اندیکاتور تشخیص روند جادویی برای متاتریدر 5 بنام Trend Magic Indicator

اندیکاتور تشخیص روند جادویی Trend Magic

Trend Magic بهترین راه حل معاملات روند را برای مبتدیان ارائه می دهد.این اندیکاتور شرایط روند را تشخیص می دهد و سیگنال های خرید/فروش روزانه را در نمودارهای MT5 ایجاد می کند.

توضیحات

اندیکاتور تشخیص روند جادویی برای متاتریدر 5 بنام Trend Magic Indicator برای شناسایی نقاط بازگشت روند در بازار استفاده می شود. علاوه بر هشدارهای روند، خط روند آن شما را از طریق سطوح حمایت/مقاومت پویا در بازار راهنمایی می کند.

اندیکاتورهای خط روند خودکار برای مبتدیانی که تشخیص دستی روند روزانه بازار برایشان مشکل است، ایده آل است. علاوه بر این، تعریف و تشخیص نادرست روند بازار می تواند منجر به ورود زودهنگام یا دیرهنگام شود که آن هم منجر به زیان های غیرمنتظره می شود. بنابراین، برای یک معامله گر مبتدی مهم است که یک اندیکاتور تشخیص روند خوب را انتخاب کند که به طور مداوم سیگنال های روند صحیح را بتواند نشان دهد.

اندیکاتور تشخیص روند جادویی Trend Magic پویایی و حرکات بازار را از نزدیک نظارت می کند و سیگنال های روند خودکار بسیار محتمل را تولید می کند. دقت بالاتر آن در ایجاد و ارائه سیگنال خرید و فروش مبتنی بر روند، آن را برای مبتدیان قابل اعتمادتر می کند. همچنین این اندیکاتور، بر روی نمودارهای MTF قابل اجراست و میتوان آن را در لنواع معاملات فارکس ،سهام، ارزدیجیتال استفاده کرد.

نحوه استفاده از سیگنال های اندیکاتور تشخیص روند جادویی Trend Magic برای اجرای سفارشات خرید و فروش روزانه

Trend Magic

اندیکاتور Trend Magic  سیگنال‌های روند را دوباره ترسیم نمی‌کند و یا از آن عقب نمی‌ماند. این اندیکاتور تشخیص روند یک خط روند پویا را روی نمودار اعمال می کند که هم شرایط روند و هم سطوح حمایت/مقاومت قیمت را تعریف می کند.

این اندیکاتور شاخص کانال کالا (CCI) و میانگین محدوده واقعی (ATR) را برای تعیین جهت روند بازار و موقعیت های فعلی در خط روند ترکیب می کند. CCI قیمت فعلی را با میانگین گذشته آن برای ایجاد سیگنال‌های خرید/فروش مقایسه می‌کند.

و از سوی دیگر، ATR به عنوان یک شاخص نوسانی عمل می کند که به شما کمک می کند تا بتوانید زمان ورود و خروج معاملات خود را تخمین بزنید. در ابتدا از ATR برای تعیین نوسانات اقلام کالا استفاده شد اما بعدها ثابت شد که این اندیکاتور به همان اندازه در کاهش نوسانات بازار سایر ابزارها مانند فارکس، سهام و ارزهای دیجیتال مؤثر است.

حرکت قیمت بالاتر از سطح ترند جادویی به این معنی است که قیمت بالاتر از میانگین تاریخی خود حرکت می کند و این نشان دهنده شرایط روند صعودی است. رنگ اندیکاتور در این زمان آبی می شود که به معنای فرصت خرید پس از تغییر روند به صعودی قیمت است. در حالی که یک پوزیشن خرید دارید آن را نگه دارید تا خط نشانگر قرمز شود.

در یک روند نزولی، متوجه میشوید که قیمت زیر خط روند جادویی اندیکاتور قرار میگیرد  و رنگ نشانگر قرمز می شود و این  به معنای تأییدی برای ورود به پوزیشن فروش بر اساس وضعیت نزولی فعلی روند بازار است.

نتیجه

اندیکاتور تشخیص روند Trend Magic به عنوان یک نشانگر روند بدون جابجایی سیگنال برای پلتفرم متاتریدر 5 ، یکی از بهترین راه حل های معاملاتی را برای معامله گران مبتدی و فعال ارائه می دهد. علاوه بر این، این اندیکاتور هیچ نشانه ای از عقب ماندگی در شکل گیری سیگنال های روند از خود نشان نمیدهد.

این اندیکاتور بلافاصله پس از هر موقعیت ایجاد شده از معکوس روند در بازار، هشدارهای روند خود را ایجاد می کند. بر اساس بررسیهایی که ما انجام دادیم ، متوجه شدیم که این اندیکاتور برای هر دو روند بلند مدت و کوتاه مدت به یک اندازه موثر است. بنابراین، شما به راحتی می توانید آن را در نمودارهای MTF پلتفرم متاتریدر خود هم برای اسکالپینگ و هم برای معاملات روزانه اعمال کنید.

مشاهده بیشتر

تنظیمات

trend-magic

دوره CCI: دوره ای را برای محاسبه میانگین تاریخی قیمت برای تعیین وضعیت فعلی روند بازار مشخص می کند.

دوره ATR: برای تجزیه و تحلیل نوسانات بازار، دوره مشاهده شاخص را تغییر دهید.

دیدگاه ها و نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه