سیگنال خرید و فروش در متاتریدر 4 با اندیکاتور داشبورد روند ( Trend DashBoard )

اندیکاتور داشبورد روند trend dash board

سیگنال های خرید و فروش در متاتریدر 4 با اندیکاتور داشبورد روند . این اندیکاتور سیگنال های پیکانی صعودی و نزولی را بر اساس 4 اندیکاتور روند نشان می دهد .

توضیحات

اندیکاتور داشبورد روند Trend DashBoard برای متاتریدر 4  اطلاعات روند صعودی یا نزولی را ارائه می دهد و سیگنال های فلشی UP و DOWN را ارائه می دهد. اطلاعات روند ارائه شده بر اساس 4 اندیکاتور تشخیص روند قوی  MACD، Stochastic، Moving Average و RSI در متاتریدر است. بنابراین، معامله گران فارکس می توانند از این اندیکاتور داشبورد روند در هر استراتژی معاملاتی فنی برای خرید و فروش بر اساس سیگنال های پیکانی استفاده کنند.

علاوه بر این، اندیکاتور داشبورد روند اطلاعات اضافی در مورد وضعیت نام حساب، شماره حساب، حقوق صاحبان سهام، اهرم جاری، حاشیه حساب، مانده حساب، مارجین آزاد، نام کارگزار، زمان سرور را نشان می دهد. علاوه بر این، آخرین قیمت، قیمت باز، قیمت بالا، قیمت پایین و اسپرد ابزار معاملاتی توسط اندیکاتور ارائه می شود.

این اندیکاتور برای معامله گران مبتدی و پیشرفته فارکس به خوبی کار می کند و فایل نصبی آن به صورت رایگان در سایت تی پی چارت در دسترس است و نصب آن آسان میباشد.

نحوه استفاده از اندیکاتور داشبورد روند Trend DashBoard برای سیگنال خرید و فروش در متاتریدر 4

نحوه معامله با اندیکاتور داشبورد روند Trend DashBoard

نمودار EURUSD H1 بالا اندیکاتور Trend DashBoard برای متاتریدر 4 را در عمل نشان می دهد. روند 1 مربوط به سیگنال های معاملاتی فارکس اندیکاتور MACD (میانگین متحرک همگرایی و واگرایی) است. در ادامه Trend 2 سیگنال های معاملاتی فنی شاخص Stochastic را ارائه می دهد، Trend 3 سیگنال خرید و فروش را با استفاده از میانگین متحرک نشان می دهد و در نهایت، روند 4 با استفاده از اندیکاتور RSI (شاخص قدرت نسبی) سیگنال های معاملاتی فارکس با پیکان بالا و پایین را نشان می دهد.

سیگنال های UP و صعودی به رنگ سبز و سیگنال های فلش پایین و نزولی به رنگ قرمز هستند، در حالی که جزئیات حساب به رنگ سبز لیمویی هستند.

بهترین روش برای معامله با استفاده از این اندیکاتور، قرار دادن موقعیت های خرید یا فروش بر اساس تلاقی اندیکاتورها است. 

معامله گران ابتدا می توانند چارچوب زمانی معاملاتی دلخواه خود را انتخاب کنند. اگر حداقل 3 اندیکاتور روند صعودی باشند، معامله BUY با حد ضرر زیر پایین ترین سطح قبلی قرار می گیرد.

از سوی دیگر، اگر بیش از 3 اندیکاتور روند نزولی را نشان دهند، موقعیت فروش با استاپ های بالاتر از قله قبلی بهترین نتایج را ایجاد می کند. به طور کلی، موقعیت برداشت سود در این استراتژی معاملاتی فنی بر اساس نسبت ریسک به ریوارد است اما ، معامله گران فارکس می توانند در صورت تغییر روند از BULLISH به BEARISH و بالعکس از معاملات خود خارج شوند.

استراتژی معاملاتی بعدی این است که با استفاده از چندین بازه زمانی (mtf) معامله کنید. در این استراتژی معاملاتی، معامله گر فارکس می تواند از بازه زمانی بالاتر برای شناسایی جهت اصلی روند استفاده کند. و از بازه زمانی  پایین تر برای شناسایی بهترین نقطه ورود با ریسک کم استفاده کند و با استفاده از این استراتژی ، معامله گر فارکس تمایل دارد در جهت روند اصلی باقی بماند.

اندیکاتور داشبورد روند Trend Dash Board برای MT4  تشخیص روند را در تمام تایم فریم ها  نشان می دهد. بنابراین، در تمام تایم فریم های درون روزی و همچنین نمودارهای روزانه، هفتگی و ماهانه کار می کند.

نتیجه

اندیکاتور داشبورد روند Trend DashBoard برای متاتریدر 4 نمایشی بصری از روند بازار صعودی یا نزولی در تمام  تایم فریم های زمانی نمودار را در اختیار معامله گران فارکس قرار می دهد. این اندیکاتور سیگنال خرید و فروش در متاتریدر 4 را با استفاده از فلش ها ارائه می دهد.

دانلود رایگان اندیکاتور داشبورد روند در سایت تی پی چارت قرار دارد تا شما عزیزان به راحتی بتوانید از آن استفاده نمایید.

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات اندیکاتور

Trend Dash Board Indicator برای MT4 هیچ گزینه قابل تنظیمی ندارد.

دیدگاه ها و نظرات

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه