اندیکاتور تایم زون سشن معاملاتی (Time Zone Indicator) برای متاتریدر۴

اندیکاتور تایم زون سشن معاملاتی

اندیکاتور منطقه زمانی سشن معاملاتی (Time Zone Indicator)، زمان آنها و سشن فعلی بازار را نشان می دهد.

توضیحات

بازارهای فارکس 24 ساعته و همه روزه به جز روزهای شنبه و یکشنبه باز هستند. با این حال، بازار جلسات مختلفی دارد که در مناطق زمانی(تایم زون ) مختلف باز می شوند. این مناطق زمانی جلسات آسیایی، اروپایی و آمریکای شمالی هستند.

مشاهده شده است که بازار فارکس نسبت به یک منطقه زمانی خاص رفتار می کند. علاوه بر این، همه تایم زون ها برای ثبت سفارش توصیه نمی شوند. برخی از سشن های معاملاتی مانند جلسات لندن نقدشوندگی و نوسان بیشتری دارند.

سایر جلسات مانند سشن سیدنی نازک هستند. بنابراین، هر معامله گر باید مراقب هر منطقه زمانی فارکس باشد و این را می توان با استفاده از اندیکاتور تایم زون Time Zone Indicator به دست آورد.

معرفی

اندیکاتور تایم زون سشن معاملات ( Time Zone Indicator) ، زمان و سشن جاری بازار را نشان می دهد. این اندیکاتور جلسات معاملات نیویورک، لندن، سیدنی و توکیو را نشان می دهد. این اندیکاتور همان طور که در نمودار زیر مشاهده می شود، سشن معاملاتی جاری را با رنگ قرمز در نمودار نشان می دهد.

اندیکاتور تایم زون سشن های معاملاتی Time Zone

از نمودار USD/JPY H1 بالا، بازار در حال حاضر در سشن معاملاتی سیدنی است و این توسط اندیکاتور تایم زون به رنگ قرمز نمایش داده می شود. پس از پایان جلسه سیدنی، نشانگر نمودار را به جلسه بعدی به روز می کند.

این اندیکاتور بسیار مفید است زیرا معامله گران می توانند بدانند که یک سشن معاملاتی مهم برای باز کردن موقعیت ها چه زمانی شروع می شود. همچنین آنها می توانند بدانند چه زمانی یک جلسه خاص با این اندیکاتور به پایان می رسد تا معاملات خود را ببندند. بنابراین، با استفاده از این اندیکاتورتایم زون ، معامله گران فارکس می توانند بدانند که چه زمانی باید وارد بازار شده و چه هنگام از آن خارج شوند.

نحوه استفاده از اندیکاتور تایم زون

برای استفاده موثر از اندیکاتور تایم زون سشن معاملاتی فارکس برای متاتریدر 4 ، معامله گران باید ویژگی های هر سشن معاملاتی را بدانند.

اولین سشن افتتاحیه، جلسات آسیایی است. سشن های آسیایی شامل جلسات توکیو و سیدنی است. این جلسات تقریباً 20٪ از کل معاملات فارکس را تشکیل می دهند.

نقدینگی ممکن است به دلیل حجم پایین معاملات، گاهی اوقات بسیار ناچیز باشد. به دلیل این نقدینگی ناچیز، بیشتر جفت ارزها در محدوده و رنج معامله می شوند. در طول جلسات آسیایی، اخبار اقتصادی از استرالیا، نیوزلند و ژاپن منتشر می شودو حرکت های قوی تری در جفت هایی که حاوی ین، AUD و NZD هستند دیده می شود.

جلسه دوم، جلسه لندن است. سشن لندن بزرگترین جلسه در بین تمام جلسات است. بیش از 32 درصد از کل معاملات از طریق سشن لندن انجام می شود. جلسه لندن به دلیل حجم بالای معاملات به نقدینگی بالا معروف است.

نوسانات در اواسط دوره لندن تا جلسه نیویورک کمی کاهش می یابد. روند بازار ممکن است در برخی مواقع درست قبل از پایان جلسه معکوس شود و معامله گران لندنی تصمیم بگیرند سود خود را از بازار بردارند.

آخرین سشن، جلسه نیویورک است. این سشن دومین جلسه بزرگ بعد از سشن لندن است. جلسه نیویورک تقریباً 19٪ از کل معاملات فارکس را تشکیل می دهد.

این جلسه به دلیل پتانسیل زیاد در حرکت بازار شناخته شده است. در واقع، 85 درصد از کل معاملات شامل دلار آمریکا است. Session زمانی که با جلسه لندن همپوشانی داشته باشد نقدینگی بالایی دارد. در این همپوشانی است که بازار فارکس بیشترین حجم معاملات را تجربه می کند.

با این توضیحات، بهترین زمان برای معامله با استفاده از این اندیکاتور زمانی است که سشن های لندن و نیویورک با هم همپوشانی داشته باشند. این به این دلیل است که بازار فارکس در این دوره دارای بیشترین نقدینگی و نوسان است.

نقدینگی و نوسان بالاتر در این همپوشانی در نتیجه ی همپوشانی لندن (بزرگترین جلسات با بزرگترین معامله گران) با نیویورک (دومین جلسات بزرگ) است.

این زمان جایی است که بازارسازان واقعاً وارد معامله می شوند. بنابراین، بهترین زمان است که معامله گران حرفه ای سفارشات خرید و فروش خود را ثبت می کنند.

نتیجه

اندیکاتور تایم زون سشن های معاملاتی برای متاتریدر 4 به معامله گران کمک می کند تا از جلسات معاملاتی بازار مطلع شوند و تصمیمات حیاتی بگیرند.

مشاهده بیشتر

تنظیمات

نشانگر منطقه زمانی دارای پارامترهای زیر در تنظیمات MT4 است.

Time Zone تنظیمات اندیکاتور تایم زون

corner: گوشه نموداری که نشانگر در حال نمایش است.

Xdis: فاصله محور X.

Ydis: فاصله محور Y.

فونت: سبک فونت مورد استفاده.

اندازه قلم: اندازه فونت نشانگر استفاده شده است.

رنگ قلم: رنگ فونت نشانگر مورد استفاده.

Font Color Market Open: رنگ فونتی که بازار را نشان می دهد باز است.

منطقه زمانی: منطقه زمانی نشانگر.

 

دیدگاه ها و نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه