دانلود رایگان اندیکاتور تایم زون سشن های معاملاتی (Time Zone Indicator) برای متاتریدر ۵

اندیکاتور تایم زون سشن ها

اندیکاتور تایم زون جلسات معاملات، زمان آنها و همچنین جلسه فعلی بازار را در متاتریدر 5 نشان می دهد.

توضیحات

بازارهای فارکس 24 ساعته همه روزه به جز شنبه و یکشنبه باز هستند. با این حال، بازار جلسات مختلفی دارد که در مناطق زمانی مختلف باز می شوند. این تایم زون سشن ها ی آسیایی، اروپایی و آمریکای شمالی هستند. مشاهده شده است که بازار فارکس در رابطه با یک منطقه زمانی خاص رفتار می کند.

به همین خاطر، توصیه می شود که هیچ گونه سفارشی را در همه مناطق زمانی ثبت نکنید. برخی از جلسات معاملاتی، مانند جلسات لندن، نقدشوندگی و نوسان بیشتری دارند. سایر جلسات، مانند جلسه سیدنی، کوچک هستند. بنابراین، هر معامله گر باید مراقب هر تایم زون فارکس باشد و این را می توان با اندیکاتور تایم زون به دست آورد.

معرفی اندیکاتور تایم زون (Time Zone)

اندیکاتور تایم زون سشن های معاملاتی، زمان آنها و جلسه جاری بازاری که در آن هستید را نشان می دهد. این شاخص جلسات معاملاتی در نیویورک، لندن، سیدنی و توکیو را نشان می دهد.

این اندیکاتور همان طور که در نمودار زیر نشان داده شده است، جلسه معاملاتی فعلی را با رنگ قرمز در نمودار نشان می دهد.

اندیکاتور تایم زون سشن های معاملاتی

بر اساس نمودار EURUSD H4 بالا، بازار در حال حاضر در جلسه معاملاتی سیدنی است. این موضوع با اندیکاتور تایم زون به رنگ قرمز نشان داده می شود. به محض پایان جلسه سیدنی، اندیکاتور نمودار را به جلسه بعدی به روز می کند.

دانلود اندیکاتور تایم زون سشن های معاملاتی بسیار مفید است زیرا معامله گران می توانند بدانند که یک جلسه معاملاتی مهم چه زمانی شروع می شود تا موقعیت هایشان را  باز کنند.

همچنین آنها می توانند بدانند چه زمانی یک جلسه خاص با این اندیکاتور به پایان می رسد تا معاملات خود را ببندند. بنابراین با این اندیکاتور، معامله گران فارکس می توانند بدانند که چه زمانی باید وارد بازار شوند و چه زمانی از آن خارج شوند.

نحوه استفاده از اندیکاتور تایم زون سشن های معاملاتی

برای استفاده موثر از اندیکاتور تایم زون برای متاتریدر 5 ، معامله گران باید ویژگی های هر جلسه معاملاتی را بدانند.

اولین جلسه افتتاحیه، نشست آسیایی است. جلسات آسیایی شامل جلسات توکیو و سیدنی است. این جلسات تقریباً 20٪ از کل معاملات فارکس را تشکیل می دهند.

نقدینگی گاهی اوقات به دلیل حجم معاملات کم می تواند بسیار کم باشد. به دلیل این نقدینگی کم، بیشتر جفت ارزها در محدوده رنج معامله می شوند. در طول جلسات آسیایی، اخبار اقتصادی از استرالیا، نیوزلند و ژاپن منتشر می شود. در این سشن حرکات قوی تری در جفت های حاوی JPY، AUD و NZD وجود دارد.

جلسه دوم، سشن لندن است. جلسه لندن بزرگترین جلسه در بین تمام جلسات است. بیش از 32 درصد از کل معاملات از طریق جلسه لندن انجام می شود. جلسه لندن به دلیل حجم بالای معاملات به نقدینگی بالا معروف است.

این جلسه کمترین گسترش را دارد. نوسانات در اواسط دوره لندن تا جلسه نیویورک اندکی کاهش می یابد. روند بازار می تواند هر از گاهی درست قبل از پایان جلسه تغییر کند و معامله گران لندنی تصمیم می گیرند سود خود را بگیرند.

آخرین سشن ،جلسه نیویورک است. این جلسه دومین جلسه بزرگ بعد از جلسه لندن است. جلسه نیویورک تقریباً 19٪ از کل معاملات در بازار فارکس را تشکیل می دهد.

این جلسه به دلیل پتانسیل بالا، بزرگترین حرکت بازار شناخته شده است. در واقع، 85 درصد از کل معاملات به دلار آمریکا انجام میشود. یک جلسه زمانی نقدینگی بالایی دارد که با جلسه لندن همپوشانی داشته باشد. در این همپوشانی است که بازار فارکس بیشترین حجم معاملات را تجربه می کند.

با این توضیح بهترین زمان برای معامله با استفاده از این اندیکاتور زمانی است که جلسات لندن و نیویورک با هم همپوشانی داشته باشند. این به این دلیل است که در این دوره بازار فارکس نقدشونده ترین و بی ثبات ترین است.

نقدینگی و نوسان بالاتر در این همپوشانی نتیجه همپوشانی لندن (بزرگترین جلسه با بزرگترین معامله گران) با نیویورک (دومین جلسه بزرگ) است.

در این جلسه بازارسازان واقعی وارد معامله شده اند. از این رو، این بهترین زمان برای معامله گران حرفه ای است تا سفارشات خرید و فروش خود را ثبت کنند.

نتیجه

اندیکاتور تایم زون برای متاتریدر 5 به معامله گران کمک می کند تا در مورد جلسات معاملاتی در بازار اطلاعات کسب کنند و تصمیمات مهمی اتخاذ کنند.دانلود اندیکاتور تایم زون سشن های معاملاتی برای متاتریدر 5 در وبسایت ما رایگان میباشد.

 

مشاهده بیشتر

تنظیمات

اندیکاتور تایم زون جلسات معاملاتی دارای پارامترهای زیر در تنظیمات MT5 است.

تنظیمات Time Zone

گوشه: گوشه نمودار نشانگر در حال نمایش است.

Xdis: فاصله محور X.

Ydis: فاصله محور Y.

فونت: سبک فونت مورد استفاده.

اندازه قلم: اندازه فونت نشانگر استفاده شده است.

رنگ قلم: رنگ فونت نشانگر مورد استفاده.

Font Color Market Open: رنگ فونتی که بازار را نشان می دهد باز است.

تایم زون: منطقه زمانی نشانگر.

 

دیدگاه ها و نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه