اندیکاتور حد سود و ضرر ( Stop Loss Take Profit ) برای متاتریدر4

اندیکاتور حد سود و ضرر Stop Loss Take Profit

ابزار عالی برای سیگنال های خرید و فروش و تعیین حد سود و ضرر و یک اندیکاتور ساده و مناسب برای معامله گران تازه کار و باتجربه.

توضیحات

نقطه ورود برای یک معامله موفق بسیار مهم است. با این حال، اکثر معامله گران اهمیت نقاط خروج را نادیده می گیرند. این باعث میشود از خود بپرسیم که چرا اکثر معامله گران با وجود انجام تجزیه و تحلیل مثال زدنی به سود خوبی نمی رسند.

ببینید، شما باید یک نقطه خروج  از پیش تعیین شده داشته باشید. به عبارت دیگر، شما باید تصمیم بگیرید که معاملاتتان را  پس از به دست آوردن هدف سودی که برآورد کرده اید ببندید . همچنین، باید نقطه حد ضرر را تعیین کنید که در صورت شکست معامله، آن را ببندید.

یک مورد قابل توجه این است که اگر حد ضرر را خیلی زیاد تنظیم کنید، احتمالاً از ضرر بزرگی رنج خواهید برد. به طور مشابه، یک ضرر ضعیف و کم احتمالا خیلی زود اتفاق می افتد زیرا فضای تنفس کافی را به معامله نداده اید. این بدان معنی است که شما باید یک استراتژی بهینه ایجاد کنید که تعیین حد سود و ضرر ایده آل را ارائه دهد. اما دستیابی به چنین استراتژی هایی سخت است.

اندیکاتور Stop Loss Take Profit

معرفی اندیکاتور Stop Loss Take Profit برای تعیین حد سود و ضرر

اندیکاتور حد سود و ضرر Stop Loss Take Profit برای حل مشکل فوق طراحی شده است. این اندیکاتور بازار را تحلیل می کند و جهت روند را تعیین می کند. سپس یک نقطه ورود ایده آل را برای شما فراهم می کند. بسته به قیمت خرید یا فروش تعیین شده، این اندیکاتور سطوح نقاط خروج (تعیین حد سود و ضرر) را در اختیار شما قرار می دهد.

توسعه دهنده و طراح  اندیکاتور این اندیکاتور را با در نظر گرفتن همه نوع معامله گران طراحی کرده است. این بدان معنی است که هم برای معامله گران بلند مدتی و هم برای معامله گران کوتاه مدت مناسب است

اندیکاتور تعیین حد سود و ضرر برای تمام جفت ارزها و تایم فریم ها مناسب است.

سیگنال خرید و فروش با استفاده از اندیکاتور حد سود و ضرر Stop Loss Take Profit

استفاده از اندیکاتور حد سود و ضرر بسیار ساده است. شما نیازی به ترسیم خطوط یا محاسبات ندارید. به سادگی نشانگر را روی نمودار قیمت نصب کنید. این اندیکاتور نمودار را تجزیه و تحلیل می کند و نقطه ورودی ایده آل، سطوح SL و TP را محاسبه می کند. سپس این مقدار را در نمودار نمایش می دهد. در واقع، این اندیکاتور خطوطی را ترسیم می کند تا نشان دهد کجا باید وارد و چه زمانی از معامله خارج شوید.

این اندیکاتور سه سطح هدف سود را ارائه می دهد. بنابراین، اگر شما یک اسکالپر هستید، اولین سطح برداشت سود ،بیشتر برای شما جذاب خواهد بود. یک معامله گر روزانه هدف دوم را مناسب تر می بیند، در حالی که سود سوم برای معامله گران سوئینگ مناسب است.

این اندیکاتور به شما می گوید که آیا روند صعودی است یا نزولی. سپس سطوح خرید یا فروش را نشان می دهد. علاوه بر این، شاخص موارد زیر را بشما ارائه می دهد:

  • سطح حد ضرر
  • سطح سود نرمال
  • سطح سود تهاجمی
  • سطح سود تهاجمی بالاتر

این اندیکاتور  نسبت ریسک به پاداش را نشان می دهد. علاوه بر این، نشانگر  دارای چهار خط است.

  • سبز: بالاترین( high) روز جاری را نشان می دهد
  •  نارنجی : باز شدن روز قبل را نشان می دهد
  • قرمز :  بسته شدن روز قبل را نشان می دهد
  • آبی :به پایین ترین  (low ) نقطه روز جاری اشاره می کند

مثال

استراتژی اندیکاتور تعیین حد سود و ضرر

این نشانگر چهار خط را نشان می دهد که باز و بسته شدن روز قبل و بالا و پایین امروز را نشان می دهند. مهمتر از همه، خرید در سطح ورودی و حد ضرر است و همچنین سه سطح حد سود را هم فراهم می کند. بنابراین به طور کلی شما فقط باید سطحی را انتخاب کنید که با ریسک به ریوارد و استراتژی معاملاتی شما مطابقت داشته باشد.

نتیجه

اندیکاتور حد سود و ضرر یکی از بهترین و آسانترین ابزار برای استفاده است. شما فقط باید به ورودی ارائه شده، امتیاز، حد ضرر، و سطوح سود نگاه کنید. به سادگی مقادیر را وارد کنید، و معامله را انجام دهید. به یاد داشته باشید، هیچ شاخصی بی خطا نیست. بشما توصیه میکنیم  از استراتژی ها و شاخص های دیگری برای تأیید سیگنال استفاده کنید.

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات اندیکاتور

اندیکاتور  تنظیماتی برای ورود ندارد. این بدان معنی است که شما نمی توانید مقادیر را تغییر دهید یا اصلاح کنید. با این حال، به شما امکان می دهد رنگ چهار خط را تغییر دهید.

دیدگاه ها و نظرات

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه