معامله نوسانات بازار با اندیکاتور محدوده رنج (Range Indicator) در متاتریدر 4 و 5

اندیکاتور نوسانات بازار محدوده Range

اندیکاتور نوسان محدوده Range برای متاتریدر 4 و 5 یک شاخص ضروری برای معامله گران درون روزی، روزانه و نوسانی است. این اندیکاتور روند بازار را نشان نمی دهد و سیگنال خرید و فروش هم نمی دهد بلکه با نوسانات بازار که در محدوده محاسبه می شود کار می کند.

توضیحات

اندیکاتور محدوده رنج ( Range ) برای متاتریدر 4 و 5 یک اندیکاتور دنبال کننده روند نیست، بلکه شاخصی است که نوسانات روند را نشان می دهد. این اندیکاتور افزایش یا کاهش نوسانات در بازار را نشان می دهد. به عبارت ساده، میانگین دامنه حرکات قیمت یک دارایی تجاری را نشان می دهد.

نوسانات بازار فقط مدت کوتاهی پس از تشکیل شمع قابل توجه می شود. اما این اندیکاتور ، نوسانات بازار فعلی را با استفاده از برخی متغیرهای داخلی که پویایی قیمت را دنبال می کنند، تعیین می کند.

این پویایی قیمت ها از چشم غیر مسلح پنهان است و علاوه بر این، محاسبه آنها سخت ترین کار است. اما این اندیکاتور به نظارت، محاسبه و نمایش خودکار نوسانات بازار در نمودار شما کمک می کند.

اندیکاتور نوسان محدوده (Range) در درجه اول با حداکثر و حداقل بازار کار می کند. او محدوده بازار را با کم کردن حداقل قبلی از سطح بالای فعلی یا جریانی نزدیک به جریان بالا یا پیشگیرانه، از سطح بالای قبلی محاسبه می کند.

این اندیکاتور نوسان رنج  از مقادیر به دست آمده برای ترسیم یک نوار پیوسته استفاده می کند، زیرا حجم بازار افزایش می یابد یا از بین می رود. با کمک این اطلاعات، به عنوان یک معامله گر، می توانید دستاوردهای بیشتر یا کاهش نوسان قیمت را پیش بینی کنید.

نحوه معامله نوسانات بازار با اندیکاتور نوسان محدوده (Range)

اندیکاتور نوسان گیری رنج (Range)

تصویر بالا نمونه ای از اندیکاتور نوسانات بازار برای متاتریدر در نمودار EUR/USD است. دارای دو نوار سیگنال قرمز و سبز است. میله های سبز نشان دهنده افزایش نوسانات است در حالی که میله های قرمز نشان می دهد که بازار در حال از دست دادن حرکت خود است.

اگر می خواهید در بازار فارکس با موفقیت معامله کنید، این اندیکاتور می تواند مفید باشد.

این به شما کمک می کند تا تنها با نگاه کردن به اندیکاتور رنج، تحلیل فنی یا اجرای استراتژی واضح تری داشته باشید. این اندیکاتور نوسان گیری وقتی با پرایس اکشن یا هر استراتژی معاملاتی دیگر ترکیب شود، حتی قدرتمندتر هم خواهد شد.

در مجموع، این اندیکاتور به بهترین وجه به عنوان محل تلاقی برای فیلتر کردن موقعیت های معاملاتی شما استفاده می شود. این می تواند به تصمیم گیری زمان بهینه برای باز کردن، افزودن موقعیت های بیشتر، نگه داشتن یا بستن یک معامله کمک کند. این نشانگر فی نفسه سیگنال خرید/فروش نمی دهد، اما حجم بازار را نمایش می دهد.

به عنوان مثال، ممکن است لازم باشد مراقب باشید اگر استراتژی معاملاتی شما سیگنال فروش را نشان می دهد اما اندیکاتور رنج به طور قابل توجهی فراتر از محدوده به سمت پایین حرکت کرده است باید از معامله اجتناب کنید.

به طور مشابه، شما نمی خواهید زمانی که نوسانات کمی وجود دارد یا اصلا وجود ندارد، معامله کنید تا از اسپرد بالا جلوگیری کنید. شما می خواهید در یک روند معامله کنید ، نه بر خلاف شرایط.

نتیجه

اندیکاتور محدوده رنج ( Range) برای متاتریدر 4 و 5 یک شاخص ضروری برای معامله گران درون روزی، روزانه و نوسانی است. این اندیکاتور روند بازار را نشان نمی دهد و سیگنال خرید/فروش را نمی دهد بلکه با نوسانات بازار که در محدوده محاسبه می شود کار می کند.

و در پایان میگوییم که دانلود رایگان اندیکاتور در سایت تی پی چارت قرار دارد ، فایل اندیکاتور فضای زیادی را مصرف نمی کند و استفاده از آن آسان است. علاوه بر این ، خواندن آن ساده است وبه همین خاطر یک معامله گر تازه کار نیز می تواند از آن استفاده کند.

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات در متاتریدر 4:

تنظیمات در متا 4

نشانگر Range برای MT4 با چندین پارامتر حساس ساخته شده است تا بهترین نتیجه را ارائه دهد. این پارامترها به طور پیش‌فرض پنهان می‌شوند تا از هرگونه تغییری که ممکن است بر عملکرد نشانگر تأثیر بگذارد جلوگیری شود.

با این وجود، پس از نصب بر روی پلتفرم MT4 خود، باید بر روی “Allow DLL Reports” کلیک کنید. می توانید رنگ های پیش فرض را رها کنید زیرا سبز و قرمز رنگ های رایج در دنیای فارکس هستند.

 

تنظیمات در متاتریدر 5:

اندیکاتور نوسان برد MT5 با چندین پارامتر حساس برای دستیابی به بهترین نتیجه ساخته شده است. این پارامترها به‌طور پیش‌فرض پنهان می‌شوند تا از هر گونه تغییری که بر عملکرد نشانگر تأثیر می‌گذارد، جلوگیری شود.

تنظیمات در متا 5

با این وجود، پس از نصب بر روی پلتفرم MT5، باید روی “Allow DLL report” کلیک کنید. شما می توانید رنگ ها را به طور پیش فرض عوض کنید.

 

 

 

دیدگاه ها و نظرات

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه