اندیکاتور شمارش پیپ (Pip Value Calculator) برای متاتریدر 4 و 5

اندیکاتور محاسبه پیپ Pip Value

بهترین ابزار برای معامله گران فارکس و سهام که ریسک را قبل از تصمیم گیری برای خرید و فروش ارزیابی می کنند.

توضیحات

اندیکاتور شمارشگر پیپ Pip Value Calculator یک اندیکاتور محاسبه ارزش معاملاتی خودکار برای متاتریدر 4 و 5 است. این اندیکاتور تغییرات ارزش قیمت هر پیپ را بر اساس ارز سپرده حساب شما و اندازه لات معاملاتی مورد انتظار شما تعیین می کند.

جدا از تحلیل تکنیکال، معامله گران باید ریسک ها را با تنظیم حجم معاملات خود مدیریت کنند. برای معامله گران پرمشغله، محاسبه ارزش هر پیپ و تنظیم اندازه لات در ساعات فعال معاملات سخت و مشکل می شود.

به خصوص اگر یک معامله گر ساعتی هستید، باید در تصمیم گیری سریع باشید تا دیگر فرصت های جاری را از دست ندهید. در همین راستا، یک ابزار سریع محاسبه ارزش پیپ ممکن است به افزایش سرعت فرآیند محاسبه ریسک شما کمک کند.

با توجه به بررسی انجام شده ، شمارشگر پیپ Pip Value برای تمام تایم فریم ها مناسب است. علاوه بر این، از انواع نمودارهای فارکس، سهام و ارزهای دیجیتال پشتیبانی می کند.

چگونه از اندیکاتور پیپ شمار Pip Value برای متاتریدر4 و 5 استفاده کنیم؟

نحوه عمل اندیکاتور شمارش پیپ Pip Value

هنگامی که اندیکاتور شمارش پیپ Pip Value را بر روی پلتفرم خود نصب کردید، به طور خودکار فرآیند محاسبه خود را با تعیین ارز سپرده شما آغاز می کند. در مرحله بعد، از اندازه لات معاملاتی مورد انتظار برای محاسبه ارزش هر پیپ و نقطه استفاده می کند. این اندیکاتور به طور پیش فرض از یک لات معاملاتی برای تعیین مقدار پیپ استفاده می کند. با این وجود، همیشه می توانید آن را با توجه به حجم معاملات مورد انتظار خود در تنظیمات اندیکاتور تغییر دهید.

مقدار یک امتیاز، نشان دهنده کوچکترین تغییرات نرخ ارز بر اساس هر حرکت تیک قیمت است. ارزش یک پیپ ده برابر بزرگتر از یک نقطه است. همانطور که در نمودار بالا USD/JPY مشاهده می کنید، ارزش یک نقطه 0.770 دلار است در حالی که ارزش یک پیپ 7.70 دلار است.

محاسبه ارزش هر پیپ Pip Value به ما کمک می کند تا ریسک بودجه را در برابر هر ورودی به معامله ارزیابی کنیم. به عنوان مثال، بودجه ریسکپذیر شما برای هر معامله 500 دلار است و شما در شرف گرفتن سفارش خرید 1 لات برای EUR/USD هستید.

حال، اگر ارزش یک پیپ ارز 10 دلار باشد، بودجه حد ضرر شما برای این ورودی  500 دلار ÷ 10 دلار = 50 پیپ است. در این مرحله، اگر معامله به بیش از 50 پیپ برسد SL شما فعال میشود.

پس باید اندازه لات معاملاتی خود را طوری تنظیم کنید که ریسک از 500 دلار تجاوز نکند.

نتیجه

اگر یک معامله گر فعال هستید و از پلتفرم های متاتریدر 4 و 5  استفاده می کنید، اندیکاتور محاسبه Pip همراه روزانه مدیریت ریسک شما است. این اندیکاتور به شما امکان می دهد تا به سرعت میزان پولی را که می خواهید برای هر ورودی خاص ریسک کنید، تعیین کنید.

علاوه بر این، اندیکاتور شمارش پیپ Pip Value نمایش آسانی از ارزش پیپ ارائه می دهد تا همه بتوانند داده ها را برای تصمیم گیری خرید و فروش مناسب بخوانند. معامله گران مبتدی که تشخیص مقدار پیپ دارایی های مالی مختلف را در یک زمان سخت و  پیچیده می دانند، ممکن است این ماشین حساب را بسیار مفید بدانند. علاوه بر این، نمایش ثابت ارزش پیپ در نمودار به شما یادآوری می‌کند که «قبل از معامله ریسک خود را بشناسید».

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات اندیکاتور پیپ شمار

اندازه لات:  یک لات به عنوان حجم پیش فرض در هر معامله اعمال می شود. از رقم لات معاملاتی برای محاسبه ارزش هر پیپ استفاده می کند. اگر می‌خواهید از اندازه لات متفاوتی استفاده کنید، همیشه می‌توانید آن را در صورت نیاز در این تنظیمات تغییر دهید.

 

 

دیدگاه ها و نظرات

4 4 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه