نمایش الگوی کندلی پین بار در نمودار با اندیکاتور پین بار ( Pin Bar ) برای متاتریدر 4

اندیکاتور Pin Bar-اندیکاتور پین بار

بدیهی است که پین بار و دوجی می‌توانند سیگنال‌های تغییر روند با کیفیت بالا را در اختیار معامله‌گران قرار داده و بسیار سودمند و سودآور باشند. علاوه بر این، نشانگر بسیار انعطاف پذیر است زیرا برنامه نویسان می توانند آن را به یک EA اضافه کنند.

توضیحات

تجزیه و تحلیل نمودار کندل استیک بخشی جدایی ناپذیر از تحلیل تکنیکال فارکس است و بسیاری از معامله گران آن را به طور مداوم انجام می دهند. معامله گران موفق زمان زیادی را صرف شناسایی شمعدان ها و الگوها کردند، اندیکاتور Pin Bar برای متاتریدر4  به عنوان یک اسکنر و آشکارساز برای کندل های پین بار عمل می کند و یک فلش رو به بالا یا پایین را بر اساس کندل نشان می دهد.

کندل پین بار یک الگوی معکوس و بازگشتی مهم در تحلیل تکنیکال مبتنی بر نمودار کندل استیک و شبیه به Doji است.

الگوی کندلی پین بار یک الگوی بازگشتی است. شمعدان به راحتی قابل تشخیص است. سنجاق در مقایسه با فتیله یا دم شمعدان بدنه کوچکی دارد. دم بلند پین بار نشان دهنده رد قیمت و معکوس شدن احتمالی جهت بازار است.

سیگنال های معاملاتی اندیکاتور پین بار (Pin Bar) برای متاتریدر 4

اندیکاتور پین بار

نمودار EURjpy M30 بالا اندیکاتور کندل پین بار را در حال کار نشان می دهد. اندیکاتور ، پین بار را اسکن می کند و مکان آن را روی نمودار مشخص می کند. هنگامی که کندل پین بار ظاهر شود، اندیکاتور پین بار یک فلش رو به بالا با رنگ سبز یا یک فلش پایین به رنگ قرمز ترسیم می کند.

معامله گران الگوی کندل می توانند پین بار را در جهت معکوس معامله کنند. نوار پین نزولی دارای یک دم بلند در سمت بالای شمع است زیرا نشان می دهد خریداران قیمت را رد کرده اند.

از طرفی پین بار صعودی دارای دم بلند در قسمت پایین شمع است که نشان دهنده رد قیمت فروشندگان است. معامله‌گران می‌توانند برای سفارش‌های SELL، حد ضرر را در بالاترین حد و برای سفارش‌های BUY، حد ضرر را در پایینترین حد قرار دهند.

اندیکاتور پین بار(Pin Bar) برای نتاتریدر4 با فلش های ساده دیده میشود که برای معامله گران جدید فارکس که تازه شروع به یادگیری الگوهای کندل کرده اند بسیار مفید است.

معامله گران جدید فارکس می توانند از نشانگر به عنوان یک اسکنر و آشکارساز برای پیدا کردن سریع پین بارها استفاده کنند.

از سوی دیگر، معامله گران با تجربه می توانند از پین بار برای ترکیب آن با سایر الگوهای نمودار فنی و الگوهای شمعدانی برای طراحی برنامه های معاملاتی استفاده کنند.

معامله گران الگوی شمعدانی همیشه به دنبال دو نوع الگوی مختلف در بازار هستند، آنها الگوهای ادامه دار و الگوهای بازگشتی هستند. الگوهای معکوس بسیار مهم تلقی می شوند زیرا نشان دهنده پایان روند فعلی و امکان شروع روند جدید هستند.

به خصوص پین بار و دوجی مطمئن ترین و مهم ترین الگوهای کندلی بازگشتی  هستند. با این حال، توجه به این نکته مهم است که معامله گران باید تمام الگوهای کندل استیک را با حرکت قیمت تأیید کنند.

بسیاری از معامله‌گران فنی از این اسکنر پین بار استفاده می‌کنند و گاها آن را در استراتژی معاملاتی خود بصورت اکسپرت فعال میکنند.

نتیجه

در واقع، اندیکاتور پین بار برای متاتریدر4 ابزار مهمی برای هر معامله گر فنی فارکس است. معامله گران الگوی شمعی از این اسکنر پین بار برای یافتن محل پین بار و معامله موفقیت آمیز آنها استفاده می کنند.

بدیهی است که پین بار و دوجی می‌توانند سیگنال‌های بازگشتی با کیفیت بالا را در اختیار معامله‌گران قرار دهند و می‌توانند بسیار سودمند و سودآور باشند. علاوه بر این، اندیکاتور کندل پین بار بسیار انعطاف پذیر است زیرا برنامه نویسان می توانند آن را به یک EA اضافه کنند.

شما میتوانید اندیکاتور کندل پین بار و دیگر اندیکاتورهای کاربردی برای متاتریدر4 و 5 را در سایت تی پی چارت بصورت رایگان دانلود نمایید و از انها در استراتژیهای معاملاتی خود استفاده نمایید و درصد موفقیت در معاملات برنده خود را بیشتر کنید.

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات پیش فرض

دیدگاه ها و نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه