اندیکاتور اشباع خرید و فروش (Overbought and Oversold ) برای متاتریدر 4

اندیکاتور اشباع خرید و فروش

اندیکاتور اشباع خرید و فروش Overbought Oversold برای MT4 سیگنال های معاملاتی فارکس مبتنی بر فلش را بر روی نمودار و سیگنال های روند را به صورت هیستوگرام ارائه می دهد.

توضیحات

اندیکاتور اشباع خرید و فروش Overbought and Oversold برای متاتریدر 4 سیگنال های معاملاتی فارکس مبتنی بر فلش را در نمودار قیمت و سیگنال های تجاری را بر اساس یک هیستوگرام در یک پنجره جداگانه در پایین نمودار ارائه می دهد. بنابراین، معامله‌گران فنی فارکس می‌توانند سیگنال‌ها را با هم ترکیب کنند و بر این اساس معامله کنند.

در واقع  این اندیکاتور برای معامله گران فارکس مبتدی و حرفه ای به خوبی کار می کند و بر روی تمام نمودارها با تایم فریم درون روزی و نمودارهای روزانه، هفتگی و ماهانه کار می کند.

اندیکاتور اشباع خرید و فروش برای متاتریدر 4 چگونه کار میکند؟

اندیکاتور اشباع خرید و فروش

نمودار EURUSD H1 فوق، اندیکاتور خرید و فروش بیش از حد Overbought و Oversold را برای متاتریدر 4 در عمل نشان می دهد. این اندیکاتور سیگنال های معاملاتی پیکانی را به رنگ سبز و قرمز در نمودار قیمت نشان می دهد. علاوه بر این، هیستوگرام در یک پنجره  جداگانه، به رنگ سبز و قرمز نشان داده شده است.

سیگنال ورودی در اندیکاتور اشباع خرید و فروش به دو پارامتر بستگی دارد، سیگنال معاملاتی با فلش و رنگ هیستوگرام. وجود نوارهای هیستوگرام سبز نشان دهنده روند صعودی بازار است.

بنابراین، معامله گران فارکس باید معامله BUY را بر روی یک علامت پیکانی سبز در نمودار قیمت قرار دهند. پس معامله‌گران وقتی که هیستوگرام سبز است باید از معامله سیگنال‌های فروش خودداری کنند . علاوه بر این، معامله گران می توانند با سیگنال های فلش مخالف از معامله خارج شوند.

به طور مشابه، وجود هیستوگرام قرمز یک روند قیمتی نزولی را نشان می دهد. بنابراین، معامله گران فنی باید با یک سیگنال فلش فروش در نمودار، با موقعیت فروش وارد بازار شوند.

و در ادامه معامله گران باید با سیگنال فلش مخالف از معامله خارج شوند. علاوه بر این، توجه داشته باشید که معامله‌گران باید از معامله سیگنال‌های پیکانی BUY در حالی که هیستوگرام قرمز است، اجتناب کنند.

سیگنال با اندیکاتور اشباع خرید و فروش

نمودار EURUSD H1 فوق سیگنال متقاطع خط صفر هیستوگرام را با اندیکاتور اشباع خرید و فروش نشان می دهد. سیگنال های متقاطع خط صفر هیستوگرام پایدارتر هستند و سیگنال های معاملاتی بلندمدت را نسبت به سیگنال های معاملاتی پیکانی در نمودار ارائه می دهند.

معامله‌گران می‌توانند زمانی که در اندیکاتور اشباع خرید و فروش Overbought and Oversold رنگ هیستوگرام به سبز تغییر کرد و بالای خط صفر قرار گرفت با حد ضرر زیر نوسان پایینی قبلی، خرید کنند. از طرف دیگر، بهترین روش این است که تا تغییر نکردن رنگ هیستوگرام و قرار نگرفتن در زیر خط صفر در موقعیت بای خود بمانید و با رنگ هیستوگرام مخالف و اگر هیستوگرام زیر خط صفر حرکت کرد، با سود از آن خارج شوید.

به طور مشابه، معامله‌گران می‌توانند پس از تغییر رنگ هیستوگرام به قرمز و زیر خط صفر، با حد ضرر بالاتر از قله قبلی، معامله فروش را انجام دهند و اگر هیستوگرام بالای خط صفر آمد، با سود از آن خارج شوند.

نتیجه

در واقع، اندیکاتور اشباع خرید و فروش Overbought و Oversold برای متاتریدر 4 انواع مختلفی از سیگنال ها را ارائه می دهد و مطابق با نیازهای معامله گر فنی بسیار قابلیت تنظیم دارد.

شما میتوانید این اندیکاتور اشباع خرید و فروش را در وب سایت ما بصورت رایگان دانلود نمایید.

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات اندیکاتور

تاریخچه: تعداد نوارها برای بررسی تاریخچه.

RePaintMTF: امکان محاسبه مجدد نشانگر را فراهم می کند.

TimeFrame: یک بازه زمانی برای سیگنال ها انتخاب کنید.

StepppedMTF: برای محاسبه چند تایم فریم (MTF).

cPeriod: دوره برای محاسبه نشانگر.

cMode: نحوه محاسبه قیمت.

cPrice: نوع قیمت مورد استفاده برای محاسبه.

سیگنال: ورودی برای محاسبه خط سیگنال.

SigMode: روش محاسبه.

ShowSignal: نمایش سیگنال ها.

CrossLevel: حداقل سطح برای راه اندازی سیگنال.

WhatArrows: نوع سیگنال.

ShowArrows: محل فلش نمایش داده شده روی نمودار.

ARROWBAR: نوار پیکان سیگنال.

ArrowGap: فاصله پیکان.

ColorBUY: خرید رنگ فلش.

ColorSELL: فروش رنگ فلش.

CodeBUY: نوع پیکان.

CodeSELL: نوع پیکان.

ArrowSize: اندازه یک فلش سیگنال.

WhatAlerts: نمونه ای را برای هشدار انتخاب کنید.

SIGNALBAR: تعداد نوار سیگنال.

AlertsMessage: پیام های هشدار ارسال می کند.

AlertsSound: هشدارهای صوتی را ارائه می دهد.

AlertsEmail: هشدار سیگنال تجاری را ایمیل می کند.

AlertsMobile: ارسال هشدار به یک دستگاه تلفن همراه.

SoundFile: نام فایل صوتی.

ShowCCO: نوع نمایش را انتخاب کنید – هیستوگرام، خط یا نقطه.

رنگ: رنگ سیگنال هیستوگرام.

اندازه: اندازه نوار هیستوگرام.

DotCode: نوع نقطه.

دیدگاه ها و نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه