اندیکاتور مولتی تایم فریم Multi Time Frame (MTF) برای متاتریدر۴ و ۵

اندیکاتور مولتی تایم فریم

اندیکاتور چند تایم فریم (MTF) برای MT4 با نمایش تایم فریم های اصلی، میانی و اولیه به ترتیب به معامله گران بینشی کلی از ساختار بازار می دهد.

توضیحات

اندیکاتور مولتی تایم فریم برای متاتریدر 4 و 5 سه بازه زمانی را نمایش میدهد.شرکت کنندگان مختلفی در بازار فارکس وجود دارند. این بدان معنی است که معامله گران مختلف فارکس می توانند نظرات متفاوتی در مورد نحوه معامله یک جفت داشته باشند. بنابراین، روندها و احساسات بازار ممکن است در تمام بازه های زمانی متفاوت باشد. به عنوان مثال، یک جفت ارز در نمودار H4 ممکن است روند نزولی داشته باشد در حالی که ممکن است در تایم فریم های M30 در یک روند صعودی باشد.

این واقعیت که تایم فریم های مختلف نمای کلی بازار و روندهای متفاوتی دارند به این معنی است که معامله گران باهوش باید نمودار را در هر بازه زمانی نظارت کنند. داشتن یک نمای کلی از بازه‌های زمانی مختلف یک جفت ارز ساده در یک نمودار را می‌توان با استفاده از اندیکاتور مولتی تایم فریم  Multi Time Frame بدست آورد.

اندیکاتور مولتی تایم فریم چیست؟

اندیکاتور مولتی تایم فریم (MTF) برای متاتریدر 4 و 5 با نمایش 3 بازه زمانی مختلف از یک جفت ارز واحد در یک نمودار، دیدگاه عمیق تری در مورد بازار فارکس می دهد. این 3 تایم فریم در پنجره نشانگر نمودار نمایش داده می شود.

این نشانگر نوارهای بازه زمانی از تایم فریم های بالاتر تا پایین ترین تایم فریم ها را نمایش می دهد. این 3 تایم فریم نمایش داده شده به ترتیب بازه زمانی هفتگی (W1)، بازه زمانی روزانه (D1) و 4 ساعت (H4) بازه زمانی هستند.

نمودار زیر نحوه نمایش اندیکاتور مولتی تایم فریم Multi Timeframe در نمودار MT4 را نشان می دهد.

اندیکاتور مولتی تایم فریم

نمودار EUR/USD H1 بالا، Multi Time Frame از سمت چپ، نمودارهای هفتگی، روزانه و H4 را به ترتیب نمایش می دهد. استفاده از این اندیکاتور مولتی تایم فریم به معامله گران این امکان را می دهد که تصمیم بگیرند که آیا در بازار فارکس فروشنده یا خریدار شوند. این به دلیل استفاده از این شاخص است:

  •  دیدگاه های مختلف یک جفت ارز را در سه بازه زمانی ارائه مدهد.
  • به معامله گران اجازه میدهد که بدانند سایر فعالان بازار به چه فکر می کنند.
  • معامله گران را قادر می سازد تا تغییرات روند را زودتر تشخیص دهند.
  • کمک به تأیید تغییر روند در یک بازه زمانی بالاتر؛
  • معامله گران را قادر می سازد تا مناطق حمایتی یا مقاومتی آینده را تشخیص دهند.
  • معامله گران را قادر می سازد تا تصویر کوچک، متوسط ​​و بزرگ یک جفت ارز خاص را ببینند.

علاوه بر این، این اندیکاتور mft می تواند به معامله گران کمک کند تا در اسرع وقت وارد یا خارج شوند. در بازار فارکس، هرچه بازه های زمانی بالاتر باشد، باید به تایم فریم ها اهمیت بیشتری داده شود. بنابراین، تجزیه و تحلیل بازار باید از بازه‌های زمانی بالاتر به بازه‌های زمانی پایین‌تر آغاز شود تا معامله‌گران تصمیم به خرید یا فروش بگیرند.

بازه زمانی هفتگی نمایش داده شده توسط این اندیکاتور، بازه زمانی اصلی است که برای تعیین روند اصلی استفاده می شود. این بازه زمانی تصویر بزرگتری از بازار را نشان می دهد. روند در این بازه زمانی به زمان نیاز دارد تا ایجاد شود، بنابراین بیشترین اولویت را به آن می دهد.

همچنین تایم فریم روزانه نمایش داده شده توسط این نشانگر، تایم فریم متوسط ​​یا الگو ​​است. این شاخص برای تعیین شکست در ساختار بازار و همچنین نقطه ورود و خروج استفاده می شود.

در نهایت، تایم فریم H4 که توسط این نشانگر نمایش داده می شود، تایم فریم اولیه ای یا تریگر است که برای تایید ورود یا خروج از یک موقعیت استفاده می شود.

نمودار زیر یک نمای کلی از نحوه استفاده از اندیکاتور مولتی تایم فریم برای متاتریدر 4 برای تصمیم گیری برای ورود ارائه می دهد.

اندیکاتور مولتی تایم فریم

از نمودار EUR/USD D1 بالا، بازه زمانی هفتگی به وضوح در یک روند صعودی قرار دارد که با حرکت صعودی نشان داده شده است. همچنین، در بازه زمانی روزانه، دو کندل فعلی صعودی هستند. و در نهایت، در نمودار H4، شتاب صعودی در حال افزایش است. این سیگنالی است که معامله گران فارکس می توانند وارد موقعیت خرید شوند.

این اندیکاتور mft می تواند توسط همه انواع معامله گران استفاده شود: اسکالپرها، معامله گران روزانه، معامله گران نوسانی و معامله گران پوزیشن. علاوه بر این، اسکالپرها می توانند این نشانگر را متناسب با تایم فریم های ترجیحی خود که M30، M5، و M1 یا M30، M15 و M1 هستند، تنظیم کنند.

علاوه بر این، معامله گران روزانه می توانند این اندیکاتور را به تایم فریم های H4، H1 و M15 یا تایم فریم های D1، H4 و H1 تنظیم کنند.

معامله گران Swing می توانند این اندیکاتور را بر اساس تایم فریم های W1، D1 و H4 تنظیم کنند. در نهایت، معامله گران موقعیت می توانند این اندیکاتور را به بازه های زمانی MN، W1 و D1 تنظیم کنند.

نتیجه

اندیکاتور مولتی تایم فریم برای متاتریدر 4 و 5  با نمایش تایم فریم های اصلی، میانی و اولیه به ترتیب به معامله گران بینشی کلی از ساختار بازار می دهد. این اندیکاتور می تواند توسط همه معامله گران استفاده شود و تنظیمات اندیکاتور می تواند  مطابق با اولویت های بازه زمانی معامله گران تنظیم شود.دانلود اندیکاتور مولتی تایم فریم همین حالا در تی پی چارت انجام دهید.

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات برای متاتریدر۴

تنظیمات اندیکاتور

اندیکاتور mft )Multi Time Frame) دارای پارامترهای زیر در تنظیمات Mt4 است.

TF1: اولین تایم فریم نمایش داده شده توسط این نشانگر در پنجره نشانگر.

TF2: دومین بازه زمانی است که توسط این نشانگر در پنجره نشانگر نمایش داده می شود.

TF3: سومین تایم فریم که توسط این نشانگر در پنجره نشانگر نمایش داده می شود.

نوارها در هر TF: تعداد نوارهای نمایش داده شده در هر تایم فریم

 

تنظیمات برای متاتریدر ۵

تنظیمات اندیکاتور

اندیکاتور Mft دارای پارامترهای زیر در تنظیمات MT5 است.

TF1: اولین تایم فریم نمایش داده شده توسط این نشانگر در پنجره نشانگر.

TF2: دومین بازه زمانی است که توسط این نشانگر در پنجره نشانگر نمایش داده می شود.

TF3: سومین تایم فریم که توسط این نشانگر در پنجره نشانگر نمایش داده می شود.

نوارها در هر TF: تعداد نوارهای نمایش داده شده در هر تایم فریم.

 

دیدگاه ها و نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه