اندیکاتور MACD برای متاتریدر۴ بنام MACD True برای تشخیص روند بهتر

اندیکاتور macd برای متاتریدر 4

MACD True یک اندیکاتور MACD سنتی بهبود یافته است که به تشخیص تغییر روندها کمک می کند. شما می توانید از آن به عنوان یک استراتژی معاملاتی انحصاری استفاده کنید.

توضیحات

اندیکاتور MACD برای متاتریدر 4 (واگرایی همگرایی میانگین های متحرک) بنام MACD True که مکدی واقعی تعریف میشود  یک اندیکاتور پیروی از روند حرکت است که رابطه بین دو MA (میانگین متحرک) را نشان می دهد.

معامله گران می توانند از اندیکاتور MACD True در ارتباط با هر سیستم یا استراتژی معاملاتی فارکس برای تأیید نقاط ورود و خروج خود استفاده کنند.

شاید بخواهید درباره اندیکاتور مکدی چیست بیشتر بخوانید.

در این راهنما، تفاوت‌های ظریف و ویژگی‌های معامله با این اندیکاتور MACD را تجزیه و تحلیل خواهیم کرد.

اندیکاتور MACD برای متاتریدر۴

اندیکاتور MACD True چیست؟

جرالد آپل اندیکاتور MACD را در اواخر دهه 1970 ابداع کرد. اندیکاتور مکدی با هدف نشان دادن تغییرات در قدرت، حرکت و جهت بازار فعلی در نظر گرفته میشود.

برای پیش‌بینی کراس های MACD، توماس اسپری یک نمودار میله‌ای یا «هیستوگرام» را در سال 1986 به اندیکاتور اضافه کرد. برای معامله‌گران فنی که از اندیکاتور مکدی استفاده می‌کنند، این به یک استاندارد در معاملات تبدیل شد.

با این حال، اندیکاتور MACD پیش‌فرض در متاتریدر 4 از فرمول کلاسیک آقایان Appel و Aspray استفاده نمی‌کند. این شکل ممکن است برای معامله گران گیج کننده باشد، به خصوص اگر با بازار فارکس آشنا نباشند.

خوشبختانه، اندیکاتور MACD True به شما امکان می دهد مشکل را حل کنید و از فرمول سنتی آقایان Appel و Aspray استفاده کنید.

این اندیکاتور بخشی از MACD سنتی را می گیرد و با خط سیگنال اضافی خود یک پیچ و تاب اضافه به آن می افزاید. این خط سیگنال به شما کمک می کند روند کلی قیمت را تعیین کنید.

بسیاری از معامله گران فکر می کنند که MACD True Indicator مشابه RSI است. به هر حال، این چنین نیست.

اندیکاتور MACD True رابطه بین دو میانگین متحرک (EMA) را ارزیابی می‌کند، در حالی که RSI تغییر قیمت را در مورد بالا و پایین‌ترین قیمت اخیر اندازه‌گیری می‌کند.

این شاخص‌ها حرکت بازار را نشان می‌دهند، اما از آنجا که پارامترهای متمایز را اندازه‌گیری می‌کنند، گاهی اوقات می‌توانند نتایج متناقضی ایجاد کنند.

به عنوان مثال، RSI ممکن است برای یک دوره طولانی مقدار بالای 70 را نشان دهد، که نشان می دهد بازار در مورد قیمت های فعلی به سمت خرید متمایل شده است. اما در مقابل، شاخص MACD True نشان می دهد که شتاب خرید بازار همچنان در حال افزایش است.

با واژه اندیکاتور بیشتر آشنا شوید.

چگونه از اندیکاتور MACD True استفاده کنیم؟

بسیاری از معامله گران دو EMA را در معاملات خود ترکیب می کنند. معمولا یکی سریع و یکی کند . استفاده از دو EMA برای بهبود شناسایی روند کلی یا حتی سیگنال نقاط ورود یا خروج است.MACD این اصل را با حفظ یک خط کند و سریع گسترش می دهد. و در عین حال، از یک خط دیگر به عنوان خط سیگنال استفاده می کند.

کراس اوورهای سریع و آهسته به عنوان سیگنالی برای ورود و خروج عمل می کنند. به عنوان مثال، اگر می خواهید خرید کنید، منتظر می مانید تا خط سریع به پایین بیاید، سپس از بالای خط آهسته عبور کند. از آنجا می توانید وارد موقعیت خرید شوید.

قبل از خروج صبر کنید تا خط سریع به پایین خط کند برود. این مورد که گفتیم احتمالا ابتدایی ترین روش معامله با اندیکاتور مکدی True است.

این نکته را هم در نظر داشته باشید که باید به نوارهای MACD True نگاه کنید تا دید و حس بهتری از حرکت قیمت داشته باشید.

زمانی که نوار بلندتر باشد، قیمت شتاب بیشتری دارد. چیزی که در این مورد غیرعادی است این است که می توانید حرکت میله فعلی را با حرکت میله یا میله های قبلی مقایسه کنید تا به راحتی قدرت یا ضعف مومنتوم را تعیین کنید.

استراتژی معاملاتی اندیکاتور MACD واقعی

وقوع واگرایی و همگرایی ممکن است اشاره ای به این باشد که تغییر روند در راه است.در نتیجه، ممکن است تصمیم بگیرید که در مخالفت با روند کوتاه مدت فعلی موضع گیری کنید.

خرید

 • MACD باید از زیر خط سیگنال به بالا عبور کند.
 • میله MACD باید بالای خط صفر باشد.
 • زمانی که MACD از خط سیگنال خود عبور می کند، وارد شوید.
 • استاپ لاس را در نزدیکی نوسان پایین قرار دهید و در اطراف ناحیه مقاومت بعدی از معامله خارج شوید.

اندیکاتور macd برای متاتریدر 4

فروش راه اندازی

 • MACD باید از زیر خط سیگنال عبور کند.
 • میله MACD باید زیر خط صفر باشد.
 • زمانی که MACD از زیر خط سیگنال خود عبور کرد وارد قروش شوید.
 • استاپ لاس را در نزدیکی آخرین نوسان بالا قرار دهید و در اطراف ناحیه حمایت بعدی خارج شوید.

شاید مطالعه مقاله بهترین اندیکاتور تشخیص روند | 8 اندیکاتور تشخیص روند برای فارکس بهمراه استراتژی معاملاتی برایتان جالب باشد.

نتیجه

اندیکاتور MACD True برای متاتریدر 4 مشابه اندیکاتور MACD سنتی عمل می کند. با این حال، یک خط سیگنال 9 دوره ای اضافی را در اختیار شما قرار می دهد. این می تواند به شما در تجزیه و تحلیل جهت کلی روند کمک کند.

 

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات اندیکاتور macd

تنظیمات پیش فرض برای نشانگر MACD True عبارتند از:

 • 12 برای دوره سریع MA
 • 26 برای دوره MA کند
 • 9 برای دوره MA سیگنال

دیدگاه ها و نظرات

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه