شناسایی همگرایی و واگرایی با بهترین اندیکاتور واگرایی مکدی FX5 MACD Divergence

بهترین اندیکاتور واگرایی

این اندیکاتور به طور خودکار همگرایی و واگرایی را شناسایی و ترسیم می کند. بهترین اندیکاتور واگرایی مبتنی بر واگرایی مکدی FX5 MACD برای متاتریدر 4 و 5.

توضیحات

معاملات واگرایی بهترین و موفق ترین روش برای شناسایی زودهنگام روندهای صعودی و نزولی است. با این حال، شناسایی یک واگرایی، کلید این روش موفق معاملات فارکس است. بهترین اندیکاتور واگرایی MACD FX5 برای متاتریدر نمودار شما را اسکن می کند و هر زمان که واگرایی وجود داشته باشد به معامله گران هشدار می دهد. علاوه بر این، این نشانگر سیگنال‌های خرید و فروش مبتنی بر فلش را  ارائه می‌کند.

اندیکاتور واگرایی مکدی برای متاتریدر 4 و 5 از خطوط MACD در مقایسه با هیستوگرام استفاده می کند و دو نوع واگرایی مختلف را ترسیم می کند: واگرایی منظم و واگرایی معکوس. واگرایی منظم در خطوط یکپارچه ترسیم می شود، در حالی که واگرایی معکوس در خطوط نقطه چین رسم می شود.

در یک واگرایی منظم صعودی، در حالی که قیمت به پایین ترین حد  (lower low ) جدید می رسد، اندیکاتور یک higher low می سازد. از سوی دیگر، در یک واگرایی صعودی معکوس، در حالی که قیمت یک  higher low جدید می‌سازد، این اندیکاتور (lower low ) را ایجاد می‌کند. برعکس این عمل برای واگرایی نزولی صادق است.

این اندیکاتور واگرایی به عنوان یک ابزار همه کاره عمل می کند که فرصت های معاملاتی متعددی را برای معامله گران فارکس و سهام فراهم می کند که همگرایی و واگرایی منظم و معکوس را برای معامله گر فراهم می کند.

سیگنال خرید و فروش با بهترین اندیکاتور واگرایی مکدی (FX5 MACD Divergence)

سیگنال با بهترین اندیکاتور واگرایی

نمودار H4 EURJPY بالا سیگنال های پیکانی شکل BUY و SELL و خطوط روند ترسیم شده در واگرایی های صعودی و نزولی را نشان می دهد.

برای جلوگیری از رنگ آمیزی مجدد و جابجایی سیگنال های معاملاتی، سیگنال ها با یک شمع جلوتر به تأخیر می افتند. تاخیر برای معامله گران تکنیکی اجتناب ناپذیر و قابل قبول است زیرا این اندیکاتور بهترین سیگنال های فیلتر شده را ارائه می دهد. با این حال، معامله گران فنی حرفه ای می توانند با نگاه به اندیکاتور MACD سنتی ، سیگنال های این اندیکاتور را تأیید کنند.

این اندیکاتور خطوط MACD را به رنگ سرخابی و آبی ترسیم می کند، در حالی که واگرایی صعودی در نمودار قیمت و اندیکاتور به رنگ سبز است و در مقابل، اندیکاتور واگرایی نزولی را به رنگ قرمز ترسیم می کند.

اندیکاتور همگرایی و واگرایی بصری را به صورت خطوط رنگی ترسیم می کندو هشدارهایی را در مورد سیگنال های خرید و فروش ارائه می دهد. این ویژگی ها آن را برای معامله گران تازه کار فارکس و سهام که تشخیص و تأیید همگرایی و واگرایی را دشوار و گیج کننده می دانند، ارزشمند می کند.

با این حال، برای معامله گران با تجربه فارکس و سهام، اندیکاتور واگرایی ها را بررسی می کند و بلافاصله آنها را برای اقدامات بعدی ارائه می دهد.

معامله گران فارکس می توانند اندیکاتور واگرایی FX5 MACD متاتریدر 4 و 5 را در هر نمودار و در تمام بازه های زمانی اعمال کنند. با این حال، برای نتایج بهتر، توصیه می کنیم که با این اندیکاتور واگرایی در نمودارهای بازه زمانی بالاتر معامله کنید.

نتیجه

اندیکاتور واگرایی مکدی بنام  FX5 برای متاتریدر 4 و 5  بهترین اندیکاتور واگرایی برای معامله گران فارکس و سهام است که علاقه مند به معاملات واگرایی های صعودی و نزولی هستند.

این اندیکاتور به یک ابزار فنی ضروری برای آنها تبدیل می شود زیرا با اسکن نمودار به طور خودکار به معامله گران فارکس و سهام با واگرایی منظم و معکوس هشدار می دهد. و در نهایت شما معامله گران می توانید دانلود اندیکاتور واگرایی پیشرفته را در وبسایت ما به صورت رایگان انجام دهید .

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات در متاتریدر 4 :

اندیکاتور واگرایی MACD FX5 دارای تنظیماتی برای نشانگر MACD و تنظیمات بیشتر برای نمایش خطوط روند است.

تنظیمات اندیکاتور واگرایی

fastEma: متحرک میانگین همگرایی واگرایی دوره سریع EMA.
slowEma: دوره متحرک EMA برای واگرایی میانگین متحرک همگرایی.
signalSMA: دوره سیگنال SMA.
drawIndicatorTrendlines: خطوط روند را روی نشانگر رسم می کند.
drawPriceTrendlines: خطوط روند را روی نمودار ترسیم می کند.
displayAlert: هشدارهای نمایش را فعال می کند.

 

تنظیمات در متاتریدر 5 :

تنظیمات اندیکاتور واگرایی در متاتریدر 5

fastEma: متحرک میانگین همگرایی واگرایی دوره سریع EMA.

slowEma: دوره متحرک EMA برای واگرایی میانگین متحرک همگرایی.

signalSMA: دوره سیگنال SMA.

drawIndicatorTrendlines: خطوط روند را روی نشانگر رسم می کند.

drawPriceTrendlines: خطوط روند را روی نمودار ترسیم می کند.

displayAlert: هشدارهای نمایش را فعال می کند.

 

دیدگاه ها و نظرات

4 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه