اندیکاتور الگوی سقف و کف دو قلو ( Double Top Bottom Patterns )

اندیکاتور الگوهای بازگشتی Double Top Bottom Patterns

اندیکاتور Double Top Bottom Patterns ( الگوی سقف و کف دوقلو ) برای MT4 چارت شما را اسکن می کند و سیگنال های پیکانی خرید و فروش و هشدارهای شکست را برای معاملات فارکس ارائه می دهد.

توضیحات

اندیکاتور الگوی سقف و کف دوقلو Double Top Bottom Patterns برای MT4 نمودارهای قیمت را به صورت خودکار اسکن می کند و بهترین فرصت های معاملاتی را با الگوی سقف و کف دوقلو  شناسایی می کند.

نکته قابل توجه در این اندیکاتور این است که، اندیکاتور شکست قیمت پس از الگو را تأیید می کند و سیگنال های معاملاتی پیکانی BUY و SELL را ارائه می دهد. بنابراین معامله‌گران می‌توانند به جای جستجوی الگو، روی معامله الگوی آن تمرکز کنند.

اندیکاتور Double Top Bottom Patterns برای معامله گران جدید و پیشرفته فارکس به خوبی کار می کند . این اندیکاتور تشخیص الگوهاهای بازگشتی را برای معامله گران تازه کار آسان خواهد کرد، و از سوی دیگر  معامله گران حرفه ای فارکس می توانند حمایت و مقاومت، شکست کانال ها و خطوط روند را برای تأیید بیشتر الگو ترکیب کنند.

این الگو در تمام تایم فریم های نمودار درون روزی و نمودارهای روزانه، هفتگی و ماهانه به خوبی کار می‌کند،نمودارهای با بازه زمانی بالاتر، الگوهای بزرگ‌تر و قابل اعتمادتری را تولید می‌کنند.

نحوه معامله با اندیکاتور سقف و کف دوقلو Double Top Bottom Patterns

اندیکاتور Double Top Bottom Patterns (اندیکاتور الگوی سقف و کف دوقلو )

نمودار GBP/JPY H1 بالا اندیکاتور الگوی سقف و کف دوقلو برای پلتفرم MT4 را در عمل نشان می دهد. این نشانگر الگوهای صعودی را با رنگ  آبی آسمانی و الگوهای نزولی را با رنگ قرمز ترسیم می کند.

علاوه بر این، سیگنال معاملاتی فلش BUY را به رنگ آبی و سیگنال فلش فروش را به رنگ قرمز نشان می دهد. نشانگر ممکن است در صورت لزوم الگوها را مجدداً محاسبه و ترسیم کند.

این اندیکاتور سیگنال های معاملاتی پیکانی BUY و SELL را در صورت تکمیل الگو و بروز شکست ارائه می دهد. بنابراین معامله گران می توانند الگو را تجسم کنند و منتظر یک تایید شکست باشند و وارد بازار شوند.

کف دوقلو یک الگوی معکوس و بازگشتی صعودی است و نشان دهنده پایان یک روند نزولی و شروع یک روند صعودی است. معامله گران  می توانند با نصف اندازه الگو وارد موقعیت خرید با حد ضرر زیر نقطه ورود شوند. بهترین نقطه سود بردن دو برابر اندازه الگو است.

و به طور مشابه، سقف دوقلو  یک الگوی نمودار معکوس و بازگشتی نزولی است. این الگو نشان دهنده پایان یک روند صعودی و آغاز یک روند نزولی است، بنابراین معامله گران  می توانند معامله فروش را انجام دهند و وارد بازار شوند.

استاپ لاس بالای نقطه ورود با نصف اندازه الگو قرار می گیرد. با این حال، بهترین هدف سود را می توان با اندازه گیری اندازه الگو و ضرب آن در دو به دست آورد.

نتیجه

اندیکاتور الگوی سقف و کف دوقلو برای MT4 در واقع یک ابزار کارآمد است که الگوها را اسکن می کند و به معامله گران هشدار می دهد. علاوه بر این، سیگنال های معاملاتی پیکانی BUY و SELL بهترین سیگنال های معاملاتی هستند که توسط این اندیکاتور ارائه میشود.

با این حال، معامله گران فارکس باید قبل از ورود به معامله، از روش های تأیید اضافی استفاده کنند. و در آخر شما میتوانید اندیکاتور الگوهای بازگشتی Double Top Bottom Patterns را بصورت کاملا رایگان در سایت تی پی چارت دانلود نمایید.

مشاهده بیشتر

تنظیمات

شما میتوانید تنظیمات اندیکاتور Double Top Bottom Patterns را در این بخش مشاهده نمایید.

تنظیمات اندیکاتور Double Top Bottom Patterns

Amplitude دامنه: حداقل تعداد نوارهای مورد نیاز برای یک الگوی معتبر. مقادیر کوچکتر مناطق تجاری کوچک را مشخص می کند در حالی که اعداد بزرگتر الگوهای بزرگتری را برای تجارت مشخص می کنند.

Max History Bars حداکثر نوارهای تاریخچه: تعداد نوارهای تاریخچه برای بررسی و ارزیابی الگو.

Color of bullish pattern رنگ الگوی صعودی: رنگ برای نمایش الگوی صعودی.

Color of bearish pattern رنگ الگوی نزولی: رنگ برای نمایش الگوی نزولی.

Breakouts فعال است: سیگنال‌های معاملاتی را پس از شکست فعال می‌کند.

Color of bullish breakouts رنگ شکست های صعودی: رنگ شکست صعودی.

Color of bearish breakouts رنگ شکاف های نزولی: رنگ شکست نزولی.

Arrow Size اندازه پیکان: اندازه فلش.

Breakout Period دوره شکست: دوره تأیید الگوی شکست.

Display Alerts نمایش هشدارها: هشدارها را نمایش می‌دهد.

Email Alerts هشدارهای ایمیل: هشدارها را ایمیل می‌کند.

Push Alerts هشدارهای فشاری: اعلان‌های فشاری را به دستگاه تلفن همراه ارسال می‌کند.

Sound Alerts هشدارهای صوتی: هشدارهای صوتی را فعال می‌کند.

دیدگاه ها و نظرات

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه