معرفی و دانلود اندیکاتور کانال دونچیان (Donchian Channel)

اندیکاتور کانال Donchian Channel

اندیکاتور کانال Donchian بهترین نشانگر برای معامله روندهاست . فرصت های معاملاتی جهت ورود، خروج و اصلاح روند فارکس را فراهم می کند.

توضیحات


اندیکاتور کانال دونچیان  Donchian Channel روندی است که از پلتفرم MT4 پیروی می کند. معامله گران عمدتاً از آن برای شناسایی شروع یک جهت روند جدید و شکست معاملات و استراتژی های دنبال کننده روند استفاده می کنند.

این اندیکاتور نه تنها بهترین نقاط ورود را نمایش میدهد ، بلکه نقاط ورود مجدد را در هنگام پولبک قیمت به شما نشان میدهد .

عرض کانال در بازارهای پر نوسان افزایش می یابد و در یک محیط معاملاتی با نوسان کم کاهش می یابد. در نتیجه، معامله گران از اندیکاتور کانال دونچیان  Donchian Channel برای اندازه گیری نوسانات بازار (نوسان گیری) هم استفاده می کنند.

این اندیکاتور بخش جدایی ناپذیر بسیاری از EA معاملات فارکس مبتنی بر روند را تشکیل می دهد زیرا معامله گران می توانند به راحتی آن را  بصورت خودکار فعال کنند.

همچنین شما میتوانید اندیکاتور را در هر تایم فریمی اعمال کنید و برای انواع معاملات از جمله معاملات نوسانی و اسکالپینگ مناسب است.

روش معاملاتی اندیکاتور کانال دونچیان Donchian Channel  برای متاتریدر 4

معامله با اندیکاتور رسم کانال دونچیان

نمودار فوق EURUSD M30 اندیکاتور کانال دونچیان Donchian برای متاتریدر 4 را در حال عمل نشان می دهد. کانال بر اساس قیمت های پایین و بالا در بازه زمانی تعریف شده در تنظیمات نشانگر ترسیم می شود.

شیب کانال با جهت روند بازار مطابقت دارد. بدیهی است که کانال در طول یک بازار جانبی به طرفین حرکت می کند. بنابراین اندیکاتور دونچیان Donchian Channel جهت روند را ارائه می دهد.

اگر قیمت باند بالایی را بشکند، نشانگر سیگنال BUY را ارائه می دهد. در همان زمان، استاپ ها در کانال پایین تر قرار میگیرد و سود معامله با دادن سیگنال معکوس برداشت و  یا بر اساس نسبت ریسک به پاداش معامله قرار می گیرند. در مقابل، هنگامی که قیمت کانال پایین تر را می شکند، سیگنال فروش تولید می شود. اصلاح قیمت یک نقطه ورود اضافی را برای معامله گران  فراهم می کند.

اگر شما یک معامله گر تازه کار باشید از این اندیکاتور برای شناسایی شروع یک روند جدید و ورود با بازار در مراحل اول شروع یک روند میتوانید سود خوبی داشته باشید.

با این حال، معامله گران پیشرفته می توانند از این اندیکاتور برای جستجوی اصلاحات و پولبک ها برای اضافه کردن موقعیت های متعدد در طول یک بازار پرطرفدار و افزایش بازده استفاده کنند.

یک روش موثر برای معاملات روند شامل معامله با استفاده از فریم های زمانی متعدد است. اندیکاتور کانال دونچیان Donchian Channel برای MT4 نتایج استثنایی را هنگام معامله با رویکرد چند تایم فریم ارائه می دهد.

از آنجایی که نمودارهای بازه زمانی بالاتر روندها را با وضوح بیشتر نشان می دهند، معامله گران فارکس از این تایم فریم ها برای شناسایی جهت اصلی روند استفاده می کنند. با این حال، یک نمودار تایم فریم کوچکتر می تواند بهترین نقاط ورود و خروج را در روند اصلی تعیین کند و با خیال راحت آنها را سوار کند.

نتیجه

اندیکاتور دونچیان Donchian برای متاتریدر 4 که میتوان از آن به عنوان یک اندیکاتور تشخیص روند هم نام برد ،یک ابزار عالی برای معامله روند و معاملات شکست است. با این حال، از آنجایی که هر جفت ارز در شرایط مختلف بازار رفتار متفاوتی دارد ، همیشه بازتاب واقعی روند نیست. بنابراین معامله گران فارکس می توانند اندیکاتور را با ابزارها و اندیکاتورهای دیگر برای تأیید سیگنال ها ترکیب کنند.

اندیکاتور کانال دونچیان Donchian Channel برای متاتریدر 4 در سایت تی پی چارت  در دسترس شماست تا ان را دانلود و نصب کنید و بهترین نتایج را رقم بزنید.

مشاهده بیشتر

تنظیمات

نشانگر فقط یک تنظیم برای تنظیم دوره محاسبه دارد. دوره استاندارد 20 بسیار پایدار است و نتایج عالی را ارائه می دهد. با این حال، معامله گران می توانند تنظیمات را متناسب با جفت ارزهای فردی تنظیم کنند.

تنظیمات اندیکاتور رسم کانال

دیدگاه ها و نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه