اندیکاتور میانگین متحرک بدون تاخیر برای متاتریدر۴ بنام DEMA Indicator

DEMA اندیکاتور میانگین متحرک بدون تاخیر

اندیکاتور DEMA برای MT4 سیگنال های معاملاتی متقاطع صعودی و نزولی فارکس را زودتر از میانگین های متحرک کلاسیک ارائه می دهد.

توضیحات

اندیکاتور میانگین متحرک بدون تاخیر DEMA برای MT4 توسط Patrick Mulloy در تلاش برای کاهش تاخیر در میانگین متحرک توسعه داده شد. DEMA ( میانگین متحرک نمایی دوگانه) باعث عدم تاخیر یا تاخیر کمتری در مقایسه با میانگین متحرک ساده استاندارد می شود. این نشانگر ترکیبی از میانگین متحرک نمایی تک و دوگانه با تاخیر کمتر از EMA تک یا دو متحرک است.

بنابراین، این اندیکاتور می تواند معکوس های قیمت را زودتر از میانگین های متحرک کلاسیک کسر کند  در نتیجه، معامله گران فارکس می توانند از این اندیکاتور برای خرید و فروش سودآور استفاده کنند.

از آنجایی که استفاده از اندیکاتور ساده است، معامله گران مبتدی و پیشرفته فارکس می توانند اندیکاتور را اعمال کنند و با موفقیت معامله کنند. علاوه بر این، اندیکاتور میانگین متحرک DEMA اگر برای محاسبه سایر شاخص‌های فنی مانند MACD استفاده شود، سیگنال‌های اولیه را نسبت به MACD کلاسیک ایجاد می‌کند.

بنابراین، معامله گران  پیشرفته می توانند از DEMA با اندیکاتورها و سیستم های معاملاتی استفاده کنند که از میانگین متحرک کلاسیک استفاده می کنند .

این اندیکاتور در تمام نمودارهای قیمت روزانه و نمودارهای قیمت روزانه، هفتگی و ماهانه به خوبی کار می کند. بنابراین، معامله گران فارکس می توانند از این اندیکاتور برای اسکالپینگ، استراتژی های معاملاتی کوتاه مدت و بلند مدت استفاده کنند. علاوه بر این، معامله گران می توانند اندیکاتور را در وبسایت تی پی چارت دانلود کرده و به راحتی نصب کنند.

بیشتر بخوانید : معرفی 20 اندیکاتور ارز دیجیتال برای تسلط و موفقیت در معاملات رمز ارزها

اندیکاتور میانگین متحرک DEMA برای سیگنال های معاملاتی متاتریدر 4

DEMA اندیکاتور میانگین متحرک بدون تاخیر

نمودار قیمت کندلی GBPUSD H1 بالا اندیکاتور میانگین متحرک بدون تاخیر DEMA برای MT4 را در عمل نشان می دهد. نشانگر خط DEMA را به صورت قرمز ترسیم می کند.
جهت اندیکاتور جهت بالقوه روند بازار را نشان می دهد. اگر خط نشانگر به سمت بالا باشد، وضعیت بازار صعودی را نشان می دهد و به طور مشابه، خط نشانگر رو به پایین نشان دهنده روند نزولی قیمت است.

با این حال، بهترین استراتژی معاملاتی، معامله با متقاطع دوره کند و سریع است. متقاطع این دو نمونه شاخص شامل استراتژی معامله متقاطع کلاسیک است. اما کراس اوور DEMA سیگنال های معاملاتی اولیه را در مقایسه با سایر کراس اوورهای میانگین متحرک تولید می کند و باعث سود بیشتر معامله می شود.

اگر DEMA سریع از DEMA کند به سمت بالا عبور کند، نشان دهنده یک متقاطع صعودی است. بنابراین، معامله گران فارکس باید در موقعیت خرید با توقف ضرر کمتر از نوسان قبلی قرار بگیرند. متقاطع یک هدف سود ارائه نمی کند، بنابراین معامله گران می توانند با سیگنال معاملاتی مخالف یا با نسبت ریسک به ریوارد خوب خارج شوند.

به طور مشابه، اگر DEMA سریع از DEMA آهسته به سمت پایین عبور کند که شرایط بازار نزولی را نشان می دهد. معامله گران باید معامله فروش را با حد ضرر بالاتر از نوسان قبلی قرار دهند.

بیشتر بخوانید : 10 اندیکاتور میانگین متحرک برتر برای دقت در معاملات: تسلط بر روندهای بازار

نتیجه

اندیکاتور میانگین متحرک بدون تاخیر DEMA برای MT4 در واقع نسبت به میانگین های متحرک کلاسیک به تغییرات قیمت پاسخ می دهد. با این حال، از آنجایی که خط اندیکاتور بسیار نزدیک به قیمت است، ممکن است منجر به سردرگمی معامله‌گران مبتدی فارکس شود.

اگرچه استراتژی معامله متقاطع DEMA به خوبی کار می کند، اما این اندیکاتور نمی تواند به عنوان یک ابزار مستقل استفاده شود. در نهایت، مانند هر اندیکاتور فنی، بهترین نتایج را هنگام معامله با تلاقی سایر ابزارها و اندیکاتورهای فنی ارائه می دهد.

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات اندیکاتور dema

محاسبه شاخص و فرمول ثابت است، بنابراین نشانگر هیچ سفارشی سازی کاربر را به جز دوره ارائه نمی دهد.

دوره: تعداد دوره های محاسبه شاخص.

دیدگاه ها و نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه