اندیکاتور ATR روزانه (Daily ATR Indicator ) یک اندیکاتور نوسان گیری روزانه در متاتریدر 4

اندیکاتور روزانه ATR

اندیکاتور ATR روزانه برای متاتریدر 4 نوسانات روزانه هر دارایی فارکس را اندازه گیری می کند و به معامله گران برای نوسان گیری روزانه و ورود و خروج کمک میکند.

توضیحات

بهترین راه برای اندازه گیری نوسانات روزانه بازار استفاده از اندیکاتور ATR روزانه است.

نوسانات یک عامل حیاتی در بازار فارکس است که هر معامله گری باید قبل از انجام هر معامله ای آن را بررسی کند این به این دلیل است که معامله‌گران همیشه پیش‌بینی می‌کنند که از یک بازار بسیار نوسانی استفاده کنند.

معرفی اندیکاتور ATR روزانه برای نوسان گیری روزانه در متاتریدر 4

اندیکاتور ATR روزانه برای متاتریدر 4 نوسانات روزانه هر دارایی در فارکس را اندازه گیری می کند. این نشانگر هر روز دو سطح را ترسیم می کند. سطوح قرمز نشان می دهد که بالاترین ATR روزانه کجاست. برعکس، سطوح زرد نشان دهنده کمترین ATR روزانه است. نمودار زیر اندیکاتور ATR روزانه را در نمودار H4 EUR/GBP نشان می دهد.

نحوه کار اندیکاتور atr روزانه

از نمودار بالا، سطح قرمز (0.85661) سطح بالای ATR روزانه فعلی است. علاوه بر این، سطح زرد (0.85350) سطح پایین ATR روزانه فعلی است. قیمت های بین این دو سطح، محدوده معاملاتی دارایی های فارکس را در روز نشان می دهد.

زمانی که دارایی فارکس از هر یک از سطوح ATR عبور کند، نوسانات بالاتری در قیمت ها رخ می دهد. شکستن در زیر سطوح زرد به این معنی است که فشار فروش برای روز بالا است. برعکس، شکست در بالای سطوح قرمز حاکی از آن است که فشار خرید برای روز بالا است.

اندیکاتور ATR روزانه برای متاتریدر4 به طور خاص برای نوسان گیری معاملات روزانه مناسب است.

این به این دلیل است که معامله گران روزانه موقعیت های معاملاتی خود را در یک روز باز و بسته می کنند. بنابراین، آنها می توانند ورودی ها، خروج و حد ضرر را با استفاده از سطوح نشانگر قرار دهند. اکثر معامله گران قبل از انجام هر معامله منتظر می مانند تا قیمت از سطوح ATR عبور کند.

ورودی‌های خرید بیشتر زمانی انجام می‌شوند که قیمت از سطح بالای ATR بشکند. بسیاری از معامله گران در معاملات بای نیز می توانند از معاملات خرید در سطح بالا خارج شوند. برای معاملات خرید، استاپ لاس بیشتر در سطح پایینی قرار می گیرد.

برعکس، ورودی‌های فروش بیشتر زمانی انجام می‌گیرند که قیمت به زیر سطح پایین‌ی می‌رسد. حد سود و برداشت آن را در  موقعیت های فروش می توان در سطح پایین قرار داد. همچنین حد ضرر برای پوزیشن های فروش می تواند در سطح بالایی قرار گیرد.

نتیجه

اندیکاتور ATR روزانه یک اندیکاتور نوسان گیری روزانه در متاتریدر 4 ( Daily ATR Indicator) ابزاری قدرتمند برای تعیین محدوده معاملات روزانه است.

بسیاری از معامله گران روزانه به طور خاص از این اندیکاتور برای نوسان گیری و ورود و خروج از معاملات استفاده می کنند. اندیکاتور نباید صرفاً به عنوان یک استراتژی معاملاتی استفاده شود. بنابراین، این اندیکاتور نوسان گیری به بهترین وجه با پرایس اکشن و سایر اندیکاتورهای فنی مانند MACD استفاده می شود.

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات اندیکاتور

شاخص روزانه ATR دارای پارامترهای زیر در تنظیمات MT4 است.

روزانه ATR Period: مقدار دوره ATR.

تعداد روزهای برای ترسیم سطوح: تعداد روزهای ترسیم سطوح ATR تاریخی برای روزهای گذشته.

بالاترین تایم فریم برای ترسیم سطوح: بالاترین بازه زمانی معتبر برای سطوح ATR.

رنگ سطح روز فعلی: رنگ سطح فعلی ATR.

رنگ سطح شکسته: رنگ سطح شکسته ATR.

رنگ سطح روز قبل: رنگ سطح ATR روز قبل.

سبک خط: سبک خط ATR.

نمایش سطوح: سطوح ATR را نشان می دهد.

دیدگاه ها و نظرات

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه