معرفی اندیکاتور شاخص کانال کالا Commodity Channel Index (CCI) برای متاتریدر ۴

شاخص cci

شاخص کانال کالا برای MT4. نوسانگر CCI برای شناسایی نقاط ورودی و خروجی، واگرایی، خرید بیش از حد و فروش بیش از حد برای معاملات فارکس.

توضیحات

دونالد لمبرت در ابتدا شاخص کانال کالا را توسعه داد. اندیکاتور CCI برای معامله گران فارکس بسیار مفید است. به طور خاص برای شناسایی روندهای جدید و مشاهده واگرایی بین قیمت و اندیکاتور. واگرایی نشان دهنده تضعیف روند است و یک بازگشت قریب الوقوع را نشان میدهد. علاوه بر این، از آنجایی که شاخص cci یک اسیلاتور است، می تواند شرایط بالقوه اشباع خرید و فروش  را شناسایی کند.

استراتژی معاملاتی شاخص cci برای متاتریدر 4

استراتژی شاخص cci

نمودار EURUSD H4 بالا اندیکاتور cci را در حال کار نشان می دهد. این نشانگر سطوح  خرید و فروش بیش از حد را در +200 و -200 با خطوط قرمز پررنگ نشان می دهد. در حالی که خط سبز کم رنگ صفر را نشان می دهد، خطوط رنگی آبی  مقادیر +50 و -50 را نشان می دهد. علاوه بر این، خط اسیلاتور رنگ قرمز TURBO CCI را نشان می دهدو خط رنگی آبی روشن خط اسیلاتور CCI را نشان می دهد.

با اندیکاتور کامودیتی کی بخریم، کی بفروشیم؟

هنگامی که مقادیر Turbo CCI و CCI از سطح ماشه +50 بالاتر می روند، نشانگر یک سیگنال BUY ایجاد می کند. معامله گران می توانند به حفظ موقعیت خود ادامه دهند و اگر مقادیر Turbo CCI و CCI به زیر خط صفر رفت، از آن خارج شوند.

به طور مشابه، اگر مقادیر Turbo CCI و CCI کمتر از مقدار سطح ماشه -50 باشد. نشانگر یک سیگنال SELL تولید می کند. اگر مقادیر Turbo CCI و CCI بالاتر از خط صفر رفت، میتوان از موقعیت خارج شد.

اندیکاتور شاخص کانال کالا برای معامله گران مبتدی فارکس بسیار مفید است زیرا سطوح ماشه برای خرید یا فروش را بر اساس روند نشان می دهد. از سوی دیگر، معامله گران با تجربه فارکس از این اندیکاتور برای شناسایی واگرایی ها و اضافه کردن موقعیت های بیشتر استفاده می کنند.

معامله گران می توانند شاخصcci را نه تنها برای شاخص کالا اعمال کنندبلکه میتوانند  در همه ابزارهای معاملاتی از ان استفاده کنند و کلمه کالا در تعریف این اندیکاتور به این معنی نیست که فقط مختص کالاها میباشد . اندیکاتور CCI یک اسیلاتور با سطوح نامحدود به سمت مثبت یا منفی است.

این اندیکاتور نامحدود نامیده می شود و با سایر اسیلاتورها با مقادیر بالا و پایین ثابت تفاوت دارد. بنابراین معامله گران باید در هنگام استفاده از اندیکاتور برای شناسایی سطوح خرید و فروش بیش از حد، با احتیاط معامله کنند.

از آنجایی که این اندیکاتور محدود نیست، شرایط خرید و فروش بیش از حد ممکن است برای مدت طولانی تر از حد انتظار ادامه یابد. بنابراین توصیه می‌شود برای تایید سیگنال‌های معاملاتی و شرایط خرید و فروش بیش از حد، از پرایس اکشن استفاده کنید.

نتیجه

اندیکاتور شاخص کانال کالا برای متاتریدر 4، معامله گران فارکس را راهنمایی می کند تا موقعیت نسبی قیمت را با توجه به سابقه قبلی درک کنند. در نتیجه، معامله گران فارکس می توانند با درک قدرت یا ضعف تغییر قیمت فعلی در طول تاریخ قبلی، استراتژی های معاملاتی سودآوری را طراحی کنند.

معامله گران از توانایی این اندیکاتور برای نمایش واگرایی ها و افزایش یا کاهش قدرت روند فعلی بسیار قدردانی می کنند. با این حال، باید از پرایس اکشن برای تایید سیگنال های اندیکاتور استفاده کنید.

 

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات اندیکاتور cci

TCIp: مقدار برای محاسبه توربو CCI.
CCIP: دوره محاسبه شاخص کانال کالا.
Overbslevel: سطح خرید و فروش بیش از حد.
Triglevel: سطح ماشه برای سیگنال خرید یا فروش.
وزن: مقدار بالاتر سیگنال های کمتری را ارائه می دهد.

دیدگاه ها و نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه