اندیکاتور CMF یا شاخص جریان پول چایکین برای متاتریدر۴ و ۵ + دانلود

اندیکاتور CMF

جریان پول Chaikin یک شاخص ساده برای معاملات روند است. یک تشخیص دهنده بازگشت روند که برای همه معامله گران مناسب است.

توضیحات

مارک چایکین اندیکاتور CMF یا همان شاخص جریان پول را برای اندازه‌گیری جریان پول در یک دوره خاص  که به طور پیش‌فرض 21 روز است را توسعه داد که با ترکیب حجم و قیمت، جریان پول را تعیین می کند. معامله گران می توانند از این اندیکاتور برای دانستن اینکه آیا سرمایه گذاران دارایی را از طریق خرید یا توزیع با فروش انباشته می کنند استفاده کنند. با تشخیص تغییر در حرکت جریان، معامله‌گر می‌تواند تغییرات قیمت را پیش‌بینی کند و خیلی زود برگشت قیمت را بگیرد. اندیکاتور CMF برای متاتریدر 4 و 5  می تواند برای معامله هر جفت ارز در هر بازه زمانی استفاده شود.

چگونه با استفاده از اندیکاتور CMF / شاخص جریان پول چایکین معامله کنیم؟

این اندیکاتور بر اساس این تئوری است که با افزایش قدرت بازار، قیمت در نیمه بالایی محدوده روزانه بسته می شود. به طور مشابه، بسته شدن مداوم قیمت در نیمه پایینی محدوده روزانه نشان دهنده کاهش قدرت بازار است. بنابراین متوجه میشویم  این اندیکاتور برای شناسایی روند بازار طراحی شده است.

ارزش اندیکاتور CMF زمانی افزایش می‌یابد که دارایی نزدیک به اوج جلسه معاملاتی می‌گذرد و زمانی که بسته شدن نزدیک به پایین ترین سطح معاملات باشد، کاهش می یابد.

نشانگر به گونه ای طراحی شده است که بین 1 و -1 در نوسان است. هنگامی که ارزش در یک منطقه مثبت است، بازار در حال تجربه فشار صعودی است. به طور مشابه، اگر قیمت در محدوده منفی باشد، بازار تحت فشار نزول است.

حال، چگونه با استفاده از اندیکاتور معامله می کنید؟

 سیگنال خرید با  Chaikin Money Flow

این اندیکاتور زمانی که قرائت هایش بالای خط صفر باشد سیگنال صعودی می دهد. این نشان دهنده قوی بودن بازار است و شما باید به دنبال خرید باشید. علاوه بر این، مقدار شاخص باید با افزایش قیمت افزایش یابد. سیگنال صعودی نشانه فشار خرید است که نشان دهنده انباشتگی است.

 سیگنال فروش اندیکاتور cmf

به طور مشابه، یک مقدار منفی (زیر خط صفر) نشان دهنده بازار ضعیف یا سیگنال نزولی است. بنابراین، شما باید به دنبال فروش باشید. ارزش اندیکاتور با کاهش قیمت ها کاهش می یابد. فشار فروش نشانه توزیع است.

بیشتر بخوانید: بهترین اندیکاتور تشخیص روند | 8 اندیکاتور تشخیص روند برای فارکس بهمراه استراتژی معاملاتی

نمونه نمودار

اندیکاتور CMF - جریان پول چایکن

تصویر بالا نشان دهنده حرکت قیمت یورو در برابر دلار آمریکا در یک بازه زمانی چهار ساعته است. دایره قرمز حرکت قیمت را برای حرکت اندیکاتور CMF در زمانی که بازار نزولی است نشان می دهد. توجه داشته باشید که چگونه با کاهش قیمت، مقدار اندیکاتور از مقدار مثبت به منفی حرکت می کند. نگاه دقیق‌تر به نمودار قیمت نشان می‌دهد که کندل‌های EUR/USD نزدیک به پایین‌ترین حد خود بسته شده‌اند. اندیکاتور همانطور که در تصویر نشان داده شده است این داده ها را به عنوان مقادیر نزولی اندیکاتور تفسیر و ارائه می کند.

به طور مشابه، در طول یک روند صعودی، مقادیر اندیکاتور افزایش می یابد. علاوه بر این، قیمت‌های جلسه نزدیک به اوج جلسه بسته می‌شوند، بنابراین خط اندیکاتور افزایش می‌یابد. در واقع، با نزدیک شدن قیمت به سطوح مقاومت، خط اندیکاتور تا بالاترین مقادیر حرکت می کند. همانطور که در دایره سبز نشان داده شده است، توجه کنید که چگونه نشانگر از سمت منفی به سمت مثبت عبور می کند.

بیشتر بخوانید: بهترین اندیکاتور سیگنال خرید و فروش + معرفی و دانلود 18 اندیکاتور سیگنال ورود و خروج

نتیجه

اندیکاتور CMF (جریان پول چایکین Chaikin) یکی از بهترین شاخص ها برای معامله روند است. این اندیکاتور به سرمایه گذاران این امکان را می‌دهد تا جریان ورود و خروج سرمایه در بازار را درک کنند .بنابراین، آنها به راحتی می توانند قدرت روند را تعیین کنند. علاوه بر این، می تواند به تشخیص تغییر روند کمک کند. مانند سایر اندیکاتورها، شاخص جریان پول چایکن ( Chaikin ) زمانی که با استراتژی ها و ابزارهای مختلف استفاده شود بهترین استفاده را دارد.

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات اندیکاتور برای متاتریدر۴

تنظیمات اندیکاتور

دوره: زمانی که در محاسبه مقادیر اندیکاتور در نظر گرفته شده است

تنظیمات اندیکاتور برای متاتریدر۵

دوره های مورد استفاده: زمان در نظر گرفته شده در محاسبه مقادیر اندیکاتور

Volumes: از میان تیک ولوم و ولوم واقعی انتخاب کنید.

دیدگاه ها و نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه