اندیکاتور مرکز ثقل بنام Center Of Gravity V3 جهت سیگنال خرید و فروش برای متاتریدر۴

اندیکاتور مرکز ثقل

اندیکاتور مرکز ثقل Centre Of Gravity V3 سیگنال خرید و فروش فارکس را بر اساس مناطق اشباع خرید و فروش شدید ارائه می دهد.

توضیحات

اندیکاتور مرکز ثقل V3 برای متاتریدر 4 مجموعه‌ای از خطوط را ترسیم می‌کند که سطوح خرید و فروش بیش از حد(اشباع) یک ابزار معاملاتی را نشان می‌دهد. علاوه بر این، نشانگر یک خط وسط سبز را ترسیم می کند که به عنوان مرکز ثقل عمل می کند.

این اندیکاتور پیش بینی می کند که اگر قیمت به شرایط بیش از حد خرید یا فروش بیش از حد برسد، جهت را معکوس کرده و به سمت مرکز ثقل حرکت می کند. بنابراین، معامله‌گران فارکس می‌توانند معکوس‌های بازار صعودی و نزولی را در سطوح فوق‌العاده اشباع فروش و خرید پیش‌بینی کنند و بر این اساس خرید یا فروش انجام دهند.

این اندیکاتور برای معامله گران فارکس جدید و با تجربه به خوبی کار می کند. معامله‌گران جدید می‌توانند نقاط ورودی را با استفاده از سطوح خرید بیش از حد و فروش بیش‌ازحد شناسایی کنند و همچنین بهترین هدف سود را شناسایی کنند. معامله گران فارکس پیشرفته می توانند از سیگنال های معاملاتی فنی در بازه زمانی بالاتر استفاده کنند و استراتژی های معاملاتی را برای ورود در بازه زمانی پایین تر آماده کنند. علاوه بر این، این نشانگر برای دانلود رایگان و نصب آسان است.

اندیکاتور مرکز ثقل Centre Of Gravity برای سیگنال خرید و فروش در متاتریدر

اندیکاتور مرکز ثقل

نمودار قیمت AUDUSD H1 بالا اندیکاتور مرکز ثقل  Centre Of Gravity V3 را در حال عمل نشان می دهد. نشانگر منطقه فروش را با رنگ قرمز و منطقه خرید را با رنگ آبی نشان می دهد. علاوه بر این، خطوط خاکستری در هر دو طرف بهترین شرایط خرید بیش از حد و فروش بیش از حد را برای ورود نشان می دهد. علاوه بر این، خط وسط سبز رنگ مرکز خط ثقل است.

اگر قیمت به سمت پایین  حرکت کند و به منطقه فروش بیش از حد که در زیر خط طوسی قرار دارد برسد و به خط BLUE برخورد کند.نشان دهنده این است که قیمت‌ها در منطقه اشباع فروش هستند و این میتواند دلیلی بر برگشت صعودی باشد. بنابراین، معامله گران فارکس می توانند معامله BUY را با حد ضرر پایینتر از نوسان قبلی باز کنند. بهترین حد سود ، خط وسط سبز است زیرا خط وسط نشان دهنده مرکز ثقل است.

به طور مشابه، زمانی که قیمت به منطقه فوق العاده خرید بالای خط خاکستری رسید و به خط قرمز برخورد  این نشان می دهد که قیمت ها بیش از حد خرید شده اند، بنابراین معامله گران فارکس می توانند انتظار داشته باشند که قیمت معکوس شود و روند نزولی شود.

بنابراین، معامله گران فنی می توانند با موقعیت فروش وارد بازار شوند. بهترین حد ضرر بالاتر از نوسان قبلی است. با این حال، بهترین حد سود ، خط سبز رنگ وسط است، زیرا این اندیکاتور پیش بینی می کند که قیمت همیشه از یک شرایط بیش از حد خرید به خط مرکز ثقل باز خواهد گشت.

اندیکاتور مرکز ثقل در تمام نمودارهای درون روزی و همچنین نمودارهای قیمت روزانه، هفتگی و ماهانه به خوبی کار می کند. با این حال، معامله گران می توانند از سیگنال های معاملاتی  فریم های زمانی بالاتر برای اهداف جهت دار استفاده کنند و از سیگنال های بازه زمانی پایین تر برای شناسایی بهترین نقاط ورودی استفاده کنند.

نتیجه

اندیکاتور مرکز ثقل Centre Of Gravity V3 برای متاتریدر 4 یک نشانگر پویا برای مناطق اشباع خرید و فروش است. علاوه بر این، سطوح سود ارائه شده توسط اندیکاتور به معامله گران فارکس کمک می کند تا با اطمینان معامله کنند. سیگنال های معاملاتی فارکس بر اساس شرایط خرید و فروش بیش از حد است. بنابراین، معامله گران فنی باید از  پرایس اکشن برای تایید سیگنال های معاملاتی خرید و فروش استفاده کنند.

 

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات اندیکاتور مرکز ثقل

Bars Back: تعداد نوارهای تاریخچه برای اعمال نشانگر.

KSTD: انحراف استاندارد.

KSTD داخلی: انحراف استاندارد برای محاسبه شاخص داخلی.

دیدگاه ها و نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه