تشخیص الگوهای کندل استیک با اندیکاتور الگوی کندلی Candlestick Pattern Detector برای متاتریدر 5

اندیکاتور Candlestick Pattern Detector

اندیکاتور Pattern Detector برای معامله در بازار فارکس برای متاتریدر5 با استفاده از تشخیص خودکار الگوهای کندلی مناسب است. این اندیکاتور الگوهای صعودی (BULL) و نزولی (BEAR) را نشان می دهد.

توضیحات

اندیکاتور الگوی کندلی Candlestick Pattern Detector برای MT5 بهترین نشانگر متاتریدر برای تشخیص خودکار الگوهای کندلی است. علاوه بر این، نشانگر را می توان برای تشخیص الگوهای کندلی نزولی یا الگوهای کندلی صعودی و یا الگوهای تکی سفارشی کرد.

در نتیجه معامله‌گران فارکس می‌توانند فقط بر روی الگوهای مهم معامله کنند یا بر الگوهای مبتنی بر تایید یک جهت روند خاص تمرکز کنند.

در واقع، این اندیکاتور برای معامله گران تازه کار فارکس مناسب است زیرا تا زمانی که آنها بتوانند این الگوها را یاد بگیرند و چشمانشان به تشخیص این الگوها عادت کند ،میتواند به طور خودکار الگوها را اسکن و نمایش  دهد.

اما، معامله گران فارکس حرفه ای می توانند این الگو را در هر استراتژی معاملاتی برای شناسایی بهترین نقاط ورود و خروج بگنجانند.

نحوه معامله با اندیکاتور الگوی کندلی Candlestick Pattern Detector برای متاتریدر5

اندیکاتور نمایش الگوهای کندلی

نمودار EURUSD H1 بالا اندیکاتور الگوهای کندل استیک برای متاتریدر5 را در حال کار نشان می دهد. این اندیکاتور سیگنال های الگوی صعودی را به رنگ سبز نشان می دهد. در حالی که سیگنال های الگوی نزولی (BEARIS) را به رنگ قرمز با توضیح واضحی از نام الگوی کندل استیک نشان می دهد.

با این وجود، الگوهای کندل استیک در میزان موفقیتی که دارند  متفاوت هستند. بنابراین، برای بهترین نتایج، معامله‌گران فارکس می‌توانند معامله خرید یا فروش را در صورت وجود الگوهای شمعی متعدد برای تأیید سیگنال داده شده استفاده کنند.

علاوه بر این، بهترین استاپ لاس و حد سود برای این استراتژی معاملاتی به تشخیص معامله گر بر اساس نسبت ریسک و ریوارد یا بر اساس نوسان قبلی بالا یا پایین است.

در واقع، اندیکاتور الگوی کندلی Candlestick Pattern Detector برای متاتریدر5 روی تمام تایم فریم های نمودار درون روزی و یا نمودارهای روزانه، هفتگی و ماهانه کار می کند.

برای بهترین نتایج، الگوهای شمعدانی که در نزدیکی مناطق حمایت و مقاومت استاتیک و یا  کانال‌ها بصورت داینامیک تشکیل میشوند از اعتبار بیشتری برخوردار هستند . علاوه بر این، این اندیکاتور هشدارهایی را در مورد شکل گیری الگوی شمعدانی برای کمک به معامله گر ارائه می دهد.

نتیجه

بدیهی است که معامله گران فارکس می توانند از اندیکاتور الگوی کندلی برای متاتریدر5 به روش های مختلف استفاده کرده و با موفقیت معامله کنند.

اگرچه کندل‌ها در شناسایی بازگشتها بهترین عملکرد را دارند، اما بهترین نتایج را در تلاقی با سایر شاخص‌ها ارائه می‌دهند. بنابراین مهم است که سیگنال ها را قبل از اعمال استراتژی معاملاتی خود تأیید کنید.

علاوه بر این، معامله گران فارکس می توانند این اندیکاتور الگوی کندلی شگفت انگیز را به صورت رایگان در سایت تی پی چارت دانلود کرده و به راحتی نصب کنند.

 

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات اندیکاتور

Candles to scan: تعداد شمع هایی که باید اسکن شوند.

تشخیص الگوهای صعودی : الگوهای صعودی را تشخیص می دهد.

Detect Bearish Patterns: الگوهای نزولی را تشخیص می دهد.

تشخیص الگوهای نامشخص: الگوهای نامشخص را تشخیص می دهد.

نشانگر تشخیص الگو برای MT5 الگوهای زیر را در صورت تنظیم روی TRUE فعال می کند

اندازه قلم: اندازه قلم برای نشان دادن نام الگوی شمعدان.

الگوهای صعودی رنگ فونت : رنگ برای نمایش الگوهای صعودی.

الگوهای نزولی رنگ قلم : رنگ برای نمایش الگوهای شمعدان نزولی.

Font Color Uncertain patterns: رنگ برای نمایش الگوهای نامشخص در نمودار.

Enable Notifications Feature: اعلان ها را فعال می کند.

Send Alert Notification: ارسال هشدار.

ارسال اعلان به موبایل: اعلان فشاری را به موبایل ارسال می کند.

ارسال اعلان از طریق ایمیل: اعلان‌های ایمیل.

فاصله افقی برای کنترل پنل: مکان پانل در نمودار.

فاصله عمودی برای کنترل پنل: پانل را در نمودار تنظیم می کند

دیدگاه ها و نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه