اندیکاتور الگوهای کندلی Candle Patterns برای متاتریدر 4

اندیکاتور الگوی کندلی Candle Patterns

اندیکاتور الگوهای کندلی Candle Patterns Indicator یک نشانگر درجه یک و عالی است. این اندیکاتور برای علاقه مندان به پرایس اکشن بسیار مفید میباشد. نشانگر فوق العاده برای ارائه سیگنال های معکوس قیمت و یا ادامه دهنده در نمودار.

توضیحات

اندیکاتور الگوهای کندلی Candle Patterns برای متاتریدر 4 مورد علاقه معامله گران پرایس اکشن است. الگوهای شمعدانی زیادی در بازار فارکس وجود دارد که به عنوان الگوهای کندلی نزولی و الگوهای کندلی صعودی طبقه بندی می شوند.

الگوهای کندلی معمولاً از یک یا چند شمع تشکیل شده است. برخی از شمعدان های رایج عبارتند از: دوجی، پین بار، ستاره عصرگاهی، چکش، ستاره صبحگاهی،  الگوی پوششی یا اینگالفینگ، هارامی و پیرسینگ.

این الگوها بسته به جایی که در بازار ظاهر می شوند،  نشان دهنده بازگشت یا ادامه روند هستند. بنابراین، آشنایی خوب با شکل گیری کندل استیک به معامله گران کمک می کند تا جهت احتمالی بازار را پیش بینی کنند.

اگر درباره این الگوها مطالعه کرده باشید، به راحتی می توانید با چشم غیر مسلح آنها را شناسایی کنید. اما حرکت از یک نوار به نوار دیگر برای شناسایی الگوی کندلی می‌تواند کار بسیار دشواری باشد. به همین دلیل است که به اندیکاتور الگوهای کندلی Candle Patterns نیاز دارید.

این نشانگر شمعدان ها را تشخیص داده و اعلان هشدار را نمایش می دهد. علاوه بر این در نمودار یک فلش به الگو یا کندل خاص اشاره می کند.

استفاده از اندیکاتور الگوی کندلی Candle Patterns به معامله گران کمک می کند تا از فرصت های معاملاتی استفاده کنند.

به عنوان مثال، اگر احتمال بازگشت یا شکست احتمالی وجود دارد، می توانید موقعیت های خود را بر این اساس تنظیم کنید. علاوه بر این، اندیکاتور الگوی کندلی را می توان در تمام تایم فریم ها و جفت ارزها استفاده کرد.

نحوه عملکرد اندیکاتور الگوی کندلی Candle Patterns

استفاده از اندیکاتور تشخیص الگوی کندلی نسبتاً آسان است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که نشانگر را روی نمودار قیمت نصب کنید و سپس خودش بقیه کارها را انجام خواهد داد.

نشانگر به شما امکان می دهد الگوها را انتخاب کنید و تنظیمات اعلان را تغییر دهید. پس از تنظیمِ تنظیمات ترجیحی، نشانگر نمودار را اسکن کرده و الگوهای محبوب کندلی را علامت گذاری می کند.

اگر فلش در بالای شمعدان ظاهر شود، نشان دهنده الگوی کندلی نزولی است. برعکس، یک فلش زیر کندل نشان می دهد که الگوی کندلی صعودی است.

بهترین بخش این است که شما مجبور نیستید برای شناسایی نام شمعدان تلاش کنید.

اندیکاتور به سه روش مهم به شما کمک می کند. اول، به شما کمک می کند تا سیگنال ورودی، سیگنال های خروج و تعیین ایستگاه های انتهایی را تنظیم کنید.

به یاد داشته باشید، هر الگوی شمعی واجد شرایط ورود به معامله نیست. این بدان معناست که شما نباید الگوی شمعی صعودی را در داخل یک روند صعودی معامله کنید و بالعکس.

بهترین استفاده از الگوهای کندلی زمانیست که قیمت به محدوده حمایت یا مقاومت تحلیل شما رسیده باشد و زمانی که این اندیکاتور در این مناطق به شما سیگنال داد میتواند بهترین ناحیه برای ورود به معامله شما باشد.

نمونه اندیکاتور تشخیص الگوهای کندلی در نمودار

نمونه اندیکاتور الگوهای کندلی

نمودار بالا حرکت قیمت یورو در برابر جفت پوند انگلیس را در تایم فریم یک ساعته نشان می دهد. اندیکاتور الگوی کندلی نمودار قیمت را اسکن می کند و الگوهای شمعی را مشخص می کند.

به عنوان مثال، فلش سبز به سمت یک شوتینگ استار اشاره می کند. به یاد داشته باشید زمانی که شوتینگ استار در سطح مقاومت یا یک قله جدید مشاهده شود ، میتواند  یک سیگنال گویای بازگشتی پر پتانسیل باشد. در واقع، EUR/GBP پس از الگوی شمعی به شدت ریزش کرده است.

همچنین به Doji اشاره شده توسط فلش ​​قرمز که در سطح حمایتی شکل گرفته توجه کنید. پس از مدتی، قیمت به طور قابل توجهی افزایش می یابد.

در ادامه، دایره به یک الگوی چکش اشاره می کند. از آنجایی که این الگو در یک منطقه مقاومت رخ می دهد، سیگنالی از بازگشت بالقوه بازار است. مجدداً، پس از آزمایش چندین بار سطوح مقاومت،قیمت کاهش می یابد.

نتیجه

الگوهای کندلی برخی از ابزارهای قدرتمند برای تحلیلگران تکنیکالی است که به استراتژی های پرایس اکشنی علاقه دارند. اما شما مجبور نیستید از طریق نمودارها تلاش کنید تا الگوهای شمعی را شناسایی کنید.

اندیکاتور Candle Patterns تمام الگوهای شمعی محبوب را در متاتریدر 4 شناسایی و نام می‌برد تا نتایج معاملاتی شما را بهبود بخشد. به طور کلی، الگوهای کندلی یک ابزار تحلیل تکنیکال عالی هستند.

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات اندیکاتور الگوهای کندلی

Show strong reversal Patterns نمایش الگوهای معکوس قوی: به شما امکان می‌دهد نمایش الگوهای معکوس قوی را فعال یا غیرفعال کنید.

Show Weak Reversal Patterns نمایش الگوهای برگشت ضعیف: به نشانگر اجازه دهید یک نشانگر برگشت ضعیف نمایش دهد.

Show Continuation Patterns نمایش الگوهای ادامه: به نشانگر اجازه دهید الگوهای شمع ادامه دهنده روند را نشان دهد.

Show Unclassified نمایش طبقه بندی نشده: نمایش الگوهای اضافی را فعال کنید.

View Bars نمایش نوارها: تعداد نوارهایی که نشانگر هنگام نمایش الگوها در نظر می گیرد.

Sound Alerts هشدارهای صوتی: دریافت اعلان صداهای صوتی را هنگامی که الگویی ظاهر می شود فعال کنید.

Email Alerts هشدارهای ایمیل: در صورت ظاهر شدن الگویی در نمودار، دریافت اعلان از طریق ایمیل را فعال یا غیرفعال کنید.

Sell Color رنگ فروش : رنگ پیکانی که به سیگنال نزولی اشاره می‌کند.

Buy Color رنگ خرید: رنگ فلش نشان دهنده سیگنال صعودی است.

Text Color رنگ متن: رنگ نام الگوی ظاهر شده در نمودار.

دیدگاه ها و نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه