اندیکاتور تشخیص شکست زون ها برای متاتریدر۴ و ۵ بنام Breakout Zones

اندیکاتور تشخیص شکست Breakout Zones

اندیکاتور مناطق شکست برای متاتریدر 4و 5 سیگنال معاملاتی خرید و فروش فارکس را با استفاده از حمایت و مقاومت محدوده شکست ارائه می دهد.

توضیحات

اندیکاتور تشخیص شکست برای متاتریدر 4 و 5 بنام Breakout Zones به طور خودکار در نمودار قیمت بر اساس حرکت قیمت خطوط حمایت و مقاومتی را ترسیم میکند، قیمت زمانی که از خط حمایت به بالا عبور کند صعودی در نظر گرفته می شود. به طور مشابه، حرکت قیمت در زیر خط حمایت یک بازار نزولی در نظر گرفته میشود.

بنابراین، معامله گران فارکس می توانند حرکات بازار صعودی و نزولی را شناسایی کرده و بر اساس آن خرید و فروش کنند یا معاملات موجود خود را بر اساس حمایت و مقاومت مدیریت کنند.

این اندیکاتور برای معامله گران مبتدی و پیشرفته فارکس به خوبی کار می کند. معامله گران تازه کار می توانند روند بازار را شناسایی کرده و استراتژی های معاملاتی را آماده کنند و حرکت بالقوه قیمت روز را از قبل شناسایی کنند. معامله‌گران حرفه ای می‌توانند استراتژی‌های معاملاتی پیچیده‌ای را در صورت بروز شکست قیمت در منطقه تدوین کنند.

معامله گران فارکس می توانند این اندیکاتور را در تمام نمودارهای قیمت روزانه قرار دهند تا منطقه شکست را برای روز شناسایی کنند.

سیگنال خرید و فروش با اندیکاتور تشخیص شکست

Breakout Zones اندیکاتور شکست

نمودار قیمت کندلی GBPUSD M30 بالا اندیکاتور شکست در MT4 را در عمل نشان می دهد. نشانگر خطوط حمایت و مقاومت را به رنگ قرمز ترسیم می کند. معامله گران فنی فارکس باید قوانین شکست و حمایت را برای معامله موفقیت آمیز در منطقه شکست اعمال کنند.

اگر قیمت خط مقاومت را بشکند و بالاتر از منطقه شکست حرکت کند، نشان دهنده یک روند صعودی بالقوه است. بنابراین، معامله گران فارکس باید با موقعیت خرید وارد بازارها شوند و حد ضرر را پایین تر از نوسان قبلی قرار دهند.

اندیکاتور تشخیص شکست Breakout Zones هدف سود را ارائه نمی دهد، بنابراین معامله گران فارکس باید از روش های اضافی برای شناسایی بهترین هدف استفاده کنند. حد سود بالاتر از نسبت ریسک به ریوارد  1:2 در بلندمدت نتایج مثبتی را به همراه خواهد داشت.

به همین ترتیب، اگر قیمت حمایت را بشکند و کندتر از منطقه شکست حرکت کند و در واقع منطقه شکست را به سمت نزول بشکند. معامله گران می توانند معامله SELL را با حد ضرر بالاتر از نوسان قبلی انجام دهند.

اگر معامله گر ،شکست را پس از بسته شدن کندل تأیید کند، معامله برک اوت بهترین نتایج را برای معامله گر به همراه خواهد داشت.

بسته شدن شمع در بالای مقاومت یا زیر خط حمایت، تأیید بیشتری از شکست را فراهم می کند. از سوی دیگر، اگر معامله گران فارکس در طول شمع شکست وارد بازار شوند، ممکن است نتایج منفی به همراه داشته باشد.

به طور خلاصه، نتایج معاملات اندیکاتور تشخیص شکست Breakout Zones عمدتاً به توانایی معامله‌گر در شناسایی و تأیید شکست با استفاده از استراتژی‌های فنی مناسب و پرایس اکشن بستگی دارد. علاوه بر این، معامله‌گران باید توجه داشته باشند که افزایش حجم معاملات عمدتاً با شکست‌ها همراه است.

نتیجه

اندیکاتور تشخیص شکست برای متاتریدر 4 و 5  یک شاخص ضروری برای معاملات حمایتی و مقاومتی است. معامله گران فارکس یک منطقه را جستجو می کنند و منتظر یک شکست برای تعیین جهت بالقوه بازار هستند. با این حال، معامله گران باید برای مواجهه با بسیاری از شکست های کاذب آماده باشند.

علاوه بر این، معامله‌گران شکست باید از اندیکاتورهای اضافی مانند خطوط کانال وخط روند برای تأیید شکست استفاده کنند. با این حال، مهمترین نکته در این استراتژی حرکت قیمت در طول شکست است.

 

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات اندیکاتور برای متاتریدر۴

 

LocalTimeZone: منطقه زمانی محلی پایانه تجاری.

DestTimeZone: منطقه زمانی کارگزار.

PipsForEntry: تعداد پیپ ها برای علامت گذاری نقطه ورودی

 

تنظیمات برای متاتریدر۵

تنظیمات اندیکاتور

شروع ساعت دوره: زمان شروع به ساعت برای محاسبه خطوط نشانگر.

دقایق دوره شروع: زمان شروع محاسبه خطوط نشانگر بر حسب دقیقه.

پایان ساعت دوره: زمان پایان به ساعت برای محاسبه خطوط نشانگر.

Period Minutes end: زمان پایان برای محاسبه خطوط نشانگر بر حسب دقیقه.

پایان ساعت منطقه ای: زمان پایان به ساعت برای محاسبه خطوط نقطه چین نشانگر.

پایان دقیقه منطقه: زمان پایان محاسبه خطوط نقطه‌دار نشانگر بر حسب دقیقه.

دیدگاه ها و نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه