اندیکاتور بولینگر باند (Bollinger Bands) برای شناسایی روند و نوسان گیری در متاتریدر 4 و 5

با اندیکاتور بولینگر باند برای متاتریدر 4 و 5 که یک اندیکاتور نوسان گیری هم هست ، بهترین سیگنال های روند صعودی و نزولی فارکس و سیگنال خرید و فروش برای معاملات رنج را دریافت کنید.

توضیحات

اندیکاتور بولینگر باند برای متاتریدر 4 و 5  یک اندیکاتور نوسان گیری قابل اعتماد است که می تواند با شناسایی روند سیگنال های خرید و فروش روند و بازگشت روند قیمت معاملات فارکس  را ارائه دهد. این اندیکاتور به معامله گران کمک می کند تا نوسانات قیمت را نظارت و اندازه گیری کنند.

علاوه بر این، این اندیکاتور کمک می کند تا روندهای قیمتی صعودی و نزولی را دنبال کنید و بر انها سوار شوید. علاوه بر این، معامله گران فارکس می توانند با استفاده از باندها، افزایش قیمت را پیش بینی کنند.

این اندیکاتور نوسان گیری برای معامله گران مبتدی و پیشرفته فارکس مناسب است. معامله‌گران تازه کار فارکس می‌توانند از این اندیکاتور کانال استفاده کنند و حرکت، روند و نوسانات اساسی قیمت را در یک نگاه درک کنند. معامله گران حرفه ای فارکس می توانند از اندیکاتور با سایر اندیکاتورهای دنبال کننده روند استفاده کنند و استراتژی های معاملاتی خود را بسازند.

علاوه بر این، بسیاری از نرم افزارهای خودکار از سیگنال های معاملاتی باندهای بولینگر استفاده می کنند زیرا این اندیکاتور بر اساس یک فرمول ساده کار می کند.

این اندیکاتور در تمام بازه های زمانی نمودار درون روزی و در نمودارهای قیمت روزانه، هفتگی و ماهانه کار می کند. در نتیجه معامله گران فارکس میتوانند از این اندیکاتور برای معامله با استراتژی های معاملاتی مولتی تایم فریم (mtf) استفاده کنند. معامله گران می توانند روند قیمت صعودی یا نزولی را در بازه های زمانی بالاتر شناسایی کنند و بهترین نقاط ورود خرید و فروش را در بازه های زمانی پایین تر بیابند.

اندیکاتور بولینگر باند برای نوسان گیری و سیگنال خرید و فروش در متاتریدر 4 و 5

نحوه سیگنال دهی با اندیکاتور بولینگر باند

نمودار قیمت GBPUSD H4 بالا اندیکاتور بولینگر باند را در حال عمل نشان می دهد. نشانگر نوارهای بیرونی را در رنگ قرمز و Midline را برنگ آبی ترسیم می کند. خط وسط میانگین متحرک است، در حالی که نوارهای بیرونی انحراف استاندارد خط وسط هستند. معامله گران فارکس می توانند باندهای بولینگر را اعمال کنند و به روش های مختلف معامله کنند.

اگر قیمت از باندهای بالایی جهش کند، نشان دهنده یک برگشت است، بنابراین معامله گران می توانند معامله فروش را انجام دهند و باندهای مخالف را هدف قرار دهند، با قرار دادن حد ضرر در نوسان قبلی. به همین ترتیب، اگر قیمت از باندهای پایین جهش کرد، معامله گران فارکس می توانند یک معامله در موقعیت خرید انجام دهند. .

اگر قیمت از باندها عبور کند و با شتاب به این روند ادامه دهد، انتظار می رود روند ادامه یابد. بنابراین اگر قیمت باندهای بالایی را بشکند، نشان دهنده ادامه روند صعودی است، بنابراین معامله گران باید موقعیت خرید را ادامه دهند و حد ضرر را در باندهای پایین یا خط میانی تریل کنند . به طور مشابه، اگر قیمت در امتداد باندهای پایین شکسته شود و همراه با باندها ادامه یابد، معامله گران فارکس می توانند وارد موقعیت فروش شوند  و ادامه روند را دنبال کنند.

فاصله بین باندهای بولینگر نشان دهنده نوسانات فعلی بازار است. باند وسیع تر نشان دهنده حرکت گسترده تر قیمت و افزایش نوسانات بازار است. از سوی دیگر، یک باند باریک نشان‌دهنده حرکت یا نوسانات بسیار کمتری در بازار با فشرده شدن باندها است. این اتفاق معمولاً با یک حرکت ناگهانی بازار که ممکن است در جهت نزولی یا صعودی باشد دنبال می‌شود.

برخی از معامله گران فنی فارکس از باندهای متعدد در اطراف خط میانی برای تأیید تغییر روند استفاده می کنند. علاوه بر این، افزودن اسیلاتورها با باندهای بولینگر، کیفیت تحلیل تکنیکال و سیگنال های معاملاتی را بهبود می بخشد.

نتیجه

معامله گران فارکس می توانند اندیکاتور بولینگر باند همه کاره  برای متاتریدر 4 و 5  به روش های مختلف معامله کنند. بسیاری از نرم‌افزارهای معاملات خودکار فارکس از اندیکاتور بولینگر باند استفاده می‌کنند و آنها را در استراتژی‌های معاملاتی پیچیده فنی ترکیب می‌کنند.  این اندیکاتور برای دانلود رایگان و نصب آسان در سایت تی پی چارت قرار گرفته است .

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات در متاتریدر 4:

تنظیمات در متا 4

BandsPeriod: دوره برای محاسبه نشانگر.

BandsShift: Shift برای کشیدن نوارها.

BandsDeviations: انحراف باندهای بیرونی از خط وسط.

 

تنظیمات در متاتریدر 5:

تنظیمات در متا 5

دوره: دوره برای محاسبه نشانگر.

Shift: Shift برای کشیدن نوارها.

انحراف: انحراف نوارهای بیرونی از خط وسط

دیدگاه ها و نظرات

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه