بهترین اندیکاتور مووینگ اوریج (Best Moving Average) برای متاتریدر 4 و 5

اندیکاتور مووینگ اوریج

میانگین متحرک یک نشانگر روند فوق العاده است که به شما کمک می کند تغییر روند و سطوح شکست ثابت قیمت را مشاهده کنید. ابزاری کلاسیک برای معاملات فارکس و سهام

توضیحات

اندیکاتور مووینگ اوریج با اعمال یک میانگین قیمت متمایز، نوسانات بازار را هموار می کند. این ابزار به شما امکان می دهد تفاوت بین قیمت فعلی و مقدار متوسط ​​آن را برای تعیین شرایط روند مقایسه کنید.

مانند هر شاخص روندی، میانگین متحرک به شما کمک می کند تا جهت آینده و مقصد احتمالی قیمت را پیش بینی کنید. با این حال، این ابزار فنی کلاسیک مشابه میانگین های متحرک نمایی معمولی و ساده در بازار نیست.

SMA دارای یک مشکل تاخیری است که اکثر معامله گران روزانه EMA را ترجیح می دهند زیرا بسیار سریعتر از میانگین ساده واکنش نشان می دهد. بنابراین، توسعه‌دهنده این اندیکاتور برنامه‌ریزی کرده است تا میانگین متحرک پیشرفته‌ ای ایجاد کند که مناسب انواع سبک‌های معاملاتی باشد و در نمودارهای MTF اعمال شود.

علاوه بر این،  اندیکاتور میانگین متحرک پیشرفته به راحتی قابل تنظیم است. بنابراین، هر زمان که لازم باشد، می توانید آن را به تنهایی تنظیم کنید. با این وجود، تنظیمات پیش‌فرض آن برای همه جفت‌ها و سهام فارکس کار می‌کند.

این راهنما نحوه استفاده از اندیکاتور مووینگ اوریج را برای معاملات سودآور فارکس و سهام توضیح می دهد.

بیشتر بخوانید : بهترین اندیکاتور تشخیص روند | 8 اندیکاتور تشخیص روند برای فارکس بهمراه استراتژی معاملاتی

 سیگنال های خرید و فروش با استفاده از بهترین اندیکاتور مووینگ اوریج

بهترین اندیکاتور مووینگ اوریج Best Moving Average

مانند تصویر بالا، خط MA یک نمای کلی از جهت روند بازار را به شما ارائه می دهد. در اینجا، شما فقط باید ارزیابی کنید که آیا قیمت قصد دارد بالاتر یا پایین تر از سطح شاخص باقی بماند.

زمانی که قیمت بالاتر از میانگین متحرک فعلی خود قرار میگیرد، آن را یک سیگنال روند صعودی در نظر می گیریم. معمولاً قیمت در طول شرایط روند صعودی موقعیت خود را بالاتر از سطح شاخص حفظ می کند.

مثال بالا نشان می دهد که قیمت در طول یک شرایط روند صعودی چگونه با خط میانگین متحرک واکنش نشان می دهد. پس از اینکه قیمت در خط روند یک شکست صعودی ایجاد کرد، هر بار که اصلاح می‌زد، به سمت بالا حرکت می‌کرد.

بنابراین، در طول یک حرکت صعودی، بهترین ایده‌آل برای ورود به بای این است که صبر کنید تا قیمت به خط MA بازگردد. زیرا در چنین شرایطی، قیمتی که حمایت خط روند را رد می کند، به این معنی است که بازار در شرف پیوستن مجدد به رالی صعودی فعلی خود است.

در طول یک حرکت روند نزولی، قیمت زیر خط میانگین متحرک باقی می‌ماند. اگر قصد دارید به دنبال یک بازار با روند نزولی وارد سل شوید، مطمئن شوید که قیمت به خط اندیکاتور برگشته و سطح را به عنوان مقاومت در نظر بگیرید.

بیشتر بخوانید : 10 اندیکاتور میانگین متحرک برتر برای دقت در معاملات: تسلط بر روندهای بازار

نتیجه

به دلیل سادگی در استفاده و نشان دادن واضح سیگنال های روند، مووینگ اوریج در حال حاضر به عنوان یکی از محبوب ترین اندیکاتورهای روند در بازارهای فارکس و سهام تبدیل شده است.

جدا از سیگنال‌های روند، به شما کمک می‌کند سطوح شکست قیمت و مناطق حمایت و مقاومت پویا را شناسایی کنید. بنابراین، اگر به دنبال یک نشانگر روند ساده اما همه کاره هستید،  اندیکاتور میانگین متحرک پیشرفته ارزش امتحان کردن را دارد.

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات برای متاتریدر۴:

Best Moving Averageاندیکاتور مووینگ اوریج

MA_Period – دوره میانگین متحرک نشانگر است. تعداد میله‌هایی را که ابزار برای محاسبه میانگین قیمت دنبال می‌کند، تعیین می‌کند.

MA_Shift – برای تنظیم موقعیت خط نشانگر در مقایسه با سطح قیمت در بازه‌های زمانی مختلف، آن را تغییر دهید.

MA_Method – مقدار 0 نشان می دهد که شاخص از یک روش میانگین متحرک ساده استفاده می کند. اگر ترجیح می دهید از روش های محاسبه دیگری مانند EMA، WMA، LWMA و غیره استفاده کنید، آن را تغییر دهید.

تنظیمات برای متاتریدر۵:

تنظیمات برای متاتریدر۵

دوره – دوره میانگین متحرک نشانگر است. تعداد میله‌هایی را که ابزار برای محاسبه میانگین قیمت دنبال می‌کند، تعیین می‌کند.

Shift – آن را تغییر دهید تا موقعیت خط نشانگر را در مقایسه با سطح قیمت در بازه‌های زمانی مختلف تنظیم کنید.

روش – مقدار 0 نشان می دهد که نشانگر از روش میانگین متحرک ساده استفاده می کند. اگر ترجیح می دهید از روش های محاسبه دیگری مانند EMA، WMA، LWMA و غیره استفاده کنید، آن را تغییر دهید.

دیدگاه ها و نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه