اندیکاتور رسم کانال خطوط روند خودکار Auto Trend Lines Channels برای متاتریدر 4

اندیکاتور کانال خط روند Auto Trend Lines Channels

اندیکاتور کانال های خطوط روند خودکار یکی از بهترین شاخص های خط روند متاتریدر 4 برای تجزیه و تحلیل نمودار فارکس است. این خط روند خودکار، کانال قیمت فوق العاده و تنظیمات معاملات فنی را ارائه می دهد.

توضیحات

اندیکاتور کانال خطوط روند خودکار Auto Trend Lines Channels  ، قله ها و دره های بازار را علامت دار می کند و مناطق نوسانی را برای ترسیم خطوط روند اتوماتیک متصل می کند.

این اندیکاتور برای مبتدیانی که به سیگنال های روند وابسته هستند، اما ترسیم خط روند به صورت دستی برایشان سخت است، بهترین کارآیی را دارد. علاوه بر این، در زمان برای معامله گران خبره ای که هر روز تحلیل روند چند نموداری انجام می دهند، صرفه جویی می کند.

معامله گران برای بهره مندی از حداکثر سود از اندیکاتور کانال خطوط روند خودکار Auto Trend Lines Channels، به مهارت های اولیه پرایس اکشن نیاز دارند. به عنوان مثال ، سیگنال های پین بار ، اینساید بارها در شکست ، شکستهای کاذب و غیره. چنین مهارت هایی به شما کمک می کند تا درک کنید که چگونه قیمت در مناطق روند واکنش نشان می دهد.

نحوه کار با اندیکاتور رسم کانال خودکار Auto Trend Lines Channels در MT4

نحوه عمل اندیکاتور کانال خطوط روند

به طور کلی و معمول، ما بالا و پایین های قیمت را برای ترسیم یک خط روند به هم وصل می کنیم. بسته به الگوی پرایس اکشن ممکن است یک یا چند خط روند در یک نمودار وجود داشته باشد.

بسیاری از معامله گران تازه کار اغلب خطوط روند پنهان را که به ویژه برای معامله گران روزانه بسیار حیاتی هستند، از دست می دهند. اندیکاتور تمام نواحی نوسانی بازار را اسکن می کند. بعد، آنها را با خطوط مستقیم به هم متصل می کند و با خطوط روند چندگانه نشان میدهد. خطوط روند با استفاده از خطوط پررنگ و نقطه‌دار ترسیم می‌شوند.

در مثال بالا، ما موقعیت‌های نوسانی قیمت را برجسته کرده‌ایم که نشان می‌دهد قیمت چگونه در اطراف مناطق خط روند واکنش نشان می‌دهد. خطوط نقطه چین نشان دهنده خطوط روند جزئی هستند. این خطوط بر اساس نوسانات کوتاه مدت قیمت رسم می شوند.

از سوی دیگر، خطوط پررنگ، خطوط روند اصلی را نشان می دهد. خط روند اصلی نقش کلیدی را برای معامله گران درون روزی در یافتن تنظیمات معاملاتی مطابق روند روزانه ایفا می کند.

علاوه بر این، خطوط روند متعدد کانال‌های قیمت خودکار را ایجاد می‌کنند. زمانی که قیمت از سمت حمایت خط روند کانال قیمت به سمت بالا می رود، هدف ما باز کردن پوزیشن خرید است و برعکس، زمانی که قیمت مقاومت خط روند را رد کرد و شروع به حرکت به سمت پایین کرد، به دنبال فرصت های فروش هستیم.

جهت کانال های قیمت نیز نشان دهنده صعودی و نزولی روند فعلی بازار است.

نتیجه

اندیکاتور کانال کشی Auto Trend Lines Channels دقت بالاتری را در تعریف خطوط روند صحیح ارائه می دهد. علاوه بر میانگین های متحرک، خط روند خودکار نیز نقش کلیدی در شناسایی سطوح حمایت و مقاومت پویا ایفا می کند.

در نتیجه در زمان صرفه جویی می کند و کمک بیشتری در شناسایی سیگنال های روند ارائه می دهد. علاوه بر این، این اندیکاتور با انواع استراتژی های MT4 به ویژه برای فعالیت های معاملاتی دنبال کننده روند مناسب است.

شما میتوانید  اندیکاتور AutoTrend Lines Channels را بصورت رایگان در سایت تی پی چارت دانلود و براحتی در متاتریدر 4 نصب و استفاده نمایید.

 

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات اندیکاتور

ExtDepth: برای تغییر مقادیر پارامتر خارجی نشانگر استفاده می شود.

ExtDeviation: دوره انحراف خارجی خطوط روند و کانال های قیمت را تنظیم می کند.

ExtBackstep: این پارامتر تعیین می کند که شاخص هنگام ترسیم خط روند، چه اوج و چه پایینی را در نظر بگیرد.

ExtMaxBar: تعداد نوارهای قیمتی را که باید هنگام ترسیم خطوط روند شمارش شوند را تنظیم می کند.

GrossPeriod: بازه های زمانی مورد استفاده برای اسکن بالا و پایین های بازار را مدیریت می کند.

zzVisible: تعیین می کند که در هر نمودار قیمت چند خط زیگزاگ محاسبه شود.

zzColor: رنگ خطوط زیگزاگ را تغییر دهید.

extColor: رنگ پسوندهای خط روند را تغییر دهید.

fibofan: تکنیک نمودارگیری فن Fibo را فعال/غیرفعال کنید که خطوط روند را با اصلاح فیبوناچی برای یافتن سطوح پشتیبانی/مقاومت ترکیب می‌کند.

fanVisible: تعیین می کند که چند خط روند در هر نمودار قیمت ظاهر می شود.

fanStyle: سبک خطوط روند خودکار را تنظیم می کند.

fanWidth: عرض خط روند را تغییر می دهد.

FiboFreeFan: سطوح فیبو اصلاحی قابل شمارش اندیکاتور را تعیین می کند.

fiboChannel: انتخاب کنید که آیا کانال ها بر اساس سطوح Fibo رسم شوند یا خیر.

دیدگاه ها و نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه