بهترین اندیکاتور واگرایی برای متاتریدر۴ بنام اندیکاتور AO Divergence

اندیکاتور ao

سیگنال های خرید و فروش فارکس از بهترین اندیکاتور واگرایی AO. علاوه بر این یک نشان دهنده واگرایی و تشخیص دهنده دقیق روند است

توضیحات

اندیکاتور AO یا نشانگر Awesome Oscillator Divergence نسخه ارتقا یافته و پیشرفته اسیلاتور Awesome سنتی است.

اندیکاتور واگرایی AO با کم کردن دو میانگین متحرک ساده (SMA) محاسبه می شود. همگرایی و واگرایی SMA سریع و SMA آهسته به ما کمک می کند تا جهت و قدرت حرکت را مشخص کنیم و همچنین نقاط برگشت را در نمودار پیدا کنیم.

این نشانگر به صورت یک هیستوگرام نوار رنگی در یک پنجره جداگانه در زیر نمودار قیمت ظاهر می شود. نوارهای سبز نشان دهنده یک روند صعودی هستند در حالی که نوارهای قرمز نشان دهنده روند نزولی هستند.

همچنین این نشانگر واگرایی را با خطوط آبی در نمودار نشان می دهد. واگرایی ها پایان و آغاز یک روند را نشان می دهند بعلاوه فلش های نشانگر به ما سیگنال های خرید و فروش می دهد.

سیگنال های خرید و فروش با بهترین اندیکاتور واگرایی AO

نحوه کار اندیکاتور AO

نمودار GBP/USD بالا در تایم H4 سیگنال های BUY و SELL را برای اندیکاتور نشان می دهد.

هر زمان که اندیکاتور واگرایی AO یک واگرایی صعودی را ترسیم می کند و یک پیکان رو به پایین وجود دارد، این نشان دهنده یک سیگنال فروش است. از سوی دیگر، اگر نشانگر یک فلش رو به بالا و واگرایی نزولی را ترسیم کند این یک سیگنال برای خریداست.

در حرکت صعودی، هیستوگرام این اندیکاتور بزرگتر از صفر است و شروع به صعود می کند. پس از یک ارتفاع، میله ها شروع به سقوط کردن می کنند و قرمز می شوند. اگر در این لحظه هیستوگرام زیر صفر نرود و به سمت بالا برگردد، نوار سبز رنگ ایجاد می‌شود.

برعکس، در حرکت نزولی، هیستوگرام اندیکاتور به زیر صفر می‌رسد و شروع به کاهش می‌کند. پس از رسیدن به پایین ترین سطح، میله ها شروع به افزایش می کنند و سبز می شوند. اگر هیستوگرام از 0 بالاتر نرود و به سمت پایین برگردد، نوار قرمز رنگ شکل می گیرد.

خط صفر در هیستوگرام نیز سیگنال های خرید و فروش را نشان می دهد. اگر هیستوگرام از سطح 0 به سمت بالا عبور کند، نشان دهنده سیگنال خرید است. در مقابل، اگر هیستوگرام از سطح 0 از بالا به پایین  عبور کند، نشان می دهد که زمان فروش فرا رسیده است.

اندیکاتور واگرایی AO برای چه مفید است؟

این اندیکاتور ao چندین سیگنال خرید و فروش را از طریق واگرایی ها، هیستوگرام و خط صفر نشان می دهد. از این رو، نقاط ورود و خروج دقیق را به شما می دهد.

 

نتیجه

اندیکاتور واگرایی AO، واگرایی های صعودی و نزولی را همراه با هیستوگرام ترسیم می کند تا نقاط ورود و خروج دقیق را نشان دهد. در تی پی چارت این اندیکاتور برای دانلود رایگان است، بنابراین هر کسی می تواند آن را در استراتژی های فارکس خود اعمال کند.

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات اندیکاتور AO Divergence

fastMA: مقدار پیش فرض 5 است. این مقدار SMA سریعتر است.

slowMA: مقدار پیش فرض 34 است. این مقدار SMA کندتر است.

isshowsignaltype1: مقدار پیش فرض 1 است. نوع سیگنال نشانگر را نشان می دهد.

isshowsignaltype2: مقدار پیش فرض 1 است. نوع سیگنال نشانگر را نشان می دهد.

divergencebars: مقدار پیش فرض 4 است. واگرایی ها را بر روی تعداد میله ها ترسیم می کند.

mode: مقدار پیش فرض 0 است. نشان دهنده حالت نشانگر است.

دیدگاه ها و نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه