معرفی اندیکاتور ADX بای و سل برای متاتریدر۴و ۵ + دانلود

اندیکاتور adx

اکثر معامله گران فنی فارکس از اندیکاتور ADX استفاده می کنند زیرا این یک نشانگر غیر اصلاحی است و به معامله گران با سیگنال های پیکانی در شناسایی روندهای صعودی و نزولی کمک میکند.

توضیحات

اندیکاتور ADX برای متاتریدر 4 و 5 بر اساس شاخص میانگین جهت دار متاتریدر است. این اندیکاتور سیگنال های پیکان خرید و فروش را برای نشان دادن حرکت های قیمتی صعودی و نزولی ارائه می دهد.

یکی از ویژگی های اندیکاتور ADX Buy Sell که معامله گران آن را در استراتژی های معاملاتی خود میگنجانند ،غیر اصلاحی بودن آن است پس در نتیجه، سیگنال های معاملاتی که ارائه میکند قابل اعتماد هستند، که به معامله گران مبتدی و با تجربه کمک می کند.

سیگنال های اندیکاتور ADX بر اساس متقاطع خطوط ADX DI+ و DI- هستند.  این اندیکاتور برای معاملات روزانه و بلندمدت بسیار مناسب است.

نحوه کار اندیکاتور ADX برای سیگنال بای و سل

اندیکاتور ADX

نمودار EURUSD H4 بالا اندیکاتور ADX  را در حال اجرا نشان می دهد. نشانگر فلش ها را در رنگ های آبی و قرمز نمایش می دهد. ظاهر یک فلش آبی نشان دهنده شروع یک روند صعودی است و یک سیگنال خرید است. در مقابل یک فلش قرمز شروع یک روند نزولی را نشان می دهد و یک سیگنال فروش است.

معامله گران فارکس می توانند معامله BUY را به محض ظاهر شدن فلش آبی با حد ضرر زیر پایین ترین نوسان قبلی انجام دهند. ظاهر شدن فلش رنگ مخالف بهترین مکان برای سیو سود است. با این حال، محاسبه حد ضرر و گرفتن ارزش سود ممکن است به استراتژی معاملاتی  شما بستگی داشته باشد.

بیشتر بخوانیم :چگونه استراتژی معاملاتی بسازیم ؟ | 10 مرحله برای ایجاد استراتژی معاملاتی فارکس

برای بهترین نتایج، معامله گران می توانند سفارشات BUY را زمانی که قیمت به بالاتر از HIGH از شمع سیگنال برسد، ارسال کنند. معامله گران فارکس همچنین می توانند خطوط یا مناطق شکست و حمایت و مقاومت را در نظر بگیرند و قدرت سیگنال معاملاتی را بیشتر تقویت کنند.

از سوی دیگر، معامله‌گران فارکس می‌توانند پس از ظاهر شدن سیگنال‌های فلش قرمز بالای شمع، وارد موقعیت فروش شوند. حد ضرر برای این موقعیت می تواند بالاتر از نوسان قبلی باشد، با هدف سود در ظاهر شدن سیگنال مخالف.

اندیکاتور ADX برای متاتریدر 4 و 5 بهترین نتایج را در یک محیط بازار فارکس نوسانی ارائه می دهد. بازارهای محدوده و رنج ممکن است بهترین محیط برای آن نباشند زیرا این اندیکاتور تمایل به ارائه سیگنال های نادرست در بازارهای رنج دارد. بنابراین، به شدت توصیه می شود که سیگنال ها را با استفاده از سایر شاخص های معاملاتی فنی فیلتر کنید. به عنوان بهترین استراتژی معاملاتی فنی، معامله گران فارکس می توانند سیگنال های پیکانی خرید و فروش را برخلاف روند اصلی نادیده بگیرند.

بیشتر بخوانید: بهترین اندیکاتور سیگنال خرید و فروش + معرفی و دانلود 18 اندیکاتور سیگنال ورود و خروج

نتیجه

اندیکاتور ADX برای متاتریدر 4 و 5 بهترین اندیکاتور برای معاملات فارکس است. اکثر معامله گران فنی فارکس از اندیکاتور ADX استفاده می کنند زیرا؛ این یک اندیکاتور غیر اصلاحی است.

همراه با ویژگی عدم رنگ آمیزی مجدد، سیگنال های پیکانی خرید و فروش ،بیشتر به معامله گران در شناسایی روندهای صعودی و نزولی کمک می کند. با این حال، معامله گران فارکس می توانند با ترکیب سیگنال های معاملاتی با سایر اندیکاتورهای معاملاتی فنی به بهترین نتایج دست یابند.

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات اندیکاتور برای متاتریدر۴

تنظیمات اندیکاتور

ADXcrossesPeriod : دوره برای محاسبه نشانگر. دوره پیش فرض 14 است. با این حال، معامله گران فارکس می توانند از دوره های مختلف برای جفت ارز استفاده کنند و عملکرد آنها را آزمایش کنند.

 

تنظیمات اندیکاتور برای متاتریدر۵

تنظیمات اندیکاتور

ADXcrossesPeriod : دوره برای محاسبه نشانگر. دوره پیش فرض 14 است. با این حال، معامله گران فارکس می توانند از دوره های مختلف برای جفت ارز استفاده کنند و عملکرد آنها را آزمایش کنند.

 

 

دیدگاه ها و نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه