اندیکاتور ترسیم خطوط روند خودکار پیشرفته بنام Advanced Trendlines برای متاتریدر۴

اندیکاتور ترسیم خطوط روند خودکار

Advanced Trendlines برای MT4 ابزار مفیدی است که به طور خودکار خطوط روند را با دقت ترسیم میکند

توضیحات

با اندیکاتور ترسیم خطوط روند Advanced Trendlines برای متاتریدر 4 بهترین نقاط حمایت و مقاومت داینامیک را شناسایی کنید.

معامله روند یکی از سودآورترین استراتژی های معاملاتی در بازار فارکس است. این استراتژی شامل شناسایی نقاط بالا و پایین نمودارها و اتصال آنها با استفاده از خطوط روند است. این استراتژی نسبت ریسک به پاداش بسیار خوبی را ارائه می دهد و به همین دلیل است که بیشتر توسط همه معامله گران استفاده می شود.

مشکلی که در این استراتژی با آن مواجه می‌شوید، شناسایی بالا و پایین‌ها و قرار دادن دقیق خطوط روند است.

این به این دلیل است که قرار دادن خطوط روند نیاز به دید خوب و مهارت های معاملاتی و حرفه ای بودن دارد. حتی برخی از کارشناسان ممکن است گاهی اوقات نتوانند روندهای شکل گرفته را ببینند. کار شناسایی و قرار دادن خطوط روند را می توان به راحتی با استفاده از اندیکاتور ترسیم خطوط روند پیشرفته به طور دقیق انجام داد.

بیشتر بخوانید :بهترین اندیکاتور تشخیص روند | 8 اندیکاتور تشخیص روند برای فارکس بهمراه استراتژی معاملاتی

معرفی اندیکاتور ترسیم خطوط روند خودکار پیشرفته

اندیکاتور ترسیم خطوط روند خودکار پیشرفته Advanced Trendlines برای متاتریدر4 همه روندها را شناسایی می کند و خطوط روند متصل را به طور خودکار در نمودار قرار می دهد. این نشانگر با اتصال دو یا چند قله یا دره به یکدیگر، خطوط روند را تعیین می کند.

خطوط روندی که دو یا چند نقطه در قله را به هم متصل می کنند به عنوان خطوط روند قرمز نشان داده می شوند. علاوه بر این، خطوط روندی که دو یا چند نقطه پایین را به یکدیگر متصل می‌کنند، همانطور که در نمودار زیر مشاهده می‌شود، به رنگ آبی آسمانی  نمایش داده می‌شوند.

اندیکاتور ترسیم خطوط روند خودکار

از نمودار روزانه NZD/USD در بالا، اندیکاتور رسم خط روند خودکار پیشرفته  Advanced Trendlines به طور خودکار چندین روند در حال شکل گیری را شناسایی می کند. این روندها با خطوط روند مختلف در نمودار نشان داده شد.

خطوط قرمز یک بالا را به قله های جدید بالاتر یا یک بالا را به قله های جدید پایین تر متصل می کند. اتصال بالا به قله بالاتر توسط این اندیکاتور نشان می دهد که بازار در یک روند صعودی قرار دارد.

در نتیجه، اتصال بالا به بالاترین پایین‌ جدید به این معنی است که بازار در یک روند نزولی قرار دارد.

این اندیکاتور به غیر از نشان دادن روندهای شکل گیری شده در نمودار، شناسایی الگوهای نمودار را آسان تر می کند. این الگوهای نمودار عبارتند از قاچ های صعودی و نزولی، مثلث های صعودی و نزولی، مثلث های متقارن، پرچم ها و غیره.

اندیکاتور رسم خط روند خودکار پیشرفته Advanced Trendlines  می تواند ابزار مفیدی برای معامله گران مبتدی و حرفه ای باشد. معامله گران تازه کار می توانند از این اندیکاتور به عنوان راهنمایی برای قرار دادن خطوط روند و انجام معاملات خوب استفاده کنند.

از طرف دیگر معامله گران پیشرفته می توانند از این اندیکاتور برای تایید تحلیل خود و آگاهی از روند شکل گیری جدید استفاده کنند.

Advanced Trendlines Indicator در تمام بازه های زمانی کار می کند. با این حال، باید توجه داشت که روندها در بازه زمانی بالاتر قوی تر از بازه زمانی کوتاه تر هستند. این اندیکاتور بهترین نتایج را در صورت استفاده از آنالیز پرایس اکشن و درک کندل استیک ژاپنی خواهد داشت.

بیشتر بخوانید :اندیکاتور چیست ؟ | 10 اندیکاتور برتر فارکس که هر معامله گر باید بداند!

نتیجه

اندیکاتور رسم خط روند خودکار پیشرفته Advanced Trendlines  برای MT4 ابزار مفیدی است که به طور خودکار خطوط روند را با دقت در نمودار ترسیم میکند. این اندیکاتور ابزار خوبی برای شکل گیری شناسایی روند و الگوهای نمودار است.

این اندیکاتور در تمام بازه های زمانی کار می کند. با این حال، تایم فریم های بالاتر بهترین شکل گیری روند را ارائه می دهد. این اندیکاتور زمانی که با پرایس اکشن  و تجزیه و تحلیل کندل استیک ژاپنی استفاده می شود بهترین کارآیی را دارد.

 

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات اندیکاتور

نشانگر Advanced Trendlines دارای پارامترهای زیر در تنظیمات MT4 است.

TPperiod: دوره روند.

Tlimit: حد روند.

Autoadjust: تنظیم خودکار خطوط روند.

تایم فریم خودکار: بازه زمانی خودکار مورد استفاده.

خطوط افقی: خطوط افقی.

حمایت: از رنگ خط روند پشتیبانی کنید.

مقاومت: رنگ خط روند مقاومتی.

هشدار صوتی: هشدار صوتی.

محدوده پیپ هشدار: هشدار محدوده پیپ .

 

دیدگاه ها و نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه