معرفی و دانلود اندیکاتور تشخیص دهنده روند Wave Trend Oscillator برای متاترید۴

اندیکاتور تشخیص دهنده روند

یک اندیکاتور تشخیص دهنده معکوس روند فارکس است و همچنین شرایط خرید و فروش بیش از حد(اشباع خرید و فروش )را برای شما نشان میدهد.

توضیحات

اندیکاتور تشخیص دهنده روند موجی برای متاتریدر یک اندیکاتور فنی فارکس است که برای دنبال کردن روند بازار ساخته شده است. و با نوسانات قیمت بین سطوح مختلف نمودار در نوسان است.

این اندیکاتور حرکت رو به کاهش قیمت را برای تغییر روند بالقوه نظارت و ردیابی می کند. دارای یک اثر صاف کننده است که آن را به تغییرات قیمت و متقاطع نوسانگر حساس می کند.

این اندیکاتور همچنین دارای پایانه‌های اگزاست که به‌عنوان سطوح اشباع خرید و فروش شناخته می‌شود، جایی که قیمت احتمالاً معکوس می‌شود، ارائه می‌شود. این به شما کمک می کند تا با نزدیک شدن قیمت به آن سطوح، موقعیت های معاملاتی را پیش بینی کنید.

اندیکاتور تشخیص دهنده روند موجی برای معاملات اسکالپینگ، روزانه و نوسانی مناسب است. علاوه بر این، هم برای معامله گران تازه کار و هم برای معامله گران با تجربه در ارائه یک نقطه مورد علاقه بازار قابل معامله مفید خواهد بود.

علاوه بر این، این اندیکاتور در شناسایی وجود واگرایی برای موقعیتهای واگرایی کارآمد است و این امکان پذیر است زیرا نشانگر روی یک پنجره جدا از نمودار اصلی قرار دارد.

بیشتر بدانید : انواع اندیکاتورهای متاتریدر 4 و 5

سیگنال خرید و فروش اندیکاتور تشخیص دهنده روند موجی

اندیکاتور تشخیص دهنده روند

تصویر بالا اندیکاتور تشخیص دهنده روند موجی را در نمودار EUR/USD نشان می دهد. این اندیکاتور دارای دو پایانه (اشباع خرید و فروش) برای اندازه گیری افراط در بازار است.

اندیکاتور تشخیص دهنده روند موجی برای MT4 سیگنال های معاملاتی BUY/SELL را هنگام تقاطع اسیلاتور می دهد. این اندیکاتور سیگنال های قابل اطمینان تری را در بازه های زمانی بالاتر ارائه می دهد، به خصوص زمانی که قیمت به سطح اشباع خرید/فروش  می رسد.

صرف نظر از این، همه صلیب ها قابل معامله نیستند زیرا هیچ شاخصی 100٪ کارآمد نیست. از این رو، این اندیکاتور MT4 توصیه می شود که همزمان با سایر اندیکاتورها یا پرایس اکشن استفاده شود. این به افزایش نرخ برد شما به جای باخت کمک می کند.

برای به دست آوردن یک موقعیت BUY با احتمال بالا، نوسانگر باید با ناحیه فروش بیش از حد نشانگر در تماس باشد. پس از اینکه نوسانگر از سطح فروش بیش از حد فروش عبور کرد و قیمت الگوی شمعدان معکوس فروش را ایجاد کرد، می‌توانید یک BUY/LONG باز کنید.

بیشتر بخوانید : بهترین اندیکاتورهای تشخیص روند ، 8 اندیکاتور تشخیص روند برای فارکس بهمراه استراتژی معاملاتی

مثال BUY بالا پس از شکل گیری کندل صعودی در پایانه فروش بیش از حد معتبر می شود. این معامله بلافاصله قبل از تغییر جهت، پیپ های قابل توجهی را به سمت صعودی نشان داد.

موقعیت SELL فوق نیز از همین اصل پیروی می کرد. SELL پس از تشکیل الگوی کندل نزولی که در پایانه بیش از حد خرید شکل گرفت، معتبر می شود.

شاید بخواهید با بروکرهای معتبر فارکس هم آشنا شوید.

نتیجه

اندیکاتور تشخیص دهنده روند موجی برای MT4 به شما کمک می کند تا معاملات را در نقاط عطف استراتژیک با نرخ برنده بالاتر انجام دهید. برای تجربه بهتر معامله باید این اندیکاتور را به نمودار خود اضافه کنید.

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات اندیکاتور تشخیص دهنده روند

Channel_Lenght: مقداری که برای محاسبه طول کانال استفاده می شود.

Average_Lenght: برای تعیین طول متوسط ​​سیگنال استفاده می شود.

Signal_Lenght: طول سیگنال نشانگر را نشان می دهد.

Overbought_Level1: این اولین سطح خرید بیش از حد را مشخص می کند.

Oversold_Level1: این اولین سطح فروش بیش از حد را تعریف می کند.

Overbought_Level2: این مقدار سطح دوم خرید بیش از حد را نشان می دهد.

Oversold_Level2: سطح دوم فروش بیش از حد را نشان می دهد.

دیدگاه ها و نظرات

4 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه