اندیکاتور میانگین متحرک وزنی Volume Weighted MA (VWMA) برای متاتریدر۴ و ۵

اندیکاتور میانگین متحرک وزنی

میانگین متحرک وزن دار حجمی (VWMA) یک شاخص محبوب متاتریدر برای تحلیل روند است. این اندیکاتور میانگین متحرک وزنی واقعی قیمت را نشان می دهد.

توضیحات

اندیکاتور میانگین متحرک وزنی Volume Weighted MA (VWMA) ترکیبی از داده های حجم و میانگین متحرک قیمت را نشان می دهد. این نشانگر درست مانند میانگین متحرک استاندارد کار می کند. تنها تفاوت این است که وزن بیشتری به میله های با حجم بالا در مقایسه با میله هایی با فعالیت های معاملاتی کمتر می دهد.

اندیکاتور میانگین متحرک وزنی VWMA یک اندیکاتور معاملاتی همه کاره و منعطف برای دنبال کردن روند است. علاوه بر مبتدیان، متخصصان با تجربه نیز این نشانگر  را برای تجزیه و تحلیل روندهای بازار آسان و مفید می دانند. علاوه بر این، میانگین متحرک وزن‌دار حجمی نیز می‌تواند به عنوان سطوح حمایت/مقاومت پویا قیمت در نظر گرفته شود.

اندیکاتور میانگین متحرک وزنی VWMA برای همه انواع تایم فریم ها در متاتریدر 4و5 مناسب است. معامله گران پیشرفته VWMA را در چند تایم فریم برای ارزیابی بهتر از احساسات بازار استفاده می کنند. علاوه بر این، این اندیکاتور در معاملات انواع ابزارهای مالی از جمله فارکس، ارز دیجیتال، سهام، کالاها، فلزات و غیره پشتیبانی می کند.

چگونه با استفاده از اندیکاتور میانگین متحرک وزنی حجم vwma معامله کنیم?

اندیکاتور میانگین متحرک وزنی

پس از دانلود و نصب Volume Weighted MA در پلتفرم  متاتریدر نمودار شما مانند تصویر بالا ظاهر می شود. نشانگر مانند یک میانگین متحرک معمولی ظاهر می شود. اگر با SMA و EMA آشنایی دارید، معامله با اندیکاتور VWMA بسیار آسان است.

روش واکنش نشانگر کمی متفاوت از میانگین متحرک ساده است. به طور کلی، میانگین متحرک بر اساس باز، بالا، پایین و بسته شدن هر کندل قیمت واکنش نشان می دهد. اما، VWMA فقط شمع با حجم معاملات بالا را برای تعیین میانگین متحرک ارزش دارایی انتخاب می کند.

ما روند بازار را بر اساس تعامل بین قیمت و ارزش VWMA تعیین می کنیم. زمانی که قیمت از مقدار اندیکاتور بیشتر باشد، روند صعودی است. برعکس، زمانی که قیمت به زیر سطح فعلی VWMA می‌رسد، روند بازار را نزولی در نظر می‌گیریم.

هنگامی که یک روند بازار را به درستی شناسایی کردید، می توانید استراتژی های مختلف پرایس اکشن را برای باز کردن یک معامله در جهت روند اعمال کنید. به عنوان مثال، در یک بازار روند صعودی، ممکن است زمانی که قیمت شیب VWMA را به عنوان پشتیبانی رعایت می کند، سفارش خرید را فعال کنید.

در مقابل، برای سفارش‌های فروش، ابتدا باید قیمت به زیر سطح میانگین وزنی حجم برسد. در مرحله بعد،هر زمان که به سطح نشانگر بازگردد قیمت باید خط VWMA را به عنوان یک مقاومت در نظر بگیرد.

معامله گران اسکالپ از میانگین وزنی حجمی به عنوان سطح شکست پویای قیمت استفاده می کنند. این بدان معناست که هر بار که قیمت سطح VWMA را می شکند، به عنوان یک فرصت معاملاتی بالقوه در نظر گرفته می شود.

نتیجه

اندیکاتور vwma یک نشانگر میانگین متحرک چند منظوره است. علاوه بر شناسایی روند بازار، سطوح بالقوه برای ورودی به معامله را نیز نشان می دهد. علاوه بر این، می توانید از خطوط VWMA به عنوان سطح حد ضرر کلیدی برای سفارشات فعال خود استفاده کنید. همچنین، می توانید آن را در کنار میانگین متحرک مورد علاقه خود برای ترسیم سیگنال های روند متقاطع اعمال کنید.

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات اندیکاتور برای متاتریدر۴

تنظیمات اندیکاتور

دوره MA: طول میانگین متحرک وزنی حجمی را تنظیم کنید. طبق بررسی ما، دوره 21 برای تحلیل روند کوتاه مدت و درون روز ایده آل است.

Price MA: دوره واکنش VWMA را تعیین می کند. قیمت MA 4 دوره ای به این معنی است که نشانگر شمع را با بهترین حجم از چهار شمع گذشته انتخاب می کند.

 

تنظیمات اندیکاتور برای متاتریدر۵

تنظیمات اندیکاتور برای متاتریدر۵

دوره: طول میانگین متحرک وزنی حجمی را تنظیم کنید. طبق بررسی ما، دوره 21 برای تحلیل روند کوتاه مدت و درون روز ایده آل است.

قیمت: دوره واکنش VWMA را تعیین می کند. قیمت MA 4 دوره ای به این معنی است که نشانگر شمع را با بهترین حجم از چهار شمع گذشته انتخاب می کند.

میزان صدا برای استفاده: حجم واقعی یا تیک را برای استفاده توسط نشانگر انتخاب کنید

دیدگاه ها و نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه