اندیکاتور سیگنال خرید و فروش TRIX-Crossover برای متاتریدر 4

اندیکاتور سیگنال TRIX-Crossover

این اندیکاتور نقاط ورودی روند را با میانگین متحرک نمایی سه گانه نشان می دهد. امکانات اندیکاتور همراه با تنظیمات مختلف به شما کمک می کند تا به طور موثر از آن در استراتژی معاملاتی خود در بازار فارکس برای گرفتن سیگنال خرید و فروش استفاده کنید.

توضیحات

متأسفانه برخی از اندیکاتورها در ترمینال MT4، ، همیشه به اندازه کافی در کاربرد خود مفید نیستند. این اغلب به این دلیل است که شاخص های پیش فرض قادر به تجزیه و تحلیل 100٪ بازار فارکس نیستند. به همین دلیل است که اندیکاتور میانگین متحرک TRIX-Crossover (“Trix”) ایجاد شدکه یک نسخه به روز شده از اندیکاتور روند میانگین متحرک است.

معرفی اندیکاتور سیگنال خرید و فروش TRIX-Crossover

اندیکاتور “Trix” به طور خودکار یک میانگین متحرک نمایی سه گانه در نمودار ترمینال MT4 ایجاد می کندکه به آن TEMA (میانگین متحرک نمایی سه گانه) نیز می گویند.

شما به احتمال زیاد می دانید که شانس انجام یک معامله سودآور در طی یک روند فعال در بازار فارکس بیشتر است. زیرا این روند حاکی از حرکت قوی قیمت در یک جهت است.

در فاز مخالف روند یک حرکت رنج و ساید قرار دارد که در آن معامله کردن زیاد مناسب نیست. هرچند همه چیز به اندازه یک محدوده رنج بستگی دارد. اما به دلیل نقدینگی کم، اغلب باز کردن معامله در یک محدوده رنج باریک ناامن و خطرناک است.

اندیکاتور تقاطع میانگین متحرک TRIX-Crossover به گونه ای طراحی شده است که روند را از یک محدوده ساید متمایز کند. “Trix” این مشکل را با کمک گزینه های مختلف حل می کند و سر و صدای بازار و نقاط ورودی کاذب را با دقت کافی غربال می کند.

TRIX-Crossover می تواند مکمل خوبی برای استراتژی معاملاتی شما باشد. به این دلیل است که فیلترهای نشانگر، همراه با سیگنال های خرید و فروش تولید شده به طور خودکار، شانس نتیجه مثبت معامله را افزایش می دهند.

ویژگی های اندیکاتور سیگنال تقاطع میانگین متحرک TRIX-Crossover

اساس نشانگر میانگین متحرک استاندارد است که در ترمینال MT4 توسط نشانگر میانگین متحرک ارائه شده است. در مقایسه با آنها،اندیکاتور TRIX-Crossover دارای چندین مزیت است.

نشانگر در نمودار ترسیم نمی شود، بلکه در یک پنجره جداگانه است که در پایین نمودار مشاهده میشود. به همین خاطر کاربری راحتی دارد زیرا قیمت با اطلاعات اندیکاتور برخورد نکرده و باعث شلوغی نمودار نمیشود.

سیگنال های اندیکاتور دو میانگین متحرک تولید می کنند، خط سریع (سیگنال) و خط آهسته (اصلی). هنگامی که یک خط سریع از یک خط آهسته عبور می کند، نشانگر سیگنالی برای معامله اعلام می کند.

در چنین لحظاتی سیگنال ورود با نقطه مشخص می شوند. هر چه دوره میانگین متحرک سریع را  در تنظیمات اندیکاتوربالاتر مشخص کرده باشید،  توصیه های بیشتری برای باز کردن معاملات دریافت خواهید کرد و بالعکس.

نحوه کار با اندیکاتور

در پنجره نشانگر، به طور پیش فرض، یک خط افقی با مقدار “0” رسم می شود. کل منطقه بالای آن منطقه اشباع خرید  و در زیر آن منطقه اشباع فروش در نظر گرفته می شود.

هر چه میانگین های متحرک از صفر بالاتر باشد، منطقه اشباع خرید قوی تر است. بنابراین بازگشت به سمت پایین محتمل تر است. و برعکس آن برای زمانی که خطوط نشانگر زیر صفر هستند صادق است.

این اندیکاتور تنها از داده های قیمت بازار برای ساخت میانگین متحرک نمایی سه گانه استفاده می کند.

چگونه با استفاده از اندیکاتور سیگنال TRIX_Crossover معامله کنیم

توصیه می کنیم از اندیکاتور تقاطع میانگین متحرک TRIX-Crossover به عنوان ابزار اضافی برای استراتژی معاملاتی اصلی خود استفاده کنید. همچنین می توان از آن در ترکیب با سایر شاخص های بازار فارکس استفاده کرد. در واقع، هرچه فاکتورهای بیشتری نشان دهنده باز شدن موقعیت باشد، قابلیت اطمینان سیگنال بالاتر است.

به عنوان یک شاخص اضافی، اجازه دهید به یکی از محبوب ترین روش های تحلیل تکنیکال بازار فارکس اشاره کنیم و آن پرایس اکشن و  استفاده از سطوح حمایت و مقاومت و همچنین اندیکاتور رایگان Support And Resistance است که این سطوح را بصورت خودکار ترسیم و نشان میدهد.

برای نشان دادن استفاده از اندیکاتور، اجازه دهید موقعیت هایی را در یک روند در نظر بگیریم که در آنها معمولاً  سیگنالهای مؤثرتر دیده میشود .

نحوه کار با اندیکاتور

اندیکاتور سیگنال “Trix” سیگنال های خرید و فروش را به شکل نقاط سبز و قرمز ارائه می دهد. هنگامی که خط سریع از MA آهسته به سمت بالا عبور می کند، یک سیگنال خرید تشکیل می شود (نقطه سبز). سیگنال فروش به صورت یک نقطه قرمز نمایش داده می شود. در این لحظات، خط تند از MA آهسته به سمت پایین عبور می کند.

در مثال بالا، اندیکاتور TRIX-Crossover نشان دهنده شکل گیری یک حرکت خرید است. سطح حمایتی به عنوان یک سیگنال اضافی عمل می کند.

استفاده ترکیبی از این دو شاخص فرصت بالقوه ای را برای باز کردن معامله خرید فراهم می کند. برای جلوگیری از حرکت نوسانی قیمت که ممکن است معامله را ببندد، ایمن تر است که حد ضرر را پشت سطح حمایت قرار دهید.

ترکیب سطح مقاومت و اندیکاتور TRIX-Crossover، مانند مثال خرید، در این مورد، سیگنال کاملاً قابل اعتمادی برای فروش می دهد.

در این شرایط، حد ضرر باید در پشت سطح مقاومت قرار گیرد تا از حرکات غیرمنتظره قیمت و بسته شدن موقعیت جلوگیری شود.

مشاهده بیشتر

تنظیمات

اگرچه این نشانگر دارای چندین تنظیمات است، اما آنها موثر و ساده هستند. شما به راحتی می توانید تنظیمات مختص خود را پیدا کنید تا آن را در استراتژی معاملاتی خود بگنجانید.

تنظیمات اندیکاتور

دوره Trix – به شما امکان می دهد تعداد مقادیری را که بر اساس آنها میانگین متحرک ساخته می شود را مشخص کنید. هرچه این دوره بیشتر باشد، سیگنال های معاملاتی کمتری نمایش داده می شود. هرچه دوره کمتر باشد، سیگنال های معاملاتی بیشتری ظاهر می شود.

دوره سیگنال – امکان انتخاب تعداد مقادیری را فراهم می کند که بر اساس آن میانگین متحرک نشانگر ساخته می شود. هرچه این دوره بیشتر باشد، سیگنال های کمتری برای باز شدن معاملات نمایش داده می شود. هرچه دوره کمتر باشد، سیگنال های بیشتری برای باز شدن نمایش داده می شود.

نوع Trix Ma – امکان انتخاب میانگین متحرک برای استفاده در نشانگر یعنی ساده، نمایی، هموار یا وزن خطی را فراهم می کند.

قیمت برای محاسبه – به شما امکان می دهد قیمتی را برای محاسبه انتخاب کنید.

نوع سیگنال – اجازه می دهد تا شرایطی را انتخاب کنید که در آن سیگنال های تراکنش ها نمایش داده شوند. ممکن است عبور از “Trix” و خط اصلی، عبور از سطح صفر توسط خط اصلی یا “Trix” و حرکت خط اصلی در همان جهت باشد.

نمایش هیستوگرام – امکان فعال/غیرفعال کردن هیستوگرام کمکی را می دهد.

نمایش سطوح – اجازه می دهد تا سطوح کمکی را فعال/غیرفعال کنید.

فاصله سطوح از صفر – به شما امکان می دهد فاصله از صفر را برای سطوح کمکی (بیش فروش و خرید بیش از حد) مشخص کنید.

میله‌ها برای شمارش – امکان انتخاب تعداد میله‌ها برای محاسبه میانگین‌های متحرک را فراهم می‌کند.

صدای هشدار – فعال/غیرفعال کردن هشدار صوتی هنگامی که یک سیگنال تجاری ظاهر می شود.

پنجره هشدار – فعال/غیرفعال کردن پنجره بازشو سیگنال تجاری.

فایل صوتی – امکان انتخاب فایل صوتی برای اطلاع رسانی سیگنال های نشانگر را فراهم می کند.

پس از نصب اولیه “Trix” باید دوره های میانگین متحرک را تنظیم کنید. این برای این است که اندیکاتور سیگنال هایی را مطابق با ویژگی های استراتژی معاملاتی شما تولید کند.

اگرچه مدتی طول می کشد، اما در نهایت با یک اندیکاتور فنی با کیفیت بالا مواجه خواهید شد که می تواند در معاملات فارکس شما مفید باشد.

دیدگاه ها و نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه