اندیکاتور عرضه و تقاضا فارکس بنام Trendline Price Alert برای متاتریدر 4

اندیکاتور عرضه و تقاضا فارکس

Trendline Price Alert یک شاخص منحصر به فرد برای تعیین مناطق عرضه و تقاضا است. این اندیکاتور زمانی که قیمت به مناطق عرضه و تقاضا می رسد به معامله گران هشدار می دهد.

توضیحات

اندیکاتور عرضه و تقاضا فارکس بنام Trendline Price Alert برای متاتریدر 4 یک اندیکاتور بسیار ساده برای استفاده در معاملات فارکس است. در اصل، زمانی که قیمت به یک سطح از پیش تعیین شده می رسد، نشانگر به شما هشدار می دهد. دارای دو خط است که نشان دهنده مناطق عرضه و تقاضا (خط هشدار تقاضا و خط هشدار عرضه) است.

این را به یاد داشته باشید، معاملات فارکس تماماً در انتظار زمان مناسب برای افزایش قدرت و استفاده از فرصت های بازار است. بنابراین، ممکن است مجبور شوید تمام طول روز به صفحه نمایش خیره شوید و حرکت قیمت را هر دقیقه دنبال کنید.

در برخی موارد، قیمت بدون اطلاع شما به نقطه هدف شما می رسد. اگر مراقب نباشید و حواستان نباشد،به طور کلی در خطر از دست دادن فرصت های معاملاتی عالی هستید.

اینجاست که اندیکاتور  Trendline Price Alert Forex برای متاتریدر 4 به کمک شما خواهد آمد. بنابراین لازم نیست تمام روز را در پشت رایانه خود گیر کنید. اندیکاتور به شما کمک میکند و  شما به سادگی قیمت را تعیین می کنید و نشانگر از طریق اعلان صوتی و اعلان ایمیل به شما هشدار می دهد.

معامله گران میتوانند نشانگر را در هر جفت ارزی استفاده کنند. علاوه بر این، می توانید از آن در هر بازه زمانی استفاده کنید، از جمله 5 دقیقه برای اسکالپینگ یا تایم فریم های بالاتر.

بیشتر بخوانید: بهترین اندیکاتور اسکالپ | 20 اندیکاتور برتر برای اسکالپینگ: تسلط بر معامله سریع

نحوه استفاده از هشدارهای اندیکاتور عرضه و تقاضا فارکس

اساساً، اندیکاتور دو خط روی نمودار ترسیم می کند که به عنوان سطوح هشدار بالا و پایین عمل می کنند. زمانی که قیمت از هر یک از خطوط عبور کند، هشدار ایجاد می شود. بهترین بخش ماجرا اینجاست  که شما می توانید خطوط را به اطراف حرکت دهید.

Trendline Price Alert  به شناسایی الگوها و پویایی حرکت قیمت کمک می کند. با استفاده از این اطلاعات، می توانید حرکت قیمت در آینده را بیشتر پیش بینی کنید. علاوه بر این، به شما امکان می دهد خطوط هشدار را در سطوح دلخواه خود قرار دهید.

هنگامی که قیمت به این نقطه می رسد، نشانگر یک هشدار صوتی ارسال می کند. علاوه بر این، می توانید اعلان ها را از طریق ایمیل یا از طریق تلفن همراهتان دریافت کنید.

نحوه کار اندیکاتور Trendline Price Alert در نمودار

نمونه عمل اندیکاتور Trendline Price Alert

نمودار بالا حرکت قیمت پوند بریتانیا را در برابر جفت ارز فرانک سوئیس را نشان می دهد. در حال حاضر نمودار قیمت در مرحله تثبیت و رنج و در منطقه حمایت و مقاومت منطقه قبل است.

در این مرحله، ممکن است بخواهید قبل از اینکه  تصمیم بگیرید که چه موقعیتی را باز کنید، رفتار بازار را تماشا کنید. به یاد داشته باشید، هر چیزی ممکن است در بازار اتفاق بیفتد. به عبارت دیگر، روند صعودی ممکن است تا ناحیه مقاومت از سر گرفته شود.

به طور مشابه، قیمت ممکن است معکوس شود و به سمت منطقه حمایتی حرکت کند.در این حالت، ممکن است بخواهید قبل از باز کردن معامله، منتظر بمانید تا قیمت به مقاومت یا منطقه حمایت برسد. اینجاست که هشدارهای اندیکاتور عرضه و تقاضا فارکس Trendline Price Alertبه کار می آید.

همانطور که در تصویر نشان داده شده است می توانید خط روند بالایی را تنظیم کنید تا زمانی که قیمت به سطح مقاومت یا عرضه می رسد به شما هشدار دهد.

و برعکس، خط پایین را در سطح حمایت یا تقاضای بعدی قرار دهید. توجه داشته باشید که برگشت قیمت بیشتر در مناطق عرضه و تقاضا اتفاق می افتد. در این مثال نمودار، زمانی که قیمت از یکی از دو خط عبور کند، هشدار اندیکاتور خط روند خاموش می شود.

نتیجه

اندیکاتور عرضه و تقاضا فارکس Trendline Price Alert یک افزودنی مفید برای ابزارهای معاملاتی ما است که با هشدارهایی که در مناطق عرضه و تقاضا میدهد تضمین می کند که نقطه ورود معامله هدف خود را از دست ندهید. این بدان معنی است که شما از تمام فرصت های معاملاتی استفاده می کنید و سود خود را به میزان قابل توجهی افزایش می دهید

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات اندیکاتور عرضه و تقاضا

رنگ بالا: رنگ خط هشدار بالا

رنگ پایین: رنگ خط هشدار پایین

عرض خط: عرض تنظیم شده خط روند

NoteDraw Trendline: نوع خطی را که می خواهید رسم کنید مشخص کنید. وقتی مقدار درست تنظیم شود، یک خط روند دارید، در حالی که مقدار نادرست یک خط افقی به شما می دهد.

Draw Trendline:  به شما امکان می دهد خط روند را ترسیم کنید

ارسال ایمیل:  تعیین کنید که آیا می خواهید اعلان های ایمیل را دریافت کنید

توجه داشته باشید یک هشدار:  مقدار واقعی به این معنی است که شما یک هشدار بالا یا پایین در هر نوار دریافت می کنید

حالت Single Alert: این به شما امکان می دهد فقط یک نوع اعلان هشدار دریافت کنید

Tidy on Exit:  این به شما امکان می دهد انتخاب کنید که آیا می خواهید نشانگر را هنگام خروج از نمودار پاک کنید یا خیر

دیدگاه ها و نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه