معرفی اندیکاتور تشخیص روند فارکس Swing ZZ Zigzag برای متاتریدر 4

اندیکاتور تشخیص روند Swing ZZ

اندیکاتور تشخیص روند Swing ZZ یک نشانگر فنی منطقی و ساده برای یک expert advisor (EA) است که می‌تواند تغییر روند و ادامه آن را شناسایی و نشان دهد.

توضیحات

اگر شما یک معامله گر سوئینگ فارکس هستید، بهترین نتایج را می توانید با استفاده از اندیکاتور تشخیص روند Swing ZZ بدست آورید. اندیکاتور Swing ZZ جهت روند را ارائه می دهد و بهترین سطوح حمایت و مقاومت را مشخص می کند . این اندیکاتور متاتریدر با نادیده گرفتن نوسانات کوچک قیمت، نویزها را کاهش می دهد. بنابراین معامله‌گر را قادر می‌سازد تا روی یک جهت روند بسیار هموارتر تمرکز کند .

اندیکاتور تشخیص جهت روند Swing Zigzag  همچنین رویکرد معاملاتی فارکس بالا به پایین را برای معامله‌گر فراهم می‌کند . روند در نمودارهای تایم فریم بالاتر در نمودارهای بازه زمانی پایین تر به وضوح قابل شناسایی است. در نتیجه، نمودارهای بازه زمانی پایین تر، نقاط ورود و خروج بسیار بهتری را در جهت تایم بالاتر ارائه می دهند.

سطوح حمایت و مقاومت در بازه‌های زمانی بالاتر توسط معامله‌گران دقیقاً با استفاده از نمودارهای بازه زمانی پایین‌تر شناسایی می‌شوند که امکان ورود و خروج دقیق را فراهم می‌کند .

چگونه با استفاده از اندیکاتور تشخیص روند فارکس Swing ZZ Zig Zag معامله کنیم؟

اندیکاتور تشخیص روند Swing ZZ

نمودار GBPUSD H4 بالا نقاط ورود و خروج را با استفاده از نقاط سوئینگ نشانگر نشان می دهد. نقاط خرید و فروش را می توان به راحتی با این اندیکاتور  mt4 شناسایی کرد. زیگ زاگ ، بالا و پایین های نوسانی را با نقاط رنگی قرمز و آبی نشان می دهد.

در یک روند نزولی، اگر قیمت به پایین‌تر از نوسان قبلی برسد، معامله‌گران فارکس می‌توانند سفارش فروش را ثبت کنند. برعکس، اگر قیمت ها از نوسان قبلی بالاتر برود، نشان دهنده یک سفارش خرید است.

معامله گران فارکس تازه کار  و با تجربه این اندیکاتور جهت روند را بسیار مفید می دانند زیرا این اندیکاتور به راحتی قابل اعمال و تفسیر است. به دلیل توانایی آن در شناسایی روندها ، در بسیاری از اکسپرت های فارکس از زیگزاگ استفاده می کنند.

چگونه با استفاده از اندیکاتور تشخیص روند Swing Zig Zag ، روندهای تایم فریم بالاتر را بخریم و بفروشیم؟

ورود و خروج با اندیکاتور Swing ZZ

تصویر بالا نمودار فارکس GBPUSD H4 را از 12 نوامبر 2020 تا 18 نوامبر 2020 نشان می دهد. و نمودار GBPUSD M30 از 12 نوامبر 2020 تا 17 نوامبر 2020.

GBP USD از یک نوسان پایین در نمودار H4 یک روند صعودی داشته است. نمودار M30 در کنار آن همان حرکت قیمت را نشان می دهد.

زیگزاگ در نمودار M30 با نمایش روند دقیق ، نقاط ورودی بسیار بهتری را برای معامله‌گر فراهم می‌کند. در نتیجه، سطح حمایت و مقاومت در نمودار بازه زمانی پایین‌تر به معامله‌گر کمک می‌کند تا روند را طی کند. و همچنین به محض اینکه روند شروع به کاهش کرد، زودتر از آن خارج شود.

نتیجه:

اندیکاتور تشخیص روند Swing ZZ Zigzag در معاملات روندها بسیار موثر است. با این حال،  ممکن است آنها در بازار فارکس محدود (ranging)  کارآیی خوبی از خود نشان ندهند و خطا داشته باشند.

معامله‌گر باید مقدار MinBars بهینه را در تنظیمات نشانگر برای هر ابزار معاملاتی که میخواهد شناسایی کند. زیرا هر جفت فارکس ماهیت روند متفاوتی دارد. با توجه به توانایی این اندیکاتور در ارائه جهت روند با حمایت و مقاومت همراه با نقاط ورود و خروج دقیق میتوان آن را به عنوان یک اندیکاتور روند متاتریدر بسیار موفق دانست.

معامله گران مبتدی و حرفه ای فارکس میتوانند برای شناسایی تغییر روند و یا ادامه دار بودن روندها در پلتفرم متاتریدر 4 خود این اندیکاتور را در سایت تی پی چارت بصورت کاملا رایگان دانلود و نصب نمایند و در استراتژی های معاملاتی خود از آن استفاده نمایند.

مشاهده بیشتر

تنظیمات

این اندیکاتور تنها یک پارامتر دارد که سطح روند را تنظیم می کند. معمولاً یک مقدار minBar بالاتر فقط نوسانات قله و دره ها را نشان می‌دهد و نوسانات کوچک‌تر را نادیده می‌گیرد.

تنظیمات اندیکاتور

MinBars: 2

دیدگاه ها و نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه