اندیکاتور مولتی تایم فریم سطوح حمایت و مقاومت Support And Resistance MTF برای متاتریدر 4

اندیکاتور مولتی تایم فریم mtf

اندیکاتور خطوط حمایت و مقاومت مولتی تایم فریم (MTF ) برای متاتریدر 4 به معامله گران فارکس کمک می کند تا با استفاده از الگوی شکست و بازگشت سطوح mtf خرید و فروش کنند.

توضیحات

اندیکاتور مولتی تایم فریم ( MTF ) حمایت و مقاومت برای متاتریدر 4 ،سطوح حمایت و مقاومت تایم فریم‌های متعدد (mtf) را در یک نمودار قیمت واحد برای معامله‌گر فارکس فراهم می‌کند. سطوح حمایت و مقاومت زمانی قوی‌تر و قابل اعتمادتر می‌شوند که با بازه‌های زمانی متفاوت از یک بازه زمانی منطبق باشند.

برای مثال، اگر در نمودار قیمت H4 یک سطح حمایت /مقاومتی داشته باشیم و  آن سطح را در  H1 هم داشته باشیم میتوانیم بگوییم که ایت سطح قوی‌ است. با استفاده از این اندیکاتور، معامله گران فارکس می توانند حمایت و مقاومت مولتی تایم فریم (mtf) را در نمودار قیمت فعلی شناسایی کرده و بهترین نقطه ورود برای خرید و فروش را تعیین کنند.

این اندیکاتور مولتی تایم فریم در تمام نمودارهای قیمت تایم فریم روزانه و نمودارهای روزانه، هفتگی و ماهانه به خوبی کار می کند. معامله گران تازه کار و پیشرفته فارکس از این اندیکاتور در شناسایی روندهای صعودی و نزولی و بهترین نقاط ورود و خروج در یک نگاه فوری بهره می برند. علاوه بر این، معامله گران تکنیکال فارکس می توانند از این اندیکاتور برای استراتژی های معاملاتی خودکار هم استفاده کنند.

سیگنال های معاملاتی با اندیکاتور مولتی تایم فریم حمایت و مقاومت

اندیکاتور مولتی تایم فریم

 

نمودار قیمت بالا GBPUSD H1 اندیکاتور مولتی تایم فریم حمایت و مقاومت MTF را برای متاتریدر 4 در عمل نشان می دهد. علاوه بر این، نشانگر سطح حمایت را به صورت خطوط آبی و مقاومت را به صورت خطوط نقطه چین قرمز نشان می دهد.

دو روش معاملاتی برای سطوح حمایت و مقاومت معاملاتی وجود دارد ، یکی معاملات شکست و دیگری  بازگشت . با این حال، هر دوی این روش‌ها از پرایس اکشن برای تأیید اضافی استفاده می‌کنند.

اگر قیمت یک سطح مقاومت را بشکند، معامله گران روند صعودی را پیش بینی می کنند و با معامله خرید وارد بازار می شوند. استاپ لاس زیر سطح حمایت است و برداشت سود در مقاومت بعدی است.

و به طور مشابه، معامله‌گران فارکس می‌توانند وارد موقعیت فروش شوند زمانی که روند نزولی قیمت سطح حمایتی را میشکند، در این معامله معامله گران باید حد ضرر را بالاتر از مقاومت قرار دهند و حد سود را در حمایت بعدی ثبت کنند.

امورد بعدی اینکه، اگر قیمت نتواند مقاومت را بشکند، نشان دهنده شکست خریداران است. بنابراین، معامله گران فارکس پیش بینی می کنند که فروشندگان قدرت پیدا میکنند و شروع به فروش میکنند.

به همین ترتیب، اگر قیمت نتواند حمایت را بشکند، نشان دهنده تضعیف فروشندگان و تقویت خریداران است. این امر یک معامله خرید را تضمین می کند زیرا به معنای شروع یک روند صعودی است.

نتیجه

اندیکاتور مولتی تایم فریم حمایت و مقاومت MTF برای متاتریدر 4 بهترین نقاط ورودی را ارائه می دهد. میدانید که این سطوح برای شناسایی حد ضرر و همچنین داشتن سطوح سود ضروری هستند. علاوه بر این، آنها به معامله گران فارکس در شناسایی روند صعودی و نزولی و معکوس شدن آنها و خرید و فروش بر این اساس کمک می کنند.  این اندیکاتور خطوط حمایت و مقاومت مولتی تایم فریم برای دانلود و نصب رایگان در وبسایت قرار گرفته است.

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات اندیکاتور mtf

LB: نشانگر از Candle close برای محاسبه استفاده می کند.

maxBarsForPeriod: تعداد نوارهای تاریخچه برای تجزیه و تحلیل.

ShowM01: پشتیبانی و مقاومت دوره M1 را محاسبه می کند.

ShowM05: دوره نمودار 5 دقیقه ای را محاسبه می کند.

ShowM15: نشانگر از حمایت و مقاومت M15 استفاده می کند.

ShowM30: مقادیر M30 را نشان می دهد.

ShowH01: سطوح یک ساعته را فعال می کند.

ShowH04: نشانگر حمایت و مقاومت نمودار H4 را نشان می دهد.

ShowD01: سطح نمودار قیمت روزانه را نشان می دهد.

ShowW01: نمایش سطوح هفتگی.

ShowMN1: این سطوح حمایت و مقاومت ماهانه را نشان می دهد.

دیدگاه ها و نظرات

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه