رسم حمایت و مقاومت خودکار با اندیکاتور Support and Resistance برای متاتریدر 4

رسم خودکار سطوح حمایت و مقاومت Support and Resistance

اندیکاتور حمایت و مقاومت برای شناسایی جهت روند و رسم خودکار سطوح حمایت و مقاومت بسیار کارآمدمیباشد .دانلود رایگان

توضیحات

حمایت و مقاومت، استراتژی‌های معاملاتی اساسی و پرکاربرد در دنیای بازارهای مالی هستند. اندیکاتور رسم حمایت و مقاومت Support and Resistance برای متاتریدر4  بهترین ابزار فنی برای شناسایی مناطق بالقوه بازگشت روند در یک منطقه حمایت یا مقاومت است.

این اندیکاتور یک نشانگر چند تایم فریمی است که به طور خودکار در بازه های زمانی مختلف مناطق حمایت و مقاومت را اسکن می کندو خطوطی از مناطق حمایت و مقاومت یک دوره مشخص را در تمام بازه های زمانی نمایش می دهد. به عنوان مثال، این نشانگر خطوط حمایت و مقاومت H4، D1، W1 و MN را در یک بازه زمانی H4 نشان می‌دهد.

این نشانگر فنی به طور خودکار مناطق حمایت و مقاومت را در نمودار متاتریدر 4 شما شناسایی و ترسیم می کند و معامله گران را برای رسم خطوط حمایت و مقاومت در معاملات کمتر به دردسر می اندازد.

این اندیکاتور می تواند برای استراتژی های معاملاتی مختلف مانند scalping، day/intraday و معاملات نوسانی استفاده شود. علاوه بر این، این اندیکاتور یک ابزار عالی برای معامله گران تازه کار است که هنوز در تلاش برای درک چگونگی شناسایی چنین مناطقی هستند. این اندیکاتور همچنین به معامله گران حرفه ای کمک می کند تا در زمان بیشتر صرفه جویی کنند.

چگونه حمایت و مقاومت ( Support and Resistance )در فارکس را شناسایی کنیم؟

حمایت و مقاومت عمدتا حول بالا و پایین های ایجاد شده توسط بازار شناسایی می شود. این استنباط می‌کند که پایین‌های پایین‌تر(LL) مناطق پشتیبانی بالقوه هستند در حالی که قله های بالاتر مناطق مقاومت بالقوه هستند. علاوه بر این، سطوح روانشناختی (اعداد گرد، به عنوان مثال 1.4200، و غیره) قیمت نیز مناطق حمایت و مقاومت بالقوه هستند.

چگونه خطوط حمایت و مقاومت ( Support and Resistance) را ترسیم کنیم؟

خطوط حمایت و مقاومت با یک خط روند یا یک خط افقی ترسیم می شوند. ایده این است که خطی بکشید که حداقل دو قله یا دره را به هم متصل کند.

چگونه با اندیکاتور حمایت و مقاومت Support and Resistance معامله کنیم؟

اندیکاتور رسم خطوط حمایت و مقاومت Support and Resistance

تصویر بالا نشان می دهد که اندیکاتور رسم خطوط حمایت و مقاومت Support and Resistance در نمودار MT4 شما چگونه به نظر می رسد. خطوط متعدد، نشان دهنده مناطق حمایت و مقاومت از تایم فریم های متعدد هستند. خطوط قرمز مناطق مقاومت هستند، در حالی که خطوط آبی مناطق پشتیبانی هستند.

از این اندیکاتور می توان برای شناسایی تغییر روند و ادامه روند معامله استفاده کرد. توجه داشته باشید که ناحیه پشتیبانی شکسته شده تبدیل به ناحیه مقاومت بالقوه می شود و بالعکس.

این بدان معنی است که شما می توانید به دنبال یک الگوی بازگشت روند برای ورودبه موقعیت خرید/فروش باشید، زیرا قیمت از اندیکاتور جهش می کند. در همین راستا، می‌توانید به دنبال الگوی ادامه روند قیمت باشید و معامله خرید یا فروش را در جهت حمایت و مقاومت شکسته شده باز کنید.

نتیجه

اندیکاتور رسم خودکار سطوح حمایت و مقاومت Support and Resistance برای متاتریدر 4 تجزیه و تحلیل فنی را راحت تر می کند. این به شما کمک می کند تا با یک نگاه به نمودار خود به سرعت مناطق حمایت و مقاومت احتمالی را تشخیص دهید و دیگر نیازی به صرف وقت زیاد برای رسم خطوط حمایت و مقاومت در نمودار ندارید . و در پایان ، معامله گران میتوانند دانلود رایگان اندیکاتور را در سایت تی پی چارت انجام دهند.

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات اندیکاتور

این نشانگر دارای چند گزینه قابل تنظیم است که به کاربران امکان می دهد هر یک از پارامترها را تغییر دهند. همچنین به شما توصیه می شود پس از نصب نشانگر، روی “Allow imports DLL” کلیک کنید.

دوره: این مقدار دوره در حال استفاده را توسط اندیکاتور نشان می دهد.

Mode: این پارامتر باعث می شود که خطوط پشتیبانی/مقاومت در حالت یکپارچه/غیر تلفیقی نمایش داده شوند.

Visual adjustment: این گزینه نحوه نمایش خطوط در نمودار شما را مشخص می کند

دیدگاه ها و نظرات

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه