اندیکاتور تعیین روند ( Super Trend Indicator ) برای متاتریدر4

اندیکاتور تشخیص روند super trend

Super Trend یکی از بهترین اندیکاتورهای معاملاتی است که برای پلتفرم MT4 توسعه یافته است . یک انتخاب عالی برای هشدارهای روند در زمان واقعی و ارائه سیگنال های ورود و خروج دقیق

توضیحات

Super Trend یک اندیکاتور تعیین روند برای متاتریدر4 بدون جابجایی هشدار است و فقط یک منحنی خط روند را برای نشان دادن نقاط بازگشت روند در بازار اعمال می کند.

در معاملات مالی، یک روند تنها زمانی دوست شماست که بتوانید جهت آن را به درستی پیش بینی کنید. با این حال، تعیین روند مناسب برای ایجاد ورودی های سودآور کافی نیست. ما باید قدرت پشت قیمت را ارزیابی کنیم و محدوده احتمالی حرکت های  آینده بازار را نیز پیش بینی کنیم.

این نسخه ارتقا یافته فوق‌العاده ،وضعیت روند فعلی را به شما می‌گوید و به شما کمک می‌کند تا قدرت/ضعف حرکت قیمت را تجزیه و تحلیل کنید.

نحوه استفاده ازاندیکاتور تعیین روند Super Trend برای معاملات فارکس و سهام در MT4

مقدار Super Trend بر اساس دوره Nbr و ضرایب آن محاسبه می شود. ما روندهای بازار را بسته به موقعیت قیمت در مقایسه با سطح شاخص تعیین خواهیم کرد.

نحوه کار اندیکاتورSuper Trend

به طور کلی، اگر قیمت خط اندیکاتور را بشکند و موقعیت خود را بالاتر از سطح نشانگر حفظ  کند ، این یعنی که قیمت روند صعودی دارد. این اندیکاتور در طول یک بازار روند صعودی سبز می شود. در چنین شرایطی، سطح اندیکاتور به عنوان پشتیبان خط روند کار خواهد کرد.

هر زمان که قیمت خط حمایت را بشکند، رنگ نشانگر قرمز می شود تا روند نزولی را نشان دهد. در طی یک حرکت نزولی، قیمت سطح بالایی را به عنوان مقاومت خط روند در نظر می گیرد.

اگر به نمودار بالا دقت کنید، متوجه خواهید شد که اندیکاتور با بسته شدن هر کندل قیمت واکنشی نشان نمی دهد. گاهی اوقات، سطح نشانگر بدون تغییر باقی می ماند و یک خط افقی مستقیم ترسیم می کند.

این زمانی اتفاق می افتد که قیمت نتواند شمع قبلی خود را پوشش دهد و مانند یک دوجی بسته می شود. بنابراین، هر زمان که سطح اندیکاتور صاف مشاهده شود میتوانیم بگوییم که بازار در حالت رنج قرار دارد.

وقتی یک بازار رنج را مشاهده می‌کنید، در هر صورت باید منتظر افزایش قیمت باشید. به عنوان مثال، زمانی که قیمت پس از روند نزولی بازار یک شکست نزولی ایجاد می کند، سفارش خرید را باز کنید. در غیر این صورت، اگر قیمت یک شکست صعودی را در سطح مقاومت اندیکاتور ترسیم کرد، فروشنده باشید.

علاوه بر این، می‌توانید از اندیکاتور تعیین روند Super Trend به عنوان سطح توقف اولیه و و یا همان حد ضرر ورودی‌های معامله خود استفاده کنیدو زمانی که قیمت خط روند را در جهت مخالف ورودی معامله شما شکست، از  سفارش خارج شوید.

نتیجه

اندیکاتور تعیین و تشخیص روند Super Trend به روشی مشابه میانگین متحرک کار می کند. این اندیکاتور فقط شامل چند قانون معامله ساده است که تسلط بر آنها بسیار آسان است.

بنابراین، علاوه بر معامله گران با تجربه، تازه کارها نیز می توانند از سیگنال های روند کلاسیک آن بهره مند شوند. همچنین، شما به راحتی می توانید آن را با هر استراتژی معاملاتی مطابق با روند ادغام کنید.

این اندیکاتور به طور ویژه برای مشخص کردن شرایط بازگشت و تشخیص روند درون روزی پارامترسازی شده است. با این حال، هنگامی که برای معاملات روزانه اعمال می شود، سیگنال های خرید/فروش دقیقی را ارائه می دهد، به ویژه برای ابزارها و داراییهای فارکس و سهام.

شما میتوانید اندیکاتور تعیین روند Super Trend را بصورت رایگان در سایت تی پی چارت دانلود و براحتی نصب و با ترکیب با استراتژی معاملاتی خود استفاده نمایید و بهترین نتایج را بدست آورید.

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات اندیکاتور

Nbr Periods: این مقدار طول دوره نشانگر را نشان می دهد. تعیین می کند که اندیکاتور چقدر برای جمع آوری داده های قیمت در نظر میگیرد. همچنین فرکانس سیگنال Super Trend به طور مستقیم به دوره های نشانگر بستگی دارد.

ضریب: آن را تغییر دهید تا فاصله بین قیمت و خط روند فوق العاده را تنظیم کنید.

دیدگاه ها و نظرات

4 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه