اندیکاتور واگرایی QQE برای متاتریدر 4

اندیکاتور واگرایی qqe - اندیکاتور تشخیص روند qqe

یک شاخص بسیار دقیق برای متاتریدر 4 که نقاط ورود و خروج باورنکردنی را در معامله ارائه می دهد.

توضیحات

QQE مخفف Qualitative Quantitative Estimation است. این اندیکاتور مبتنی بر RSI افزایش یافته با استفاده از تکنیک هموارسازی است. برخلاف بسیاری از شاخص‌ها، اندیکاتور qqe در آزمون زمان در مورد تغییرات نوسانات، به ویژه پس از بحران مالی معروف جهانی 2008 مقاومت کرده است. اندیکاتوری بدون تاخیر است و به ندرت سیگنال های نادرست تولید می کند.

معامله روند با اندیکاتور تشخیص روند qqe

اندیکاتور qqe برای تعیین روند استفاده می شود. اگر اندیکاتور بالاتر از سطح 50 حرکت کند، نشان دهنده این است که روند  بازار صعودی است. بنابراین، شما باید به دنبال خرید باشید.

این بدان معنی است که می توانید از اندیکاتور qqe به عنوان یک فیلتر برای معاملات  استفاده کنید یعنی زمانی که نشانگر بالاتر از سطح 50  است  یک موقعیت بای و برعکس آن یک موقعیت سل برای مقادیر پایین تر بگیرید .

موقعیت های اشباع خرید و اشباع فروش با اندیکاتور واگرایی qqe

می‌توانید از این نشانگر برای شناسایی زمانی که قیمت در موقعیت‌های فروش بیش از حد و خرید بیش از حد است استفاده کنید. بنابراین، زمانی که این اندیکاتور از سطح 70 فراتر می‌رود، نشانه‌ای از یک بازار قوی و مناسب برای یک موقعیت بای است. به طور مشابه، اگر اندیکاتور به سمت مقادیر منفی رفت، می توانید یک موقعیت فروش بگیرید.

واگرایی

این اندیکاتور می تواند به تشخیص واگرایی قیمت و حرکت کمک کند. به عنوان مثال، واگرایی صعودی زمانی رخ می‌دهد که اندیکاتور qqe پایین‌ترین مقدار را تعیین می‌کند، اما قیمت‌ها پایین‌ترین سطح را تشکیل می‌دهند. این سیگنالی از بازگشت صعودی قریب الوقوع است.

در مقابل، یک واگرایی نزولی زمانی رخ می‌دهد که qqe در حال افزایش قله های پایین‌تر است، اما قیمت‌ها قله های بالاتری را تعیین می‌کنند که نشان‌دهنده یک برگشت صعودی بالقوه است.

همچنین، هنگامی که خط پررنگ از خط انتهایی عبور می کند، نشان دهنده تغییر حرکت است. هنگامی که خط پررنگ از بالای خط عقبی کُند عبور می کند، نشانه ای از حرکت صعودی است. به طور مشابه، هنگامی که خط صاف از زیر خط انتهایی عبور می کند، حرکت نزولی کوتاه مدت را نشان می دهد.

 مثالی از عملکرد اندیکاتور qqe

اندیکاتور qqe

تصویر بالا حرکت قیمت یورو در برابر دلار را در یک تایم فریم روزانه نشان می دهد. خط سبز (RSI هموار) تصویر واضحی از حرکت قیمت ارائه می دهد. هنگامی که قیمت در حال افزایش است،خط سبز با تاخیر ناچیز افزایش می یابد.

همچنین مطابق با حرکت نزولی قیمت سقوط می کند. توجه داشته باشید که چگونه قیمت پس از رسیدن به مناطق بیش از حد خرید و اشباع فروش معکوس می شود.

هنگامی که خط سبز از زیر خط قرمز عقب افتاده عبور می کند، همانطور که توسط فلش ​​های قرمز نشان داده شده است، اندیکاتور سیگنال فروش را ارائه می دهد. به همین ترتیب، وقتی قیمت شروع به افزایش می کند، خط سبز از خط قرمز عبور می کند.

همانطور که ملاحظه میکنید قیمت بلافاصله پس از تقاطع خطوط ، روند قوی را تجربه می کند.

نتیجه

اندیکاتور qqe یکی از دقیق ترین اندیکاتورها است. استراتژی های متعددی برای استفاده از سیگنال های خرید و فروش ارائه می دهد. اساساً می‌تواند به تشخیص معکوس شدن روند کمک کند و در بهینه‌ترین موقعیت‌ها وارد معامله شود.

اگر شما می خواهید این شاخص را در استراتژی خود بگنجانید ،میتوانید این اندیکاتور را بصورت کاملا رایگان برای پلتفرم متاتریدر 4 از سایت تی پی چارت دانلود و نصب نمایید.

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات اندیکاتور qqe

SF: ضریب هموارسازی میانگینی است که برای هموارسازی RSI به طور پیش‌فرض روی پنج تنظیم شده است. هرچه این عدد کمتر باشد، سیگنال های نادرست کمتر می شود

RSIperiod:  زمان مورد استفاده برای محاسبه شاخص قدرت نسبی

WP: به تغییر میانگین متحرک دوره وایلدر اجازه می دهد تا به تعیین بایاس RSI کمک کند

UpperBound: به شما امکان می دهد بالاترین سطح محدوده نشانگر را تنظیم کنید

LowerBound: به شما امکان می دهد کمترین مقدار محدوده نشانگر را تنظیم کنید

AlertsOn:  برای فعال و غیرفعال کردن اعلان ها استفاده می شود

AlertsSignalLineCross: هنگامی که خطوط قطع می شوند سیگنال می دهد

AlertsOnCurrent: هنگامی که نشانگر و سطوح صفر تلاقی می کنند سیگنالی تولید می کند

AlertSound: هشدار صوتی را روشن کنید

ایمیل هشدار: دریافت اعلان های ایمیل را فعال یا غیرفعال می کند.

دیدگاه ها و نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه