معرفی و دانلود اندیکاتور حجم OBV برای متاتریدر 4 و 5

دانلود اندیکاتور حجم OBV

بهترین سیگنال های خرید و فروش فارکس با استفاده از روند و حجم با اندیکاتور حجم تعادلی OBV برای متاتریدر 4 و 5 . روندهای قیمت صعودی، نزولی و خنثی را با آن شناسایی کنید.

توضیحات

اندیکاتور حجم OBV برای متاتریدر 4 و 5 مخفف On Balance Volume است. این اندیکاتور بر این اصل کار می کند که قیمت و حجم به شدت همبستگی دارند و حجم مقدم بر قیمت است. در نتیجه، اندیکاتور از اختلاف حجم ها برای محاسبه حجم خالص برای رسم نشانگر استفاده می کند.

در بازار صعودی، اندیکاتور بالاتر و در بازار نزولی، اندیکاتور پایین تر حرکت می کند. علاوه بر این، اگر روند خنثی باشد، شاخص در وسط قرار می گیرد. بنابراین، معامله گران فارکس می توانند بر اساس این روش  خرید و فروش را انجام دهند و در طول یک بازار رنج در حاشیه باشند و معامله ای انجام ندهند.

این اندیکاتور برای معامله گران مبتدی و پیشرفته فارکس بهترین عملکرد را دارد. معامله گران جدید می توانند روند قیمت و بازگشت ها را با آن شناسایی کنند و همچنین بدانند چه زمانی از بازار دور بمانند. از سوی دیگر، معامله‌گران حرفه ای می‌توانند با استفاده از استراتژی‌های معاملاتی متعدد مبتنی بر معاملات خط روند، معاملات شکست و همگرایی و واگرایی با آن معامله کنند.

استراتژی معامله با اندیکاتور حجم تعادلی OBV

تشخیص روند و سیگنال با اندیکاتور OBV

نمودار GBPUSD H4 بالا اندیکاتور حجم OBV را در متاتریدر در عمل نشان می دهد. نشانگر مقادیر را در یک پنجره جداگانه به صورت خط آبی نمایش می دهد.
حرکت رو به بالا اندیکاتور نشان دهنده روند صعودی قیمت است، بنابراین معامله گران فارکس می توانند معامله BUY را انجام دهند. بهترین نقطه برای برداشت سود این است که به دنبال تضعیف شدن مقادیر اندیکاتور یا معکوس شدن خط اندیکاتور باشید. با این حال، بهترین سطح حد ضرر پایین تر از نوسان قبلی است.

به طور مشابه، اگر اندیکاتور از بالا به سمت پایین حرکت کند، حرکت بازار نزولی را نشان می دهد. معامله گران فارکس می توانند در موقعیت فروش با حد ضرر بالاتر از نوسان قبلی وارد بازار شوند و اگر خط اندیکاتور به سمت بالا حرکت کرد سیو سود کرده و از معامله خارج شوند .

روشی دیگر برای معامله با اندیکاتور حجم OBV ترسیم خطوط روند به نمودار قیمت و اندیکاتور است. قیمت و اندیکاتور تمایل دارند خط روند را تقریباً همزمان بشکنند. این نشان دهنده تغییر در حجم و تغییر جهت بازار است که یک مورد قوی و معتبر برای ورود ارائه می دهد.

در این استراتژی معاملاتی فنی، معامله گران فارکس می توانند از همان قوانین معاملات شکست خط روند استفاده کنند. خطوط روند روی اندیکاتور و قیمت به عنوان حمایت و مقاومت عمل می کنند.

اندیکاتور و قیمت گاهی اوقات به دلیل عدم تطابق در حرکت قیمت و جهت اندیکاتور واگرایی نشان می دهند. در چنین مواردی، معامله گران فارکس می توانند قوانین استراتژی معاملاتی واگرایی و همگرایی را برای اندیکاتور اعمال کنند.

علاوه بر این، معامله‌گران فارکس می‌توانند از این اندیکاتور برای معامله با استفاده از استراتژی‌های معاملاتی مولتی تایم فریم (mtf) استفاده کنند. سطوح حجم نمودار در قیمت بالاتر، جهت روند را در یک بازه زمانی بالاتر ارائه می دهد، بنابراین معامله گران فارکس می توانند از این جهت برای یافتن بهترین نقطه ورود در یک بازه زمانی پایین تر استفاده کنند.

نتیجه

اندیکاتور حجم OBV برای متاتریدر 4 و 5  اطلاعات روند صعودی و نزولی را بر اساس حجم ارائه می دهد. تشخیص روند خنثی در این اندیکاتور آسان است  و به معامله گر فارکس کمک می کند تا در حاشیه بماند و این  می تواند به معامله گر کمک کند تا از بازارهای متلاطم در امان باشد.

این اندیکاتور فرصتی را برای اعمال استراتژی های معاملاتی مختلف فنی فراهم می کند.دانلود اندیکاتور حجم OBV در سایت ما رایگان بوده و شما میتوانید آن را رایگان دانلود کرده و مورد استفاده قرار دهید.

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات در متاتریدر 4 :

تنظیمات اندیکاتور در متا 4

ExtOBVAppliedPrice: مقدار قیمت برای محاسبه نشانگر.

 

تنظیمات در متاتریدر 5 :

تنظیمات اندیکاتور در متا 5

حجم ها : حجم های مورد نظر خود را برای محاسبه انتخاب کنید (تیک یا حجم واقعی).

 

 

 

دیدگاه ها و نظرات

4 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه