اندیکاتور مشخصات بازار Market Profile برای متاتریدر 5

اندیکاتور Market Profile MT5

اندیکاتور Market Profile MT5 یک هیستوگرام ناحیه میانه را ارائه می دهد که مناطق معاملاتی با معاملات خرید و فروش قابل توجه را نشان می دهد.

توضیحات

اندیکاتور مشخصات بازار Market Profile برای متاتریدر5 سطوح قیمت و مناطقی را نشان می دهد که در آن فعالیت معاملاتی افزایش یافته است. این مناطق با فعالیت معاملاتی قابل توجه فارکس بهترین سطوح حمایت و مقاومت برای ورود را برای معامله گران فارکس فراهم می کند.

علاوه بر این، سطوح قیمتی مشخص شده بهترین مناطق بازگشت را نشان می دهد. در نتیجه، معامله‌گران می‌توانند روندهای بازار صعودی و نزولی و همچنین بهترین نقاط برگشت را شناسایی کرده و نقاط ورودی بهینه را بخرند و بفروشند.

اندیکاتور Market Profile MT5 در تمام بازه های زمانی درون روزی و همچنین نمودارهای روزانه، هفتگی و ماهانه به خوبی کار می کند.

با این حال توجه داشته باشید که ، هیستوگرام روزانه محاسبه می شود و ناحیه مدیا را برای آن روز خاص نمایش می دهد.  اندیکاتور نمایه بازار مشخصات مختلف بازار صعودی و نزولی را نمایش می دهد و نیاز به شناسایی دستی پروفایل ها را از بین می برد.

معامله گران حرفه ای فارکس  می توانند پس از شناسایی مشخصات بازار در حال گسترش، استراتژی های معاملاتی مختلف را برای خرید و فروش به کار گیرند و با آنها سازگار شوند.

معامله با اندیکاتورمشخصات بازار Market Profile  برای متاتریدر5

اندیکاتور نمایه بازار

نمودار GBPUSD M30 بالا اندیکاتور نمایه بازار را برای متاتریدر5 در حال عمل نشان می دهد. اندیکاتور ،هیستوگرام نمایه بازار را به رنگ آبی و ناحیه میانی را با رنگ سفید نمایش می دهد.

اندیکاتور نمایه بازار هر روز را به صورت یک بلوک یا یک جلسه معاملاتی مرتب می کند و یک هیستوگرام را بر اساس زمان، حجم و عملکرد قیمت نمایش می دهد.

نکته مهم :اندیکاتور نمایه بازار یک اندیکاتور مستقل نیست و نمی توان با آن به طور جداگانه معامله کرد.

اصل کلی در پشت معامله با اندیکاتور نمایه بازار، تعیین میانه است. از آنجایی که در سطح میانه فعالیتهای معاملاتی افزایش یافته است این سطوح  توسط یک معامله گر به عنوان پیک هیستوگرام شناسایی میشود.

میانه روز معاملاتی قبل به عنوان یک سطح حمایت یا مقاومت مهم عمل می کند. معامله‌گران می‌توانند در صورتی که قیمت از منطقه میانه روز قبل با تنظیم حد ضرر در نوسان پایین قبلی ، خرید کنند. به طور مشابه، معامله‌گران می‌توانند در صورتی که قیمت از میانه با یک پوزیشن حد ضرر در نوسان بالاتر قبلی ، وارد موقعیت فروش شوند.

اندیکاتور نمایه بازار برای MT5 مراحل توزیع و انباشت بازار را به وضوح نشان می دهد.

روند طی مراحلی در حال توسعه است یعنی حرکت می کند ، اوج می گیرد، و در نهایت شتاب را از دست می دهد. از آنجایی که اندیکاتور چرخه روند را به وضوح نشان می دهد، به معامله گران کمک می کند تا بهترین معاملات را برنامه ریزی کنند.

نتیجه

اندیکاتور نمایه بازار برای MT5 یک ابزار همه کاره است زیرا مراحل مختلف روند بازار را نشان می دهد. هنگامی که یک معامله گر فارکس مشخصات بازار را شناسایی کرد، اعمال و تغییر استراتژی های معاملات فارکس بسیار آسان است.

در نتیجه، معامله‌گران می‌توانند در شرایط بازار نزولی و صعودی معامله کنند و در دنبال کردن روند و همچنین معکوس شدن روند شرکت کنند.

شما می توانند اندیکاتور نمایه بازار را به صورت رایگان دانلود کرده و به راحتی نصب کنید.

 

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات اندیکاتور نمایه بازار

Session جلسه: جلسه روزانه، روزانه یا هفتگی را انتخاب کنید.

StartFromDate: محاسبه از تاریخ ورودی.

StartFromCurrentSession: در صورت فعال بودن نشانگر به طور خودکار از آخرین روز معاملاتی محاسبه می شود.

SessiontoCount: تعداد دوره ها برای محاسبه شاخص.

ColorScheme: طرح رنگ ترجیحی را انتخاب کنید.

MedianColor: رنگی را برای ناحیه میانه انتخاب کنید.

ValueAreaColor: رنگی را برای ناحیه Value انتخاب کنید.

تنظیمات بعدی مربوط به جلسات روزانه و زمان و رنگ آنها است

دیدگاه ها و نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه