اندیکاتور حجم کلینگر (Klinger Oscilator ) برای متاتریدر 4 و 5

اندیکاتور کلینگر

اندیکاتور حجم کلینگر برای متاتریدر 4 و 5 یک نوسانگر(اسیلاتور ) است که با استفاده از حجم، جهت روند و مناطق بازگشت و تغییر روند قیمت را تعیین می کند.

توضیحات

اندیکاتور کلینگر Klinger Oscillator برای متاتریدر 4 و 5، که به عنوان اندیکاتور حجم Klinger نیز شناخته می شود، یک ابزار معاملاتی ویژه است که شبیه MACD سنتی است، اما عملکرد متفاوتی دارد. این اندیکاتور با استفاده از الگوریتم‌هایی ساخته شده که قدرت حجمی قیمت را با قدرت روند بازار ارزیابی و مقایسه می‌کنند و سپس یک خط کلینگر ترسیم می‌کنند. خطوط متقاطع(کراسها) سیگنال های معاملاتی برای خرید و فروش می دهند.

این اندیکاتور اسیلاتور زمانی که خط هیستوگرام به ترتیب بالا و زیر خط صفر باشد، روند صعودی/نزولی را نشان می دهد. به طور مشابه، خط آبی (سیگنال) همچنین به عنوان یک تلاقی برای تأیید احساسات صعودی/نزولی در هنگام عبور از بالای یا زیر خط صفر عمل می کند.

علاوه بر این، این اندیکاتور حجم می تواند توسط معامله گران مبتدی/متوسط ​​و پیشرفته فارکس برای تفسیر احساسات بازار و مناطق معکوس استفاده شود. با این حال، توصیه می شود برای اثربخشی بیشتر از آن در ترکیب با پرایس اکشن و یا سایر شاخص های فنی استفاده کنید.

چگونه با اندیکاتور حجم کلینگر معامله کنیم؟

معامله با اندیکاتور کلینگر

 

تصویر بالا عملکرد اندیکاتور حجم کلینگر روی جفت ارز EURUSD را در تایم فریم H4 نشان می دهد. این نشان می‌دهد که چگونه یک سیگنال خرید و فروش با احتمال بالا با استفاده از پرایس اکشن و سیگنال‌های اندیکاتور شناسایی شده است.

اول، تصویر نشان می دهد که بازار در حال حاضر نزولی (روند نزولی) است. علاوه بر این، میله های نشانگر و خط سیگنال زیر خط صفر هستند که نشان دهنده روند نزولی است. در نهایت، قیمت یک بلاک از یک سفارش نزولی را دیده و آن را دوباره آزمایش کرده، که این به عنوان سیگنال فروش نیز عمل می‌کند.

نتیجه

اندیکاتور حجم کلینگر Klinger Oscilator برای متاتریدر 4 و 5 یک ابزار معاملاتی ساده و در عین حال باورنکردنی است که با توجه به حجم ،جهت واقعی یک روند و مناطق بازگشت قیمت را تعیین می کند. علاوه بر این، هم برای اسکالپرها و هم برای معامله گران درون روزی و روزانه توصیه می شود.

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات در متاتریدر 4 و 5 :

تنظیمات اندیکاتور کلینگر در متاتریدر 4

این اندیکاتور با تنظیمات قابل تنظیم زیر ارائه می شود:

Fast EMA: این دوره EMA سریع را مشخص می کند.

Slow EMA: این دوره EMA کند را مشخص می کند.

سیگنال EMA: این نشان دهنده دوره خط قرمز است.

 

 

 

دیدگاه ها و نظرات

4 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه