تعیین روند و سیگنال خرید و فروش با اندیکاتور میانگین متحرک بدنه ( Hull Moving Average ) برای متاتریدر 4 و 5

اندیکاتور میانگین متحرک بدنه Hull Moving Average

اندیکاتور میانگین متحرک بدنه Hull Moving Average نشان دهنده یک شاخص فنی است که برای پلتفرم های متاتریدر 4 و 5 توسعه یافته است . بهترین اندیکاتور تعیین روند است و سیگنال خرید و فروش را برای معامله‌گران روزانه فارکس ایجاد می‌کند .

توضیحات

اندیکاتور میانگین متحرک بدنه  (Hull Moving Average) یک نشانگر سیگنال تعیین روند کوتاه مدت است که برای پلتفرم متاتریدر 4 و 5 ساخته شده است. این اندیکاتور بیشتر به دلیل تأکید بیشتر بر داده های اخیر قیمت و تولید سیگنال های سریع بازگشت روند شناخته شده است.

به طور کلی، معامله گرانی که به دنبال سیگنال های روند بر اساس تغییرات اخیر در پرایس اکشن هستند، ترجیح می دهند از میانگین متحرک نمایی (EMA) استفاده کنند.

زیرا میانگین‌های متحرک ساده (SMA) زمانی که برای تحلیل روند کوتاه‌مدت اعمال می‌شوند، بیشتر از EMA عقب می‌افتند. در این راستا، میانگین متحرک بدنه Hull Moving Average سیگنال های معاملاتی روند سریع و روانی را برای معامله گران روزانه فارکس ارائه می دهد.

از نظر سهولت استفاده، اندیکاتور میانگین متحرک Hull Moving Average بهترین راه حل معاملاتی را برای تریدرهای مبتدی که دنبال معامله روندها هستند ارائه می دهد. علاوه بر این، معامله‌گران حرفه‌ای نیز می‌توانند نتایج معاملاتی خود را با ترکیب این اندیکاتور با استراتژی‌های معاملاتی خود بهبود بخشند.

نحوه خواندن سیگنال های اندیکاتور میانگین متحرک Hull Moving Average

اندیکاتور میانگین متحرک Hull Moving Average

همانطور که در نمودار GBPUSD بالا اندیکاتور میانگین متحرک بدنه مشاهده می کنید، تنها از یک شیب رنگی برای نشان دادن و تشخیص روند بازار استفاده می کند. وضعیت روند بازار با رنگ فعلی نشانگر تعیین می شود.

هنگامی که روند صعودی شود، نشانگر رنگ سبز می شود. برای تایید روند نزولی، HMA باید قرمز رنگ شود. لحظه ای که اندیکاتور رنگ خود را تغییر می دهد دوره بازگشت روند در نظر گرفته می شود.

طبق استراتژی میانگین متحرک بدنه، زمانی که اندیکاتور سبز می شود و قیمت از انتهای نمودار جهش می کند، سفارش های خرید را باز می کنیم. برعکس، سفارشات فروش زمانی که قیمت در بالای صفحه است و رنگ نشانگر به قرمز تغییر می کند انجام میشود.

فرکانس سیگنال خرید و فروش این اندیکاتور به دوره HMA و روش محاسبه پیکربندی شده در تنظیمات اندیکاتور در متاتریدر 4 و متاتریدر 5  بستگی دارد. به عنوان یک شاخص معاملات روزانه، اندیکاتور سیگنال های روند مکرر تولید می کند.

اگر هر سیگنال روند را به عنوان یک فرصت صرفاً معاملاتی در نظر بگیرید، ممکن است در معرض خطر سیگنال های نادرست قرار بگیرید. بنابراین، ما به معامله گران توصیه می کنیم که سایر عوامل معاملاتی مانند الگوهای کندلی و سطوح حمایت و مقاومت را برای فیلتر کردن سیگنال های روند ضعیف و اشتباه در نظر بگیرند.

نتیجه

اندیکاتور میانگین متحرک بدنه (Hull Moving Average) یکی از ساده ترین ابزارهای معاملاتی تعیین روند برای پلتفرم های متاتریدر 4 و 5 است. مبتدیانی که تجربه معاملاتی کمتری دارند این اندیکاتور را برای خواندن سیگنال های تشخیص روند بسیار آسان می دانند.

ماندن در روند درست بازار برای معامله گران روزانه آسان نیست زیرا بازار پویا است و همیشه جهت خود را تغییر می دهد. طبق بررسی ما،Hull Moving Average دقت بیشتری در ارائه سیگنال های روند ارائه می دهد. همچنین، می توانید این اندیکاتور میانگین متحرک  را به هر استراتژی معاملاتی روند اضافه کنید تا دقت معاملات خود را بهبود بخشد.

 

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات در mt4:

تنظیمات اندیکاتور در متا 4

دوره: تعیین کنید که اندیکاتور چند شمع برای تبدیل داده های قیمت به میانگین متحرک شمارش کند.

Shift: مقدار شیفت موقعیت یا فاصله بین نشانگر و سطح قیمت را تنظیم می کند.

روش: هر یک از روش های محاسبه را از بین روش های ساده، نمایی، هموار و خطی انتخاب کنید.

قیمت: تعیین می کند که شاخص چه نوع داده ای از قیمت را برای محاسبه میانگین جمع آوری می کند. علاوه بر قیمت‌های معمولی، می‌توانید قیمت‌های باز، بسته، بالا، پایین، میانه و وزنی را نیز انتخاب کنید.

 

تنظیمات در mt5:

گزینه های پیش فرض این اندیکاتور بهترین تنظیمات را برای استراتژی های معاملاتی Hull Moving Average ارائه می دهد.

تنظیمات در متا 5

دوره : تعداد شمع های قیمتی را تنظیم کنید که نشانگر برای محاسبه مقدار HMA شمارش می کند.

روش : این پارامتر سطح فرکانس سیگنال نشانگر را تعیین می کند. تنظیمات پیش فرض روش MA برای سیگنال های فرکانس بالا پیکربندی شده است.

قیمت : فاصله بین شمع های قیمت و شیب نشانگر را تنظیم کنید

دیدگاه ها و نظرات

4 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه