شناسایی نقاط ورود و خروج ایده آل با اندیکاتور سیگنال گن ( Gann Signal Indicator ) برای متاتریدر 4 و 5

اندیکاتور سیگنال گن gann signal

شاخصی ایده آل برای شناسایی نقطه ورود و خروج و یک آشکارساز عالی برای تشخیص بازگشت روند.

توضیحات

اندیکاتور سیگنال گن Gann Signal برای متاتریدر 4 و 5 بر اساس زوایای گان است که توسط تاجر سهام با تجربه WD Gann توسعه یافته است. زاویه ها ابزارهای معاملاتی قدرتمندی هستند که زمان، قیمت و الگوها را اندازه گیری می کنند در حالی که خطوط روند، سطوح حمایت و مقاومت ایده آل را ارائه می دهند. با استفاده از این زوایا، معامله گران می توانند حرکت قیمت را تحلیل و پیش بینی کنند.

اما ترسیم زاویه های گن همچنان کار راحتی بنظر نمیرسد. وقت گیر و کاملا خسته کننده است و نهایت دقت را می طلبد. این کار حتی برای معامله گران باتجربه نیز می تواند بسیار هیجان انگیز و سخت باشد. برای تازه کارها،  این خطر وجود دارد که همه چیز را از همان ابتدا اشتباه بگیرند.

خوشبختانه، می توانید از این اندیکاتور برای استفاده از این استراتژی سودآور استفاده کنید. این نشانگر با نمایش فلش هایی که سیگنال های خرید و فروش را نشان می دهد، همه کارها را ساده می کند. بنابراین، حتی اگر اطلاعات کمی در مورد این اندیکاتور داشته باشید، می توانید با آن در معامله استفاده کنید.

این نشانگر به شما امکان می دهد تنظیمات را برای گرفتن حداکثر نتایج تغییر دهید. علاوه بر این، می‌توانید از نشانگر در هر جفت ارز و بازه‌های زمانی مختلف از 1 دقیقه تا روزانه استفاده کنید. برای به دست آوردن نتایج بهتر، اندیکاتور را با اندیکاتورهای تشخیص روند ادغام کنید.

نحوه استفاده از اندیکاتور سیگنال گن (Gann Signal) برای متاتریدر 4 و 5

این اندیکاتور بهره مندی از الگوی نمودار گن را برای همه آسان کرده است. چگونه از نشانگر استفاده کنید؟ به سادگی تمام  فقط منتظر بمانید تا نشانگر فلش ها را نشان دهد.

یک فلش سبز نشان می دهد که شما باید یک موقعیت خرید باز کنید، در حالی که فلش قرمز یک سیگنال نزولی است. اما همانطور که گفته شد، باید مراقب روند بازار باشید.

به عبارت دیگر، می‌خواهید فلش‌های قرمز رنگی که در طول یک روند صعودی شکل می‌گیرند و فلش‌های سبز رنگی که در طول یک روند نزولی ظاهر می‌شوند را نادیده بگیرید تا از گزند خطرات احتمالی در امان بمانید.

یک نمونه نمودار با اندیکاتور

نحوه کار اندیکاتور سیگنال گن

نمودار حرکت قیمت برای بریتانیای کبیر در برابر فرانک سوئیس را نشان می دهد. همانطور که ملاحظه میکنید، این اندیکاتور دو سیگنال فروش عالی را ارائه کرده است. قیمت به یک منطقه مقاومت می رسد و اندیکاتور یک فلش قرمز را نشان می دهد که نقطه ورود به معامله عالی را نشان می دهد. بلافاصله پس از ارسال فلش، قیمت به شدت کاهش یافته است.

معامله گرانی که در زمانی که اندیکاتور اولین فلش را نشان داد، پوزیشن های فروش باز کردند، سود زیادی کسب کردند. فلش قرمز دوم نیز به یک نقطه ورود معامله عالی اشاره می کند.

فلش سبز رنگ همچنین به یک موقعیت خرید عالی اشاره می کند. در حالت ایده‌آل، باید از خرید در بازارهای رنج اجتناب کنید و پس از شروع روند بازار وارد شوید. این باعث می شود که فلش سبز که با فلش بنفش نشان داده شده است، نقطه ورود به معامله مناسبی باشد. توجه کنید که چگونه بازار پس از این مرحله افزایش شدید قیمت را تجربه کرده است.

نتیجه

اندیکاتور سیگنال گن یکی از نشانگرهای ساده و بسیار کاربردی است. شما مجبور نیستید خط و خطوط بکشید یا سیگنال ها را تفسیر کنید. نشانگر فلش های سبز و قرمز را نشان می دهد که روند صعودی و نزولی را نشان می دهد. فقط باید منتظر بمانید تا اندیکاتور با ارسال یک فلش سیگنال معاملاتی را نمایش دهد و وارد معامله شوید.

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات در متا 4

دوره ها – تعداد میله هایی که در ایجاد نشانگر نقش دارند

نظرات – به نشانگر اجازه می دهد نظرات تجاری را نمایش دهد

صدا – اعلان صدا را فعال/غیرفعال می کند

WAV- منبع خبری برای نشانگر

 

تنظیمات در MT5:

تنظیمات در متا 5

دوره ها – تعداد میله هایی که در ایجاد نشانگر نقش دارند

نظرات – به نشانگر اجازه می دهد نظرات تجاری را نمایش دهد

صدا – اعلان صدا را فعال/غیرفعال می کند

WAV- منبع خبری برای نشانگر

دیدگاه ها و نظرات

4 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه