اندیکاتور تعیین حمایت و مقاومت فراکتال (Fractal S & R) برای متاتریدر 5

اندیکاتور تعیین حمایت و مقاومت فراکتال

بهترین اندیکاتور MT5 برای تعیین حمایت و مقاومت بر اساس فراکتال ها. این اندیکاتور موقعیت های قوی معاملات شکست را شناسایی می کند و ایده آل برای معامله گران روزانه در بازار فارکس است.

توضیحات

اندیکاتور تعیین حمایت و مقاومت فراکتال یک اندیکاتور رسم حمایت و مقاومت خودکار مبتنی بر متاتریدر 5 است. خط فراکتال مناطق حمایت و مقاومت قوی را برجسته می کند که به معامله گران کمک می کند تا فرصت های سوئینگ و شکست معاملاتی را شناسایی کنند.

این اندیکاتور جایگزینی برای نشانگرهای پیوتی است. خطوط معکوس بر اساس بالا، پایین و بسته شدن کندل روز ترسیم می شود. از سوی دیگر، نقاط فراکتال با قله های بالاتر  (higher highs )و دره های پایین تر (lower lows)در قیمت تعریف می شوند.

به عنوان یک قاعده، یک اندیکاتور فراکتال، فلش هایی را در نمودار ترسیم می کند، که نشان دهنده یک بازگشت روند احتمالی است. اگر این فلش های فراکتال را به صورت دستی با خطوط مستقیم وصل کنید، کانال های قیمت افقی و پویا را خواهید یافت.

ویژگی اندیکاتور تعیین حمایت و مقاومت فراکتال این است که به طور خودکار نقاط فراکتال را برای ایجاد کانال های قیمت افقی به هم متصل می کند.

چگونه با اندیکاتور تعیین حمایت و مقاومت فراکتال معامله کنیم؟

نحوه کار حمایت و مقاومت فراکتال

نمودار H1 EURUSD بالا نشان می دهد که کانال های اتوفراکتال چقدر در ترسیم سطوح حمایت و مقاومت قوی موثر هستند.

خطوط فراکتال نقطه چین سطوح حمایت و مقاومت هفتگی را نشان می دهد. از سوی دیگر، خطوط رنگی ضخیم، محدوده های اصلی رویدادهای روزانه در بازار را برجسته می کند.

همانطور که در نمودار بالا می بینید، قیمت بیشتر در کانال های فراکتال سرگردان و در رنج خواهد بود. از آنجایی که سطوح افقی کانال مناطق رویدادهای مهم را منعکس می کند، قیمت اغلب پس از رسیدن به مناطق حمایت یا مقاومت جهش می کند.

بنابراین، هنگامی که نمودار درون روزی را باز می کنید، ابتدا موقعیت خطوط حمایت و مقاومت فراکتال را بررسی کنید. دوم، مراقب موقعیت قیمت در مقابل سطوح فراکتال باشید.

به عنوان مثال، حرکت قیمت درست زیر مقاومت فراکتال به این معنی است که زمان آن رسیده است که به دنبال یک فرصت فروش باشید.

همانطور که در مثال بالا می بینید، هر بار که قیمت یک پین بار  بر روی خطوط فراکتال ایجاد می کند. به عقب برگشته و در جهت مخالف شروع به حرکت کرده است. بنابراین، در ابتدا، زمانی که یک پین بار صعودی بر روی حمایت فراکتال ساخته شده است، می‌توانیم روی سفارش خرید تمرکز کنیم.و برعکس، پین بار ​​نزولی در خط مقاومت فراکتال، نشانه ای عالی برای وارد شدن به موقعیت فروش است.

هر بار که قیمت یک سطح فراکتال را می شکند، احتمال شکست بالقوه قیمت وجود دارد. به عنوان مثال، شکست قیمت بالاتر از خط مقاومت فراکتال به این معنی است که یک شکست قیمتی صعودی در پیش است .

برعکس، برای شکست نزولی، صبر کنید تا قیمت خط حمایت فراکتال را بشکند. توصیه می کنیم هشدارهای MT5 را نزدیک سطوح فراکتال تنظیم کنید. این کار به شما کمک می کند هر زمان که قیمت به منطقه حمایت و مقاومت کلیدی بازار رسید، شما از آن اطلاع پیدا کنید.

اندیکاتور رسم حمایت و مقاومت فراکتال یک نشانگر MTF بدون ترسیم مجدد است که خطوط را جابجا نمیکند. این بدان معناست که سطوح حمایت و مقاومت فراکتال پس از بسته شدن هر کندل قیمت، موقعیت خود را تغییر نمی‌دهند. همچنین خطوط فراکتال زمانی که در نمودارهای چند تایم فریم استفاده می شوند ثابت می مانند.

نتیجه

اندیکاتور تعیین حمایت و مقاومت فراکتال در حال حاضر یک شاخص معاملاتی محبوب در میان معامله گران سوئینگ فارکس است. علاوه بر این، اندیکاتور رسم حمایت و مقاومت فراکتال، مزیت بیشتری را برای معامله گران روزانه در پرایس اکشن فراهم می کند.

این اندیکاتور سطوح را جابجا نمیکند و مناسب برای نمودارهای چند تایم فریمیست و این مزیت بزرگی را هم برای مبتدیان و هم برای معامله گران با تجربه ارائه می دهد.

مشاهده بیشتر

تنظیمات

اندیکاتور تعیین حمایت و مقاومت فراکتال اجازه نمی دهد که در تنظیمات MT5 آن تغییرات زیادی داشته باشید. با این حال، مطمئن شوید که گزینه های “Allow DLL Imports” در تب Dependencies فعال هستند. این ویژگی ها تضمین می کند که نشانگر از داده های به روز شده استفاده می کند و سطوح فراکتال دقیقی را نشان می دهد.

تنظیمات اندیکاتور

دیدگاه ها و نظرات

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه