اندیکاتور تعیین حمایت و مقاومت فراکتال خودکار Fractal S & R برای متاتریدر 4

اندیکاتور حمایت و مقاومت فرکتال

بهترین شاخص MT4 برای تعریف حمایت و مقاومت مبتنی بر فراکتال. این اندیکاتور موقعیت های معاملاتی قوی را شناسایی می کند و برای معامله گران روزانه فارکس ایده آل است .

توضیحات

اندیکاتور تعیین حمایت و مقاومت فراکتال ( Fractal Support and Resistance) یک اندیکاتورفرکتال رسم سطوح خودکار افقی برای متاتریدر 4 است. خط فراکتال منطقه حمایت و مقاومت قوی را برجسته می کند که معامله گران روزانه فارکس را در تعریف فرصت های معاملاتی سوئینگ و شکست راهنمایی می کند.

این اندیکاتور جایگزینی برای اندیکاتورهای پیوتی است. خطوط محوری بر اساس بالا، پایین و بسته شدن کندل روز رسم می شوند. از طرف دیگر، نقاط فراکتال بسته به higher highs و lower lows قیمت تعیین می شوند.

به طور کلی، اندیکاتور فراکتال، فلش هایی را برای معکوس شدن روند احتمالی ترسیم می کند. اگر آن فلش های فراکتال را به صورت دستی با خطوط مستقیم وصل کنید، کانال های قیمت افقی و پویا را خواهید یافت. ویژگی اندیکاتور حمایت و مقاومت فراکتال این است که به طور خودکار نقاط فراکتال را برای رسم کانال های قیمت افقی به هم متصل می کند.

چگونه با استفاده از اندیکاتور حمایت و مقاومت فراکتال معامله کنیم؟

نحوه کار اندیکاتور حمایت و مقاومت فرکتال

نمودار 30 دقیقه ای GBPUSD نشان می دهد که کانال های فراکتال خودکار در رسم سطوح حمایت و مقاومت قوی چقدر موثر هستند.

خطوط فراکتال نقطه چین سطوح S/R هفتگی را نشان می دهد. از سوی دیگر، خطوط رنگی پررنگ، مناطق اصلی رویدادهای روزانه بازار را برجسته می کنند.

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می کنید، قیمت بیشتر قصد دارد در داخل کانال های فراکتال حرکت کند. از آنجایی که سطوح افقی کانال مناطقی را که رویداد مهمی رخ داده را منعکس می کند، قیمت اغلب پس از رسیدن به منطقه S/R دوباره افزایش می یابد.

بنابراین، هنگامی که نمودار درون روزی را باز می کنید، ابتدا موقعیت خطوط حمایت و مقاومت فراکتال را بررسی کنید. دوم، موقعیت های قیمت را در مقایسه با سطوح فراکتال مشاهده کنید. به عنوان مثال، حرکت قیمت درست زیر مقاومت فراکتال به این معنی است که زمان آن رسیده است که به دنبال فرصت فروش باشید.

همانطور که در مثال بالا می بینید، هر بار که قیمت یک پین بار در خطوط فراکتال ترسیم می کند. برگشت و شروع به حرکت در جهت مخالف صورت گرفته است .

بنابراین، در طول یک حرکت دامنه ای، زمانی که یک پین بار صعودی در حمایت فراکتال رسم می شود،میتوانیم به دنبال سفارش خرید باشیم. در مقابل، پین بار ​​نزولی در مقاومت فراکتال نشانه ایده آلی برای وارد شدن به موقعیت فروش است.

هر بار که قیمت یک سطح فراکتال را می شکند، یک احتمال قوی از شکست بالقوه قیمت را نشان می دهد.

به عنوان مثال، شکسته شدن قیمت بالای خط مقاومت فراکتال به این معنی است که یک شکست قیمتی صعودی است. برعکس، برای شکست نزولی، صبر کنید تا قیمت به زیر خط حمایت فراکتال بسته شود.

توصیه می کنیم یک هشدار MT4 را در نزدیکی سطوح فراکتال تنظیم کنید. این به شما کمک می کند هر زمان که قیمت به منطقه حمایت و مقاومت کلیدی بازار رسید، بهشما اطلاع داده شود.

حمایت و مقاومت فراکتال یک نشانگر MTF غیر رنگ آمیزی مجدد است. این بدان معناست که سطوح S/R فراکتال پس از بسته شدن هر نوار قیمت، موقعیت خود را تغییر نمی‌دهند. همچنین خطوط فراکتال زمانی که در نمودارهای چند تایم فریم اعمال می شوند ثابت می مانند.

نتیجه

اندیکاتور فراکتال در حال حاضر یک شاخص معاملاتی محبوب در میان معامله گران سوئینگ فارکس است. علاوه بر این، اندیکاتور حمایت و مقاومت خودکار فراکتال یک مزیت اضافی برای معامله‌گران روزانه دارد و آن هم این است که یک نشانگر غیر رنگ آمیزی مجدد است و سطوح را تغییر نمیدهد همچنین برای نمودارهای چند تایم فریم مناسب است و مزیت بزرگی برای معامله گران پایه و پیشرفته دارد.

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات اندیکاتور

حمایت و مقاومت فراکتال اجازه نمی دهد که اندیکاتور در تنظیمات MT4 آن تغییرات زیادی داشته باشد. با این حال، مطمئن شوید که گزینه های “Allow DLL Imports” و “Allow External Experts Import” فعال هستند.

این ویژگی ها تضمین می کند که نشانگر از داده های به روز شده استفاده می کند و سطوح فراکتال دقیق را نشان می دهد.

 

 

دیدگاه ها و نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه