اندیکاتور قدرت سنج ارز Currency Strength Meter برای متاتریدر5

اندیکاتور قدرت ارز currency Strength

نشانگر قدرت سنج ارز برای MT5 قوی ترین و ضعیف ترین ارز را نشان می دهد. بهترین سیگنال های معاملاتی فارکس با روند صعودی و نزولی.

توضیحات

اندیکاتور قدرت سنج ارز Currency Strength Meter برای متاتریدر5 با ردیابی عملکرد ارز در برابر سایر ارزها، قدرت تک تک ارزها را نشان می دهد. در نتیجه، این نشانگر قدرت هر ارز جداگانه را به صورت نوارهای رنگی و همچنین یک مقدار عددی بر حسب درصد نمایش می دهد.

به این ترتیب معامله گران فارکس می توانند به راحتی ارزهای BULL و BEAR را شناسایی کرده و بهترین جفت ارز را برای معامله انتخاب نمایند. با ترکیب قوی‌ترین ارز با ضعیف‌ترین ارز و نظارت مداوم بر قدرت آنها، معامله‌گران فنی می‌توانند با استفاده از استراتژی معاملاتی مبتنی بر روند، وارد معامله شده و طی مسیر روند را مدیریت کنند.

این اندیکاتور هم برای مبتدیان و هم برای معامله گران باتجربه فارکس به خوبی کار می کند. معامله گران جدید می توانند به صورت بصری روندهای ارز صعودی و نزولی و نقاط قوت آنها را شناسایی کنند.

این اندیکاتور برای دانلود رایگان و نصب آسان در سایت قرار دارد .

اندیکاتور قدرت سنج ارز Currency Strength چگونه کار میکند؟

نمودار زیر GBPNZD H1 اندیکاتور قدرت ارز برای متاتریدر5 را در عمل نشان می دهد. نشانگر یک شمارنده در گوشه سمت چپ پایین نمودار نشان می دهد. علاوه بر این، هنگامی که قدرت ارز تغییر می کند، بسته به جهت، یک فلش سبز یا قرمز نمایش داده می شود.

نحوه کار اندیکاتور قدرت ارز

معامله گران فارکس می توانند از این اندیکاتور برای تعیین قدرت یک ارز در مقابل ارز دیگر و تعیین قدرت یک ارز جداگانه استفاده کنند. به این ترتیب می‌توانید قوی‌ترین ارز را با ضعیف‌ترین ارز جفت کنید و بر اساس آن اقدام به خرید یا فروش کنید.

از آنجایی که ارزش ارز بالاتر نشان‌دهنده روند صعودی عمده بازار است، ارزش کمتر نشان‌دهنده روند قیمتی BULLISH و نزولی است.

از سوی دیگر، کاهش ارزش قدرت نشان می دهد که ارز در حال از دست دادن قدرت خود است. بنابراین، معامله گران فارکس می توانند از معامله خارج شوند یا مقداری را سیو سود کنند. اما اگر قدرت ارز ادامه پیدا کند، معامله گران می توانند این موقعیت را حفظ کنند و تا زمانی که ارز ضعف نشان دهد، با روند حرکت کنند.

اندیکاتور قدرت سنج ارز Currency Strength بر اساس این اصل کار می کند که اگر یک ارز در حال افزایش پویایی باشد، آنگاه برخی از ارزهای دیگر در حال کاهش هستند. بنابراین، معامله گران فارکس می توانند پس از تعیین یک ارز قوی و ضعیف، جفت ارز را بخرند یا بفروشند و آنها را در مقابل یکدیگر قرار دهند.

اندیکاتور تعیین قدرت ارز Currency Strength Meter در تمام تایم فریم های روزانه و همچنین نمودارهای روزانه، هفتگی و ماهانه به خوبی کار می کند. بنابراین، معامله گران فارکس می توانند از این اندیکاتور برای شناسایی روند در بازه زمانی بالاتر استفاده کنند تا بهترین نقطه ورود و خروج را در بازه زمانی پایین تر انتخاب کنند. همچنین، این اندیکاتور برای معامله با استفاده از یک بازه زمانی چندگانه (MTF) هم استفاده می شود.

نتیجه

اندیکاتور قدرت سنج ارز Currency Strength برای MT5 سیگنال های معاملاتی را با استفاده از رنگ ها ارائه می دهد. با این حال، اگر قیمت از حمایت یا مقاومت یا کانال‌ها خارج شود، سیگنال‌های معاملاتی بهترین نتایج را می‌دهند.

علاوه بر این، معامله گران فنی فارکس می توانند سیگنال های معاملاتی را در ترکیب با سایر اندیکاتورهای روند معامله کنند. علاوه بر این، معامله گران می توانند اندیکاتور را به صورت رایگان در سایت تی پی چارت دانلود کرده و به راحتی نصب کنند.

مشاهده بیشتر

تنظیمات

اندیکاتور قدرت سنج برای متاتریدر 5 شامل پارامترهای زیادی برای تنظیم نیست.

تنظیمات اندیکاتور

دوره: دوره شاخص برای محاسبه قدرت ارز.

همچنین معامله گران فارکس میتوانند رنگ هر ارز را با توجه به سلیقه خود انتخاب کرده و تغییر دهند.

دیدگاه ها و نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه