اندیکاتور قدرت ارزها بنام Currency Strength Meter برای متاتریدر4

اندیکاتور قدرت جفت ارزها Currency Strength Meter

اندیکاتور قدرت سنج ارز برای MT4 قوی ترین و ضعیف ترین ارز را نشان می دهد . بهترین سیگنال های معاملاتی فارکس با روند صعودی و نزولی .

توضیحات

اندیکاتور قدرت ارزها Currency Strength Meter برای متاتریدر 4 با نظارت بر عملکرد یک ارز در برابر سایر ارزها ، قدرت ارزهای فردی را نشان می دهد. در نتیجه، این نشانگر قدرت هر واحد پول را به عنوان یک هیستوگرام رنگ بصری و همچنین به عنوان یک مقدار عددی ترسیم می کند.

معامله گران فارکس می توانند به راحتی ارزهای صعودی ( BULLISH) و نزولی( BEARISH) را شناسایی کرده و بهترین جفت ارز را برای معامله انتخاب کنند. با ترکیب قوی ترین ارز در برابر ضعیف ترین و با نظارت مداوم ، معامله گران تکنیکال می توانند با استفاده از یک استراتژی روند ،بر روند  سوارشده و معاملات خوبی داشته باشند.

اندیکاتور قدرت سنج ارزها در فارکس (Currency Strength Meter ) برای معامله گران فارکس تازه کار و با تجربه به خوبی کار می کند. معامله گران جدید می توانند به صورت بصری روند صعودی و نزولی ارزها و نقاط قوت اساسی آنها را شناسایی کنند.

نحوه کار با اندیکاتور قدرت ارزها Currency Strength Meter

اندیکاتور قدرت جفت ارز Currency Strength Meter

نمودار GBPUSD H1 بالا اندیکاتور قدرت سنج ارز برای MT4 را در حال کار نشان می دهد. نشانگر پارامترها را در پایین سمت راست  در نمودار نشان می دهد. علاوه بر این، قدرت ارز در رنگ های مختلف بسته به قدرت ارز نشان داده می شود.

قرمز برای خیلی ضعیف، نارنجی برای ضعیف، سبز روشن برای قوی، و لیمویی برای خیلی قوی. علاوه بر این، قدرت جفت در یک مقدار عددی با رنگ قرمزتیره و نام واحد پول با رنگ آبی تیره در زیر آن است.

معامله گران فارکس می توانند از این اندیکاتور برای شناسایی قدرت یک ارز در مقابل ارز دیگر و یافتن قدرت یک ارز جداگانه استفاده کنند. بنابراین، معامله‌گران فارکس می‌توانند قوی‌ترین ارز را در برابر ضعیف‌ترین ارز جفت کنند و بر این اساس خرید یا فروش کنند.

 ارزش بالاتر یک ارز روند اصلی بازار صعودی را نشان می دهد، و کمترین مقدار نشان دهنده روند قیمتی نزولی است.

از سوی دیگر،  کاهش ارزش قدرت نشان می دهد که ارز در حال از دست دادن قدرت خود است. بنابراین معامله گران فارکس می توانند از معامله خارج شوند یا سود خود را تا حدودی سیو کنند. اما، اگر قدرت ارز همچنان حفظ شود، معامله‌گران می‌توانند موقعیت بازشان را حفظ کنند و تا زمانی که ارز ضعف نشان دهد، روند را طی کنند.

این شاخص بر اساس این اصل کار می کند که اگر یک ارز در حال افزایش قدرت در حرکت صعودی باشد ، برخی از ارزهای دیگر حرکت نزولی خواهند داشت.

بنابراین معامله گران می توانند یک ارز قوی و ضعیف شناسایی شده را در مقابل یکدیگر قرار دهند ، وبر این اساس خرید و فروش انجام دهند.

اندیکاتور قدرت ارزها Currency Strength Meter در تمام بازه های زمانی درون روزی و همچنین نمودارهای روزانه، هفتگی و ماهانه به خوبی کار می کند.

بنابراین معامله گران فارکس می توانند از این اندیکاتور برای شناسایی روند در بازه زمانی بالاتر برای انتخاب بهترین نقطه ورود و خروج در زمان کمتر استفاده کنند. همچنین میتوانند  از این شاخص برای معامله با استفاده از یک Frame Multi-Time (MTF) استفاده کنند.

نتیجه

اندیکاتور قدرت سنج ارز Currency Strength Meter برای MT4 سیگنال های معاملاتی را با استفاده از رنگ ها ارائه می دهد. با این حال، در صورت جهش قیمت از حمایت یا مقاومت یا کانال ها سیگنال های معاملاتی را با بهترین نتایج  ارائه می دهد.

علاوه بر این، معامله‌گران فنی فارکس می‌توانند سیگنال‌های معاملاتی را با سایر اندیکاتورهای روندبررسی و معامله کنند.  معامله گران  می توانند اندیکاتور را به صورت رایگان در سایت ما دانلود کرده و به راحتی آن را نصب کنند.

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات اندیکاتور

myCorner: مکان نشانگر روی نمودار.

StrengthColor: رنگ متن قدرت ارز.

CurrencyColor: رنگ متن نام ارز.

LogoColor: رنگ آرم.

AccountIsIBFXmini: True = اگر حساب کاربری IBFX mini باشد.

دیدگاه ها و نظرات

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه