اندیکاتور جریان پول چایکین Chaikin Money Flow (CMF) برای متاتریدر 4 و 5

اندیکاتور جریان پول چایکین cmf

Chaikin Money Flow یک اندیکاتور معاملات روند آسان برای استفاده است. یک تشخیص دهنده قدرت روند که برای شناسایی معکوس روند برای همه معامله گران ایده آل است.

توضیحات

مارک چایکین اندیکاتور جریان پول Chaikin (CMF) را برای اندازه گیری جریان پول در یک دوره خاص ، به طور پیش فرض 20 روزه توسعه داد. این اندیکاتور با ترکیب حجم و قیمت، جریان پول را تعیین می کند. معامله گران می توانند از این اندیکاتور استفاده کنند تا ببینند آیا سرمایه گذاران دارایی را با خرید یا توزیع با فروش جمع می کنند.

پس از تشخیص تغییر در حرکت جریان، معامله‌گر می‌تواند خیلی زود تغییر قیمت را پیش‌بینی کند و معکوس آن را بگیرد.اندیکاتور جریان پول چایکین Chaikin Money Flow  برای متاتریدر 4 و 5 و دانلود رایگان، می تواند برای معامله هر جفت ارزی در هر بازه زمانی مورد استفاده قرار گیرد.

چگونه با استفاده از شاخص جریان پول  Cmf معامله کنیم؟

اندیکاتور چایکین مبتنی بر این تئوری است که با افزایش قدرت بازار، قیمت در نیمه بالایی محدوده روزانه بسته می شود. به طور مشابه، بسته شدن مداوم قیمت در نیمه پایین محدوده روزانه نشان دهنده کاهش قدرت بازار است. بنابراین،میبینید که اندیکاتور برای تعیین روند بازار طراحی شده است.

ارزش اندیکاتور زمانی افزایش می یابد که دارایی از بالای جلسه معاملاتی عبور کند و زمانی که بسته شدن به پایین ترین حد معاملات نزدیک باشد، کاهش می یابد.

این اندیکاتور به گونه ای طراحی شده است که بین 1 و -1 در نوسان است. زمانی که ارزش در ناحیه مثبت باشد، بازار تحت فشار صعودی قرار می گیرد وبه طور مشابه، اگر قیمت در محدوده منفی باشد، بازار تحت فشار نزولی قرار خواهد گرفت.

حالا سوال اینجاست که چگونه با اندیکاتور معامله می کنید؟

 سیگنال  خرید با اندیکاتور چایکین

این اندیکاتور زمانی که خط خوانش بالای خط صفر باشد سیگنال صعودی می دهد. این نشانه قوی بودن بازار است و باید به دنبال خرید باشید. علاوه بر این، ارزش شاخص باید با افزایش قیمت افزایش یابد. سیگنال صعودی نشانه فشار خرید است که این نشان دهنده انباشتگی است.

سیگنال فروش با اندیکاتور جریان پول

به همین ترتیب، خط خوانش منفی (زیر خط صفر) نشان دهنده بازار ضعیف یا سیگنال نزولی است. بنابراین، شما باید به دنبال فروش باشید. ارزش اندیکاتور با کاهش قیمت ها کاهش می یابد و فشار فروش نشانه توزیع است.

نمونه نمودار

کار با اندیکاتور شاخص جریان پول cmf

شکل بالا حرکت قیمت یورو در برابر دلار آمریکا را در تایم فریم چهار ساعته با اندیکاتور جریان پول نشان می دهد. دایره قرمز حرکت قیمت را برای حرکت اندیکاتور در زمانی که بازار نزولی است نشان می دهد. توجه کنید که چگونه با کاهش شدید قیمت، ارزش اندیکاتور از مثبت به منفی تغییر می کند.

نگاه دقیق‌تر به نمودار قیمت نشان می‌دهد که شمع‌های EUR/USD نزدیک به پایین‌ترین سطح جلسه بسته شدند. اندیکاتور همانطور که در شکل نشان داده شده است این داده ها را به عنوان مقادیر نزولی اندیکاتور تفسیر و ارائه می کند.

به طور مشابه، در طول یک روند صعودی، مقادیر اندیکاتور افزایش می یابد. علاوه بر این، قیمت‌های جلسه ها نزدیک به بالاترین   حد جلسه قبلیش بسته می‌شوند.  با نزدیک شدن قیمت به سطوح مقاومت، خط نشانگر تا حداکثر مقادیر حرکت می کند. همانطور که در دایره سبز نشان داده شده است، توجه کنید که چگونه نشانگر از منفی به مثبت می رود.

نتیجه

اندیکاتور جریان پول چایکین ( Chaikin) یکی از بهترین اندیکاتورها برای معاملات روند است. این اندیکاتور به سرمایه گذاران می گوید که معامله گران دارایی را با خرید و توزیع با فروش جمع می کنند و بنابراین، تشخیص قدرت روند از روی آنها آسان است. علاوه بر این، می تواند به تشخیص معکوس شدن روند کمک کند. مانند سایر شاخص‌ها، شاخص جریان پول Chaikin هنگام ترکیب با استراتژی‌ها و ابزارهای مختلف بهترین استفاده را دارد.

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات در متاتریدر 4 :

تنظیمات اندیکاتور جریان پول

دوره: زمانی که در محاسبه مقادیر اندیکاتور در نظر گرفته شده است

 

 

تنظیمات در متاتریدر 5 : 

تنظیمات اندیکاتور در متا 5

دوره های مورد استفاده: زمان در نظر گرفته شده در محاسبه مقادیر اندیکاتور

Volumes: از میان تیک ولوم و ولوم واقعی انتخاب کنید.

دیدگاه ها و نظرات

4 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه