شناسایی الگوهای کندلی با اندیکاتور الگوی کندل استیک (Candlestick Pattern)برای متاتریدر 4

اندیکاتور الگوی کندلی برای متاتریدر 4

ابزاری عالی برای شناسایی الگوهای کندلی و یک نشان دهنده بازگشت روند باورنکردنی برای متاتریدر 4.

توضیحات

پرایس اکشن یکی از سودآورترین استراتژی های معاملاتی است. این روش شامل مشاهده رفتار بازار با تفسیر الگوهای کندلی است. این الگوها به تفسیر احساسات بازار و پیش‌بینی واکنش‌های آتی بازار کمک می‌کنند.یک یا چند شمعدان یک الگوی کندل استیک را تشکیل می دهند. با الگوهای شمعدانی متعدد، به خاطر سپردن همه این الگوها برای معامله گران، به ویژه سرمایه گذاران مبتدی، بسیار دشوار است. خوشبختانه، اندیکاتور الگوی کندلی Candlestick برای دانلود رایگان متاتریدر 4 همه کارها را برای شما انجام می دهد.

این اندیکاتور می تواند بیش از 30 الگوی کندل استیک از جمله پوشش ابر تیره، الگوی اینگالف، پیرسینگ، سه کلاغ سیاه و هارامی را شناسایی کند.

بهترین بخش این است که اندیکاتور مشخص می کند که آیا اندیکاتور صعودی است یا نزولی. شما می توانید از این نشانگر برای معامله هر ابزاری در هر بازه زمانی استفاده کنید. این اندیکاتور الگوی کندلی برای معامله گران حرفه ای و تازه کار که سعی در درک الگوهای شمعدان دارند مناسب است.

نحوه استفاده از اندیکاتور الگوی کندل استیک برای شناسایی الگوهای کندلی

اندیکاتور الگوی کندل استیک Candlestick یکی از ساده ترین شاخص ها برای استفاده است. فقط باید آن را روی متاتریدر خود نصب کنید. نشانگر نمودار شما را اسکن می کند، الگوهای کندلی را شناسایی می کند و آنها را به طور مناسب برچسب گذاری می کند. وظیفه شما این است که الگوها را بخوانید و بهترین اقدام را انجام دهید.

نکته جالب اینجاست که شما می توانید یک اعلان تنظیم کنید تا هنگامی که نشانگر یک الگو را شناسایی می کند، بلافاصله هشدار دریافت کنید.

شما لزوماً نیازی به معامله هیچ الگویی ندارید. روی الگوهایی تمرکز کنید که مطابق با تحلیل شما هستند. به عنوان مثال، شما فقط زمانی می خواهید از الگوهای کندلی معکوس نزولی استفاده کنید که قیمت در یک سطح مقاومتی باشد. برای سیگنال‌های خرید، باید به الگوی هارامی صعودی، ستاره صبحگاهی یا الگوی اینگلف صعودی نگاه کنید.

مثال معامله

مثال با اندیکاتور الگوی کندل استیک

تصویر بالا حرکت قیمت پوند بریتانیا در برابر دلار آمریکا را نشان می دهد. قیمت پس از ایجاد یک سقف دوتایی، یک الگوی نزولی را تشکیل می دهد. این یک سیگنال واضح از برگشت قریب الوقوع بازار است. به عنوان یک معامله گر، باید به دنبال باز کردن یک موقعیت فروش برای استفاده از بازار نزولی باشید.

پس از این سیگنال، فروشنده ها بر بازار مسلط شدند و قیمت را حدود 70 پیپ پایین آوردند. حد ضرر باید بالاتر از نوسان قبلی بالا باشد در حالی که سطح حمایت بعدی به عنوان حد سود مناسب عمل می کند.

نتیجه

الگوهای کندل استیک سیگنال های معاملاتی کاملاً قدرتمندی هستند. با این حال، درک همه شمعدان‌ها می‌تواند کار دشواری باشد. خوشبختانه، اندیکاتور الگوهای کندلی برای کمک به شما طراحی شده است .

این اندیکاتور نمودار قیمت شما را اسکن می کند، الگوهای کندل استیک را شناسایی می کند و آنها را به درستی برچسب گذاری می کند. این اندیکاتور یک افزونه بسیار عالی برای ابزارهای معاملاتی شما است.

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات اندیکاتور الگوی کندلی

Show Alert  – اعلان هشدار را فعال یا غیرفعال کنید

Display bearish engulfing – با تنظیم مقدار درست یا غلط، نمایش الگوی نزولی را فعال یا غیرفعال کنید.

Display three outside down – به نشانگر اجازه دهید تا الگوی سه گانه خارجی نزولی را نشان دهد

Display three inside down – نمایش سه الگوی سه گانه داخلی نزولی را روشن یا خاموش می کند

Display dark cloud cover– نمایش پوشش ابری تاریک را فعال یا غیرفعال کنید

Display three black crows – نمایش کلاغ سیاه را فعال یا غیرفعال کنید

Display bullish engulfing  – مقدار واقعی به نشانگر اجازه می دهد تا الگوی صعودی را نشان دهد

Display three outside up – مقدار واقعی الگوی سه گانه خارجی صعودی را نشان می دهد در حالی که مقدار نادرست نمایش الگو را غیرفعال می کند

Display three inside up– فعال/غیرفعال کردن نشانگر از نمایش سه گانه خارجی صعودی

Display piercing line – اجازه/غیرفعال کردن نمایش الگوی پیرسینگ

Display three white soldiers – نمایش سه سرباز سفید را روشن/خاموش می کند

Display stars – نمایش الگوهای ستاره مانند ستاره تیرانداز را فعال/غیرفعال می کند

Display Harami – فعال/غیرفعال کردن نمایش هارامی

دیدگاه ها و نظرات

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه