اندیکاتور پولبک و بازگشت به روند Best Pullback Factor برای متاتریدر 4

اندیکاتور پولبک Best Pullback Factor

اندیکاتور پولبک برای متاتریدر 4 پایان یک اصلاح روند و در نتیجه نقطه بازگشت به روند را به معامله گران نشان می دهد.

توضیحات

با استفاده از بهترین اندیکاتور پولبک و بازگشت به روند Best Pullback Factor، معامله گران فارکس می توانند بدانند که  از سرگیری ادامه روند چه زمانی است.

سودآورترین معاملات در بازار فارکس، معاملات روندهستند. هر معامله گر فارکس همیشه می خواهد با روند بازار معامله کند. با این حال، دیر وارد شدن به یک روند ممکن است بسیار خطرناک باشد و می تواند منجر به توقف معاملات شود.

بنابراین، بسیاری از معامله گران عاشق انتظار برای اصلاح روند یا پولبک قبل از انجام معاملات هستند. هر چقدر هم که این گفته درسخن ساده به نظر برسد، اما پیش بینی میزان عقب نشینی و پولبک روند هرگز آسان نیست.حتی با استفاده از اصلاح فیبوناچی، تعیین نقطه بازگشت دقیق می تواند دشوار باشد.

معرفی اندیکاتور پولبک و بازگشت به روند Pullback Factor

بهترین اندیکاتور پولبک و بازگشت به روند برای متاتریدر 4 پایان یک اصلاح روند و در نتیجه ادامه روند را به معامله گران نشان می دهد.

با استفاده از این اندیکاتور، معامله گران می توانند از اصلاح روند برای ورود به بازار با بهترین نقطه ورود استفاده کنند. این اندیکاتور همچنین به معامله گران اجازه می دهد تا معاملات با ریسک کمتری را با زمان بندی و دقت کامل وارد کنند.

نمودار زیر نشان می دهد که اندیکاتور پولبک در نمودار چگونه به نظر می رسد.

اندیکاتور پولبک

از نمودار GBP/USD H1 بالا، خط شاخص ضریب بازگشت 1.5738 است. این قرائت های اندیکاتور از 0 تا 3.6 است و هر خط بالای 1.5 به این معنی است که احتمال پایان اصلاح بالاست.

این اندیکاتور برای معامله گران swing trader و معامله گران position trader که از تایم فریم های ساعتی، روزانه، هفتگی و ماهانه استفاده می کنند، بهترین است. با این حال، اندیکاتور پولبک  برای اسکالپرها توصیه نمی شود زیرا اغلب اوقات معاملات جعلی را دریافت می کنند.

معامله گران قبل از استفاده از این اندیکاتور باید با پرایس اکشن و ساختار بازار آشنا باشند. در واقع، این اندیکاتور برای مبتدیان فارکس که دانش کمی از معامله گری دارند، مناسب نیست. بهترین راه این است که  ترکیبی از این اندیکاتور با ابزارهای فیبوناچی،برای گرفتن نتیجه بهتر استفاده شود.

استراتژی معامله با اندیکاتور پولبک و بازگشت به روند

معامله گران باید مراقب خط ارزش اندیکاتور پولبک باشند. وقتی اندیکاتور بالاتر از 1.5 باشد، به این معنی است که اصلاح روند رو به پایان است. بنابراین، معامله گران باید به دنبال بازگشت روند و از سرگیری آن و یک نقطه ورودی خوب باشند.

نمودار زیر نحوه استفاده از این شاخص را نشان می دهد.

استراتژی اندیکاتور پولبک pullback factor

نمودار AUD/USD H4 بالا به وضوح نشان می دهد که بازار در یک روند نزولی قرار دارد همانطور که توسط خطوط روند نشان داده شده است. وقتی قیمت به خط روند پایین کانال در 21 ژوئن 2021 رسید، قیمت پولبک و اصلاح می کند.

با افزودن ابزارهای فیبوناچی به این اندیکاتور، مشاهده می شود که قیمت به سطح 61.8 درصد فیبوناچی بازگشته است. در 25 ژوئن 2021، مقدار اندیکاتور پولبک  به 1.9 (برجسته آبی) افزایش یافت. این سیگنالی است که نشان می دهد روند اصلاحی در حال پایان است. یک شمع نزولی که پس از آن روی نمودار شکل گرفته، تاییدی است بر از سرگیری روند نزولی.

موقعیت فروش را می توان بلافاصله پس از تشکیل الگوی کندلی نزولی باز کرد. استاپ لاس باید درست بالاتر از سطح فیبوناچی 61.8 درصد قرار گیرد. علاوه بر این، حد سود باید در لمس خط روند پایینی بعدی کانال قرار گیرد. این پوزیشن یک معامله با ورود عالی، کم خطر و با سود بالا را به همراه خواهد داشت.

نتیجه

اندیکاتور پولبک و پایان اصلاح Pullback Factor ابزار مفیدی است که می‌داند اصلاح روند چه زمانی به پایان رسیده است. این یک ابزار عالی برای شناسایی یک معامله با ورودی عالی و با نسبت ریسک به ریوارد بزرگ است. این اندیکاتور زمانی که با ابزارهای فیبوناچی همراه شود بهترین نتیجه را خواهد داشت.

به تازه کارها توصیه می شود که کورکورانه از این اندیکاتور استفاده نکنند. در نهایت، این اندیکاتور بهترین استفاده را برای بازه های زمانی ساعتی، روزانه، هفتگی و ماهانه دارد.

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات اندیکاتور

اندیکاتور Pullback Factor دارای پارامترهای زیر در تنظیمات MT4 است.

خط: خطی که نشانگر روی نمودار نمایش داده می شود.

رنگ خط: رنگ خط نشانگر.

عرض خط: عرض خط نشانگر.

سبک خط: سبک خط نشانگر.

دیدگاه ها و نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه