اندیکاتور میانگین رنج روزانه ( ADR ) برای استراتژی شکست و بازگشت در متاتریدر4 و 5

اندیکاتور ADR میانگین محدوده روزانه را به عنوان محدوده مورد انتظار حرکت بازار به عنوان سطوح حمایت و مقاومت ارائه می دهد . این بهترین استراتژی معاملات فارکس برای شکست و برگشت است.

توضیحات

اندیکاتور میانگین رنج روزانه ( ADR ) برای متاتریدر 4 و 5 محدوده میانگین و محدوده بازار روز جاری را نشان می دهد. بنابراین، ADR محدوده مورد انتظار حرکت بازار را برای روز فراهم می کند. علاوه بر این، تغییر در حجم معاملات و حرکت نزدیک به سطح  بالا یا پایین آن نشان‌دهنده شروع روند یا بازگشت است. مقادیر A D R اساس بسیاری از شاخص‌های فنی دیگر فارکس را تشکیل می‌دهند و بخشی از بسیاری از استراتژی‌های معاملاتی خودکار(اکسپرتها) هستند.

این اندیکاتور برای معامله گران جدید و با تجربه فارکس مناسب است. معامله گران مبتدی می توانند سطوح ADR را به عنوان حمایت و مقاومت شناسایی کنند و به دنبال الگوهای پرایس اکشن با تمرکز حول این سطوح باشند. با این حال، معامله گران با تجربه می توانند این اندیکاتور را در سایر سیستم های معاملاتی بگنجانند.

استراتژی معامله با اندیکاتور میانگین رنج روزانه ( ADR )

نحوه کار نشانگر ADR

نمودار EURUSD H1 بالا اندیکاتور محدوده میانگین روزانه را در عمل نشان می دهد. این نشانگر مقادیر A D R و محدوده روز جاری را در گوشه سمت چپ بالای نمودار نمایش می دهد. علاوه بر این، این اندیکاتور محدوده بالایی و پایینی میانگین محدوده روزانه را به صورت یک خط نقطه چین نشان می دهد که تا روز معاملاتی جاری ادامه دارد.

اندیکاتور میانگین محدوده روزانه متاتریدر مقادیر خود را با استفاده از اندیکاتور ATR( میانگین محدوده واقعی) متاتریدر بدست می آورد. بنابراین، دوره محاسبه میانگین محدوده روزانه نقش مهمی در تعیین محدوده دارد.

مقدار کمتر ATR ممکن است منجر به مقادیر A D R داده‌های تاریخی کمتر شود. به طور مشابه، یک مقدار بالاتر از داده های بیشتری برای محاسبه مقادیر ADR استفاده می کند.

بنابراین، معامله گران فنی فارکس باید با دقت بیشتری ورودی ATR را در تنظیمات اندیکاتور انتخاب کنند تا با استراتژی معاملاتی خود سازگار شوند. با این حال، از آنجایی که هر جفت ارز دارای نوسانات است، معامله گران فارکس باید تنظیمات مختلف ATR را برای هر جفت ارز آزمایش و اعمال کنند.

معامله گران فارکس می توانند از استراتژی معاملاتی شکست و استراتژی معاملاتی بازگشت برای معامله با استفاده از میانگین محدوده روزانه استفاده کنند. از آنجایی که ADR محدوده مورد انتظار بازار را نشان می دهد، معامله گر فارکس می تواند نوسانات قیمت را درک کند.

بنابراین معامله گران می توانند زمانی خرید کنند که قیمت به سطح پایین تر A D R  میرسد و حد ضرر معامله خود را پایین تر از نوسان قبلی قرار دهند و  بهترین سود برای این موقعیت، سطح بالایی A D R است.

به طور مشابه، معامله گران فارکس می توانند پس از رسیدن قیمت به خط بالای اندیکاتور بفروشند و سیگنال های بازگشتی را پیدا کنند.

سطوح A D R نتایج مشابهی را در نمودارهای درون روزی نشان می دهد و به عنوان سطوح حمایت و مقاومت درون روز عمل می کند. بنابراین الگوهای پرایس اکشن در اطراف سطوح A D R بالا یا پایین بهترین سرنخ را برای معامله‌گر در مورد نتیجه‌گیری اینکه آیا این یک بازگشت و ریورسال است یا شکست ، ارائه می‌کند.

نتیجه

معامله گران فارکس باید از اندیکاتور میانگین محدوده روزانه (ADR) برای متاتریدر4 و 5 با الگوهای پرایس اکشن یا سایر اندیکاتورهای فنی فارکس استفاده کنند. استراتژی‌های معاملاتی برک‌آوت و بازگشت میانگین محدوده روزانه بهترین نتایج را ارائه می‌دهند. علاوه بر این، معامله گران می توانند اندیکاتور را در سایت تیپی چارت بصورت رایگان دانلود کرده و به راحتی نصب  و استفاده کنند.

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات اندیکاتور

 

TimeZoneOfDate: تنظیمات منطقه زمانی کارگزار، برای تنظیم افست GMT.

TimeZoneOfSession: تنظیمات منطقه زمانی برای یک جلسه تجاری.

ATRPperiod: دوره برای محاسبه شاخص ATR – میانگین محدوده واقعی.

LineStyle: سبک خط.

LineThickness1: ضخامت خط 1.

LineColor1: رنگ خط 1.

LineThickness2: ضخامت خط 2.

LineColor2: رنگ خط 2.

DebugLogger: برای توسعه دهندگان استراتژی معاملات خودکار فارکس.

دیدگاه ها و نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه